Seriale polecane w lipcu na kanale Epic Drama

Lipcowa ramówka kanału Epic Drama to nieodmiennie wspaniały wybór epickich opowieści.

 

 

Wersal. Prawo krwi
Gatunek: Polityka i władza

Premiera: niedziela 14 lipca, godz. 21:00

Rok: 2018
Sezon 3: 10 x 60 min
Twórcy: David Wolstencroft, Simon Mirren
Obsada: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Amira Casar, Stuart Bowman

Ludwik XIV ukarał ludzi, którzy próbowali go otruć, i zwycięsko zakończył wojnę z Holandią: teraz nic nie jest w stanie powstrzymać jego ambicji. Król chce powiększenia królestwa i władania całą Europą, ale marzenia mają swoją cenę. Nikt już nie chce płacić za ekstrawagancje władcy: wśród ludu narasta gniew, rewolucja jest coraz bliżej, Wersal nie gwarantuje bezpieczeństwa, a przed królem stoją nowe wyzwania.

Za sprawą nowej faworyty królewskiej, Madame de Maintenon, Ludwik skłania się ku absolutyzmowi, co prowadzi do kolejnych konfliktów na królewskim dworze. Król nie może już znieść sprzeciwów ze strony ludu, protestantów, a nawet samego papieża. Tymczasem śledztwo Filipa w sprawie tajemniczego więźnia w masce sprowadza na Ludwika nowe niebezpieczeństwo.

W trzeciej serii pojawią trzy nowe postaci, w które wcielą się Jenny Platt, Anthony Flanagan i Matthew McNulty. Wszyscy nowi bohaterowie odegrają ważną rolę
w ostatnich latach życia króla Ludwika XIV.

Endeavour: Sprawy młodego Morsa
Gatunek: Kryminalny i thriller

Premiera: poniedziałek 1 lipca, godz. 21:30

Rok: 2018
Sezon 6: 4 x 60 min
Twórcy: Colin Dexter, Russell Lewis
Obsada: Shaun Evans, Roger Allam, James Bradshaw, Sean Rigby, Anton Lesser

Rok 1969: po rozwiązaniu jednostki Oxford City Police i połączeniu jej z Thames Valley Constabulary, bohaterowie starają się odnaleźć w nowych rolach. Endeavour niechętnie przyzwyczaja się do spokojnego życia na małym, wiejskim posterunku. Także Thursday nie jest zadowolony ze swojego nowego miejsca pracy na komisariacie w Castle Gate, gdzie dołącza do swojego dawnego przeciwnika, nadkomisarza Boxa i jego partnera, sierżanta Jago.

Strange obejmuje jedno z dowódczych stanowisk w nowej formacji, Bright zostaje przeniesiony do wydziału ruchu drogowego. Joan osiadła w Oxfordzie, gdzie przygotowuje się do pracy w pomocy społecznej pod kierunkiem nowej przełożonej, Viv Wall. Lato Miłości dobiegło końca i wszystko wskazuje na to, że rok 1969 będzie trudniejszy i bardziej mroczny od poprzedniego. Kiedy jednak zamordowany zostaje posterunkowy George Fancy, rozdzielona ekipa Oxford City Police znowu musi działać razem, aby rozwiązać tę trudną sprawę.

Nowa seria, nowy rok, nowe twarze. Sezon szósty okaże się szczególnie wciągający za sprawą Alison Newman, jednej z twórczyń znakomicie przyjętego serialu „Rozpustnice”. Tym razem jednak Newman pojawi się po drugiej stronie kamery, wcielając się w rolę Viv Wall.

Detektyw Murdoch
Gatunek: Kryminalny i thriller

Premiera: dni powszednie od poniedziałku 1 lipca, godz. 19:30

Rok: 2010
Sezon 6: 13 x 60 min
Twórcy: Maureen Jennings
Obsada: Hélene Joy, Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris, Lachlan Murdoch

Detektyw Murdoch znowu zmaga się z trudnymi sprawami. Patolog, dr Julia Ogden, która pod koniec trzeciej serii podjęła nową pracę w szpitalu dziecięcym w Buffalo, postanawia zostać tam na stałe. Jej następca — były pracownik Scotland Yardu, zrzędliwy dr Francis — coraz częściej ściera się ze spokojnym Murdochem.

Detektywa odwiedza jego dawna przyjaciółka z Bristolu, Ann Fulford, a dochodzenie w sprawie serii przestępstw prowadzi do cygańskiego obozu i tajemniczej „wiedźmy”. Powraca kanadyjski szpieg, Terence Meyers, a Murdoch prowadzi sprawę, której korzenie tkwią w czasach wojny secesyjnej i mogą zagrozić relacjom kanadyjsko-amerykańskim. Kiedy bogaty biznesmen zostaje zamordowany, a policja podejrzewa jego syna, Murdochowi przychodzi z pomocą kamerdyner. W finale serii zobaczymy wesele — kto stanie przed ołtarzem?

Jeden z najbarwniejszych odcinków serialu „Detektyw Murdoch”, zatytułowany „Murdoch w krainie czarów”, zdobył uznanie krytyków za znakomity montaż i charakteryzację. Reżyser
i scenarzysta tego odcinka jest także jednym z twórców serialu „Sprawy Frankie Drake”.

Ulubienica Króla
Gatunek: Historyczny

Premiera: piątek 5 lipca, godz. 21:30

Rok: 2017
Sezon 1: 13 x 60 min
Twórcy: Eduarda Laia, Patrícia Müller
Obsada: Joana Ribeiro, Paulo Pires, Sandra Faleiro, Miguel Nunes, Guilherme Filipe, Maya Booth, Joana Pais de Brito, Filipe Vargas

Portugalia, XVIII w. Paula zostaje zmuszona do wstąpienia do klasztoru — to jedyna szansa na lepsze życie dla dziewczyny z biednej rodziny. Jednak życie zakonne nie pociąga Pauli, tym bardziej, że jej niski status społeczny oznacza wykonywanie najcięższych prac, podczas gdy siostry pochodzące z bogatszych rodzin żyją w znacznie lepszych warunkach. Kiedy król Jan V po raz pierwszy widzi Paulę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Zaczyna się między nimi romans, który będzie trwał całe życie — i którego owocem będzie nieślubny syn króla.

Tymczasem królowa Portugalii, która przyzwyczaiła się już do niewierności męża, zaczyna rozumieć, że tym razem sprawy przybierają inny obrót. Paula jest dla niej prawdziwym zagrożeniem, więc musi zostać wyeliminowana, podobnie jak jej syn! Królowa łączy siły z wielmożami, niezadowolonymi z rządów Jana V, chcącymi osadzić na tronie jego brata. Czy romans Jana i Pauli przetrwa? Czy ich syn przetrwa działania zazdrosnej królowej?

Serial, który w oryginale nosił tytuł „Madre Paula”, zebrał znakomite recenzje w Portugalii i zdobył cenioną nagrodę Sophia Award dla najlepszego serialu, a także wyróżnienie w ramach nagród Prémios Áquila w 2018 r. Uznanie krytyków i widzów zdobyli także odtwórcy głównych ról: Joana Ribeiro, Sandra Faleiro i Paulo Pires.

Wielkie kino

W każdą sobotę lipca, godz. 21:00

Robin Hood: Książę złodziei (1991) (143 min)

Utalentowany pan Ripley (1999) (139 min)

W lipcowe, sobotnie wieczory zapraszamy na kolejne znakomite filmy światowego kina.
6 lipca cofniemy się do czasów średniowiecza, aby ponownie przeżyć przygody bohaterów filmu „Robin Hood: książę złodziei”. Szlachetny Robin z Locksley, pojmany przez Saracenów w czasie wyprawy krzyżowej, ucieka z więzienia w Jerozolimie razem z drugim więźniem — Maurem o imieniu Azeem. Obaj mężczyźni docierają do Anglii, gdzie Robin znajduje ruiny rodzinnej posiadłości i dowiaduje się, że jego ojca zabił nikczemny szeryf z Nottingham. Aby uratować królestwo przed niegodziwym szeryfem, Robin i Azeem dołączają do grupy wyrzutków wyjętych spod prawa, wśród których prym wiodą Mały John i Will Scarlett.

13 lipca zapraszamy na znakomity thriller, rozgrywający się w słonecznych Włoszech lat pięćdziesiątych. „Utalentowany pan Ripley” to opowieść o wyrachowanym młodym człowieku, przekonanym o tym, że lepiej być fałszywym „kimś”, niż pozostać nikim. Zamożny przedsiębiorca zatrudnia głównego bohatera, aby ten pojechał do Włoch i sprowadził z powrotem do Anglii jego syna, playboya Dickiego. Tom Ripley szybko wkrada się w łaski Dickiego i jego przyjaciółki, snując skomplikowaną intrygę pełną fałszu i zbrodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *