Serie A1 na kanałach sportowych Polsatu

Przez najbliższe trzy sezony mecze siatkarskiej Serie A1 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu. Największą gwiazdą tych rozgrywek jest reprezentant Polski Wilfredo Leon, który do drużyny mistrzów świata dołączy w lipcu 2019 roku. Oprócz niego we Włoszech zagra w tym sezonie aż siedmiu naszych rodaków.

 

 

 

Rozgrywki Lega Volley, podobnie jak PlusLigi, zapowiadają się w tym sezonie niezwykle ciekawie. Włoskie zespoły sięgnęły po największe gwiazdy światowej siatkówki. Hitowym transferem było przejście Leona z Zenita Kazań do Perugii. Ekipę Itasu Trentino zasilił jeden z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu w polskiej lidze Srecko Lisinac, który po czterech latach opuścił PGE Skrę Bełchatów.

W drugiej, a niektórzy twierdzą, że znów w pierwszej pod względem poziomu sportowego siatkarskiej lidze na świecie znajdziemy wiele polskich akcentów. Na parkietach będziemy mogli obserwować aż siedmiu Polaków. Bartosz Bednorz zagra w Azimucie Modena u boku takich siatkarzy, jak Iwan Zajcew. Po sezonie w ONICO Warszawa na grę we Włoszech zdecydował się także inny przyjmujący z przeszłością reprezentacyjną Wojciech Włodarczyk, który dołączył do drużyny BCC Castellana Grotte. Szansę gry wśród gwiazd otrzymają także Karol Rawiak i Michał Kędzierski (Globo Banca Popolare del Frusinate Sora), Damian Domagała (Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia), a także legitymujący się polskim paszportem Jurij Gladyr (Emma Villas Siena).

– Polsat Sport od lat kojarzy się z najlepszą polską i światową siatkówką. Cieszę się, że udało nam się pozyskać prawa do pokazywania Serie A1. W tym sezonie te rozgrywki zapowiadają się szczególnie atrakcyjnie. Pokażemy polskim kibicom Leona, Bartosza Bednorza i innych Polaków, których w będzie we Włoszech naprawdę sporo. No i plejadę najlepszych siatkarzy świata z Zajcewem, Juantoreną, Bruno Rezende czy Simonem na czelecieszy się dyrektor ds. sportu telewizji Polsat Marian Kmita. 

W ramach kontraktu na sportowych antenach Polsatu transmitowane będą dwa mecze z każdej kolejki.

W pierwszy weekend obejrzymy spotkania Consar Ravenna – Revivre Axopower Milano oraz Itas Trentino – Emma Villas Siena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *