MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Shark Week – tydzień z rekinami na Discovery Channel i Playerze!

Shark Week to najdłużej trwający telewizyjny maraton w historii amerykańskiej telewizji. W tym roku po raz 33. widzowie na całym świecie będą mogli cieszyć się nową porcją programów o rekinach. Ekipy Discovery dotarły do niezbadanych miejsc i zarejestrowały wyjątkowe zachowania tych stworzeń, często po raz pierwszy uchwycone na kamerach. Tego nie można przegapić! Shark Week w Polsce rusza 12 i trwa do 16 lipca.

 

Latem Discovery Channel, tradycyjnie już, zaprasza swoich widzów i pasjonatów świata przyrody na wyjątkowy tydzień pod znakiem rekina. Tegoroczny Shark Week odbędzie się w Polsce w dniach od 12 do 16 lipca. I to w podwójnej – krwiożerczej – dawce, dzięki czemu specjalnymi programami będą mogli się cieszyć nie tylko telewidzowie, ale także użytkownicy serwisu player.pl!

“W tym sezonie Discovery Channel przygotowało dla widzów wiele kultowych serii. Na ekranie ponownie zagoszczą takie hity jak: “Gorączka Złota”, “Najniebezpieczniejszy Zawód Świata” czy “Nagi Instynkt Przetrwania”. Zauważamy powracającą modę na popularne, przygodowe serie, co przekłada się na rekordowy wzrost oglądalności kanału. Jestem przekonana, że tegoroczny Shark Week wyjątkowo ucieszy naszych widzów” mówi Dorota Eberhardt, Dyrektor ds. zarządzania kontentem i kanałów tematycznych TVN Grupa Discovery.

Wśród tytułów, które w tym roku kanał Discovery Channel i serwis player.pl pokażą w ramach Shark Week znajdują się m.in.: „Air Jaws. Rekordowy skok”, „Jackass kontra rekiny”, „Żarłacz biały – Powrót króla drapieżników”, czy Sharkadelic, w którym wystąpi amerykański raper Snoop Dogg.

“Shark week to już kultowe wydarzenie w Stanach Zjednoczonych. Odbywa się od 30 lat i regularnie pojawia się w amerykańskiej popkulturze – filmach i serialach. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok w promocji wydarzenia bierze udział coraz więcej gwiazd. W poprzednich latach byli to na przykład piosenkarz Seal, pływak Michael Phelps, podróżnik-prezenter Bear Grylls. W tym roku do tego grona dołączył między innymi Snoop Dogg”dodaje Dorota Eberhardt.

Z kolei tylko na Playerze zadebiutuje poruszający film dokumentalny „FIN” wyprodukowany przez Leonarda DiCaprio.

“ŁOWCA REKINÓW: PIERWSZE ZANURZENIE”

Robert Irwin – syn znanego “łowcy krokodyli” Steve’a Irwina – po raz pierwszy w życiu staje twarzą w twarz z żarłaczem białym. Podążając śladami ojca, śmiałek postara znaleźć się najbliżej jak to możliwe tych stworzeń, aby ocenić, kto jest groźniejszy – krokodyl czy żarłacz biały? W eksperymencie pomagają mu w tym obrońcy rekinów – Paul de Gelder oraz Madison Stewart.

“AIR JAWS: REKORDOWY SKOK”

Zespół Air Jaws, czyli Alison Towner, Dickie Chivell, Chris Fallows i Enrico Gennari po raz kolejny wracają do Seal Rock (Oregon, USA), aby obserwować zachowania rekinów. Ich celem jest m.in. zarejestrowanie najwyższego wyskoku z wody, jaki kiedykolwiek odnotowano u tych ryb. Obecnie rekord to 4,5 m. ponad tafle wody. Czy w tym roku uda się to przebić?

“JACKASS KONTRA REKINY”

Johnny Knoxville wysyła Steve-O, Chrisa Pontiusa i nowych członków obsady „Jackassa” na wyprawę pod hasłem Shark Week – to najważniejsza misja od lat! Pod czujnym okiem dr. Craiga O’Connella wykonają serię popisów kaskaderskich, inspirowanych zrachowaniami rekinów. Wyzwanie sprawdzi ich odwagę i próg bólu, a jednocześnie przetestują popularne stereotypy na temat tych walecznych drapieżników.

“ŻARŁACZ BIAŁY – POWRÓT KRÓLA DRAPIEŻNIKÓW”

Dr Craig O’Connell oraz Marc Payne wracają do miejsca, gdzie kilka lat temu niespodziewanie trafili na młodego żarłacza białego. Mają podejrzenia, że w okolicy znajduje się nieudokumentowane wcześniej lęgowisko tych stworzeń. Podążając za śladami rekinów, odkrywają coś, co może całkowicie zweryfikować ich wiedzę na temat tego gatunku!

“SEZON NA REKINY 2”

Sharkadelic, czyli amerykański raper Snoop Dogg, powraca, żeby sprawdzić, czy zbliżające się lato będzie najbardziej „krwiożercze” w historii USA. Gospodarz programu opisuje najbardziej szalone, dramatyczne i szokujące spotkania pierwszego stopnia z rekinami. A wszystko po to, żeby ustalić, czy nad Amerykę nadciąga “Rekinado”.

“FIN”

Podczas Shark Week 2021 – tylko w Playerze – zadebiutuje głośny film dokumentalny „FIN”. Roth i grupa naukowców, badaczy i aktywistów wyruszają w podróż po świecie, aby odkryć prawdę o śmierci milionów rekinów. Docierają do szokującej prawdy o nielegalnym półświatku, którego działania przyczyniają się do wyginięcia tych pięknych stworzeń. Film dostał wsparcie takich organizacji jak Oceana, Sea Shepherd i WildAid i pokazuje prace uznanego fotografa Michaela Mullera. Producentem wykonawczym filmu jest zdobywca Oscara, Leonardo DiCaprio, Nina Dobrev, aktorka znana z serialu „Pamiętniki wampirów”, producentka i aktywistka zajmująca się rekinami oraz prezes Lionsgate Nonfiction Television oraz Pilgrim – Craig Piligian. Film zadebiutuje w Playerze już 16 lipca!

Shark Week 2021 już od poniedziałku 12 lipca do piątku 16 lipca o godzinie 18:00 w Discovery Channel oraz nieustannie w serwisie player.pl!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *