Październik na kanale AMC

W nadchodzącym miesiącu AMC szczególnie poleca uwadze kontynuację nowej odsłony serialowej antologii utrzymanej w klimacie pełnego napięcia horroru „Terror: Dzień Hańby” – w czwartki o 22:00. Finał sezonu 17 października. AMC zapraszamy ponadto na 1. sezon serialu „Stan Against Evil” – w poniedziałki o 22:00, po dwa odcinki, od 7 października. W październiku AMC poleca również serial dokumentalny „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” – w każdy czwartek o 22:00, po dwa odcinki, od 24 października. Ponadto AMC poleca cykl filmowy „Piątki z horrorem” – w każdy piątek o 22:00.

 

 

 

TERROR: DZIEŃ HAŃBY

Kontynuacja 2. sezonu

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Nowe odcinki w czwartki o 22.00

Finał sezonu w czwartek 17 października o 22:00

„Terror: Dzień Hańby” to osadzona w realiach II wojny światowej, nowa odsłona serialowej antologii utrzymanej w klimacie pełnego napięcia horroru. Fabuła tej części skupi się na niespodziewanych zgonach, które dotykają japońsko-amerykańską społeczność oraz podróży młodego człowieka mającej na celu zrozumienie i zwalczenie odpowiedzialnego za to widma.

W serialu występują Derek Mio jako Chester Nakayama; Kiki Sukezane („Zagubieni w kosmosie”) jako Yuko, tajemnicza kobieta z przeszłości Chestera; Cristina Rodlo („Miss Bala”) jako Luz, potajemna dziewczyna Chestera; Shingo Usami („Niezłomny”) jako Henry Nakayama, ojciec Chestera; Naoko Mori („Everest”) jako Asako Nakayama, matka Chestera; Miki Ishikawa („9-1-1”) jako Amy, przyjaciółka rodziny Nakayama; a także znany aktor, producent, autor i aktywista George Takei („Star Trek”) jako Yamato-san, członek starszyzny oraz były kapitan statku rybackiego.

Występują: Derek Mio, Kiki Sukezane, George Takei, Cristina Rodlo, Shingo Usami, Naoko Mori, Miki Ishikawa.

STAN AGAINST EVIL

Sezon 1
PRODUKCJA WŁASNA AMC
Emisja dwóch odcinków, w każdy poniedziałek o 22:00, od 7 października

Na mieszkańców Willard’s Mill spada kara za masowe palenie na stosach czarownic kilkaset lat temu – ich miasteczko nawiedzają 172 demony. Evie, nowa szeryf, zmuszona jest do współpracy ze swoim poprzednikiem, Stanem Millerem, przymusowo odesłanym na emeryturę po bójce, która miała miejsce podczas pogrzebu jego żony.

Jedynym sposobem w jaki Evie i Stan mogą uratować miasto, jest znalezienie i zniszczenie każdego z demonów. Kluczem do tego jest odkodowanie stuletniej księgi znalezionej w pokoju niedawno zmarłej żony Stana.

Występują: John C. McGinley, Janet Varney, Dana Gould

ROBERT KIRKMAN: NIEZNANA HISTORIA KOMIKSU

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Emisja dwóch odcinków w każdy czwartek o 22:00, od 24 października

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny, którego kuratorem jest twórca „The Walking Dead” – Robert Kirkman przedstawia historię, wydarzenia i sylwetki osób, które na zawsze zmieniły świat komiksu. W każdym odcinku zobaczymy wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, wśród których znaleźli się m.in. Stan Lee, Patty Jenkins, Lynda Carter, Kevin Smith, Famke Janssen, J.K. Simmons, Michelle Rodriguez oraz Todd McFarlane.

Tytuły odcinków:

The Mighty Misfits Who Made Marvel

The Truth About Wonder Woman

The Trials of Superman

City of Heroes

The Color of Comics

Image Comics: Declaration of Independents

FILMY

PIĄTKI Z HORROREM

W każdy piątek o 22:00

4 października

DOM TYSIĄCA TRUPÓW (2003)

Grupa młodych ludzi podróżuje przez kraj. Gdy pośrodku pustkowia, w trakcie burzy, psuje się ich samochód, są zmuszeni do opuszczenia auta i szukania schronienia. Znajdują je w starym, opuszczonym domu…

GARGOYLE’S REVENGE (2004)

W Bukareszcie zostaje zamordowanych kilkoro Amerykanów. Dwoje agentów CIA, Ty Griffin (Michael Paré) i Jennifer Wells (Sandra Hess), wyrusza do Rumunii, aby rozpocząć śledztwo w tej sprawie. Na miejscu okazuje się, że morderstwa mogą być związane z pewną starożytną legendą.

11 października

MUTANT 2 (2001)

Kiedy ludzie myśleli, że zagrażająca im plaga karaczanów została zatrzymana, groźne insekty powracają jeszcze bardziej niebezpieczne. Nauczycielka Remi i jej uczniowie zostają uwięzieni w szkole przez polujące na nich ogromne, zmutowane karaluchy, które powstały w wyniku badań biologów.

POSTRACH Z JEZIORA (2004)

W małym miasteczku położonym w stanie Maryland nad jeziorem zostają znalezione zwłoki myśliwego. Wszystko wskazuje na to, że ciało zostało rozszarpane przez dziwne zwierzę. Gdy w podobnych okolicznościach ginie kolejna osoba, szeryf wydaje zakaz kąpieli w jeziorze i rozpoczyna śledztwo. Szybko wpada na trop zmutowanej ryby, która może żyć także na lądzie.

18 października

UZALEŻNIENIE (1995)

Zmieniona w wampira studentka filozofii próbuje się odnaleźć w nowej sytuacji i poradzić sobie z nowo nabytym upodobaniem do krwi.

TRANS (1998)

Nora jest alkoholiczką, która zmaga się ze strasznymi koszmarami sennymi. Aby oderwać się od trudnej codzienności wyrusza wraz z mężem i synem do Irlandii odwiedzić babcię. Jednak, kiedy docierają okazuje się, że jeden z domowników jest w trakcie ożywiania 200-letniej druidzkiej wiedźmy.

25 października

JAD (2005)

Luizjana. Późnym wieczorem Ray Sawyer jedzie swoją ciężarówką przez drogę. Dochodzi do wypadku, którego ofiarą pada pewna starsza kobieta. Ray postanawia pomóc staruszce, jednak z przewożonej przez nią walizki wydostają się węże, które kąsają mężczyznę.  Sawyer umiera. Wkrótce jednak jego ciało powraca do życia, by dokonać zemsty.

HOTEL ŚMIERCI (2006)

Grupa młodocianych przestępców w ramach kary jedzie posprzątać stary opuszczony hotel. Nie wiedzą, że zamieszkuje go psychopatyczny morderca – Jacob Goodnight, którego pilnujący młodzieży policjant kilka lat wcześniej postrzelił w głowę. Nagle zaczynają ginąć kolejne osoby.

1 listopada

KRWAWE WALENTYNKI (2009)

Thriller z udziałem Jensena Acklesa. Tom wraca do rodzinnego miasta w dziesiątą rocznicę walentynkowej masakry, w której zginęły 22 osoby — i wkrótce okazuje się, że jest podejrzany o dokonanie serii morderstw. Jedyną osobą, która wierzy w jego niewinność jest Sarah – jego dawna dziewczyna.

OUTPOST: FRONT WSCHODNI (2013)

II wojna światowa. Sierżant Dolokhov walczy ze swoim oddziałem na froncie wschodnim. Mężczyzna odkrywa, że w szeregach wroga są żołnierze o nadludzkiej mocy. Istnieje niebezpieczeństwo, że on sam i jego towarzysze też mogą stać się częścią przerażającej armii nazistowskich zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *