Technologia - Promocje

SHARP na targach IFA: bezramkowe wyświetlacze 8K i nowe segmenty produktów

SHARP na targach IFA 2017 w Berlinie prezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wyświetlaczy, wyznaczając nowe standardy pod względem rozdzielczości, jakości obrazu, wzornictwa i formatu. Oprócz tego na stoisku można zobaczyć nowe segmenty produktów marki SHARP, które wkrótce pojawią się na rynku europejskim: telefony komórkowe, sprzęt audio oraz małe AGD klasy premium.

W skrócie:

Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie wyświetlaczy 8K oraz telewizory i monitory o rozdzielczości 8K

Wyświetlacze bezramkowe i wyświetlacze o dowolnym kształcie pozwalają tworzyć całkowicie nowe produkty

SHARP zapowiada powrót na europejski rynek smartfonów w 2018 r.
Nowe produkty audio marki SHARP pojawią się w sprzedaży w okresie świąteczno-noworocznym 2017 r.

SHARP przedstawia szereg wysokiej jakości małych AGD.

Wyświetlacze w centrum DNA marki SHARP

SHARP od dziesięcioleci kładzie nacisk na badania i rozwój najnowocześniejszych technologii wyświetlania. Dzięki technologii IGZO, panele SHARP oferują atrakcyjną jakość obrazu przy niskim zużyciu energii. Technologie wyświetlaczy bezramkowych i wyświetlaczy o dowolny kształcie pozwalają tworzyć całkowicie nowe wzory odbiorników telewizyjnych oraz innych urządzeń, takich jak smartfony. Chcąc zademonstrować te innowacyjne rozwiązania, SHARP przedstawia pierwszy na świecie bezramkowy 70-calowy telewizor LCD. Firma SHARP opracowała technologię produkcji wyświetlaczy, które mogą przyjąć dowolny kształt. To rozwiązanie umożliwi tworzenie wyświetlaczy dla nowych rodzajów i konfiguracji urządzeń. Na targach IFA 2017 zwiedzający mogą po raz pierwszy zobaczyć wyświetlacz dowolnego kształtu o rozmiarach 39,4 cala.

Duże postępy widać także w dziedzinie wyświetlaczy zwijanych. SHARP demonstruje pierwszy na świecie wyświetlacz zwijany o rozdzielczości Full HD i przekątnej 60″, cechujący się szczytową luminancją 500 nit. Wszystkie opisane innowacje składają się na spójną wizję rozwoju. Wyświetlacz przyszłości będzie generować obraz o jakości bliskiej rzeczywistej, będzie całkowicie pozbawiony ramek, będzie mógł mieć dowolny kształt, a w razie potrzeby da się go zwinąć, aby ułatwić przenoszenie. Ciągłe prace firmy SHARP nad rozwojem tych technologii wyświetlania mają ogromny wkład w urzeczywistnienie tej przyszłości.

8K – teraz możesz zobaczyć przyszłość

SHARP na targach IFA prezentuje również pierwszy na świecie, 70-calowy telewizor o rozdzielczości 8K. Ten sam model pojawi się w sprzedaży na rynku europejskim jako 70-calowy monitor LCD LV-70X500E AQUOS 8K. Telewizory i monitory SHARP AQUOS 8K zawierają 16 razy więcej pikseli niż ekran o rozdzielczości Full HD.

Dzięki rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli nawet największy ekran wyświetli obraz, w którym ludzkie oko nie będzie w stanie zauważyć pojedynczych pikseli.

SHARP wkroczy na europejski rynek smartfonów w 2018 r.

Na targach IFA 2017 SHARP ogłosił plany wejścia na europejski rynek smartfonów w 2018 r. Pierwsza seria modeli zostanie zaprezentowana na targach Mobile World Congress 2018 w Barcelonie (między 26 lutego a 1 marca). Unikatowe technologie wyświetlania i kamer do urządzeń mobilnych opracowane przez firmę SHARP zapewnią klientom szereg korzyści, a dzięki współpracy partnerskiej z firmą Foxconn, SHARP ma pewność, że nowe produkty spotkają się z zainteresowaniem klientów, mimo silnej konkurencji na rynku.

Szeroka oferta domowych systemów audio

Firma SHARP zapowiedziała kontynuację swojego dorobku w dziedzinie produktów audio do użytku domowego. W okresie świąteczno-noworocznym 2017 w ofercie znajdzie się wiele atrakcyjnych i innowacyjnych urządzeń. Wśród nich soundbary z dźwiękiem 2.0 oraz 2.1 do telewizorów, cyfrowe radia, miniaturowe wieże Hi-Fi, adaptery, głośniki imprezowe, słuchawki, głośniki Bluetooth oraz systemy do obsługi wielu pomieszczeń.

Innowacje w małym AGD

SHARP prezentuje na targach IFA 2017 także nowe urządzenia z kategorii małych AGD. W tym sektorze, tak jak w przypadku wyświetlaczy, bardzo ważne są innowacyjne rozwiązania. Urządzenia SHARP są zawsze ukierunkowane na klienta. Produkty te wyróżniają się nowymi funkcjami, wygodą i łatwością użytkowania, a ponadto promują zdrowy tryb życia. Pierwszym produktem z tej kategorii jest innowacyjny szklany toster, który pozwala obserwować proces przypiekania chleba, by uzyskać tost idealnie spełniający oczekiwania konsumenta. Goście zobaczą też bezpieczne czajniki z podwójnymi ściankami izolowanymi próżnią, inteligentny blender dostosowujący prędkość i czas pracy do znajdujących się w nim składników, piekarniki wykorzystujące super-podgrzaną parę, która przyśpiesza proces przygotowywania zdrowego posiłku. Pierwsze ze wspomnianych produktów AGD trafią na rynek pod koniec 4. kwartału 2017, a kolejne premiery odbędą się w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *