Sierpień na kanałach Polsat Viasat

Wybrane propozycje programowe kanałów tematycznych Polsat Viasat na sierpień 2018 roku.

 

 

Nefrytowa gorączka
Premiera: wtorek 7 sierpnia, godz. 22:00

Sezon: 4
Liczba odcinków: 14 x 30 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV"
Tytuł oryginalny: Jade Fever
Rok: 2018

Ten sezon to dla rodziny Bunce'ów być albo nie być: porzucili dotychczasowych inwestorów i wykładają na stół własne pieniądze. Kiedy jednak Claudia rozpoczyna liczący 100 dni sezon na jadeit, natura zmusza ją do powrotu do domu. Po licznych niepowodzeniach i rozczarowaniach podejmuje dramatyczną decyzję: w połowie sezonu przenosi się wysoko w góry. Robin zabiera rodzinę na starą, dobrze im znaną działkę niedaleko domu i trafia na wielkie złoże.

Poszczególne ekipy ścigają się z czasem, aby znaleźć najwyższej klasy jadeit, zanim zima zakończy sezon i przepadną ich nadzieje na przyszłość.

Samochody vs. Ameryka
Premiera: środa 15 sierpnia, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 12 x 30 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV"
Tytuł oryginalny: Car vs America

„Samochody vs. Ameryka" to program ukazujący fascynujący świat kultury motoryzacyjnej w Stanach Zjednoczonych. Gospodarzami są dwaj młodzi ludzie owładnięci obsesją na punkcie samochodów: Michael Ballaban i Raphael Orlove.

Obaj podróżują po całej Ameryce. W każdym odcinku odwiedzają nowe miejsce, w którym stają przed kolejnym wyzwaniem. To, co robią, bywa szalone, głośne i niebezpieczne. Oto Ameryka widziana zza kierownicy.

Na ratunek kociakom
Premiera: poniedziałek 6 sierpnia, godz. 16:25

Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Kitten Rescuers

Gospodynią tej serii jest Jo Brand, która zaprezentuje nam pracę RSPCA — Królewskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, zajmującego się między innymi ratowaniem kotów. Koty mieszkają w co piątymbrytyjskim domu — niestety nie zawsze są traktowanetak, jak powinny.

Przydarzają im się różne trudne sytuacje, od potrąceń przez samochody po nowotwory, porzucenie czy przypadki znęcania się. Zadaniem RSPCA jest pomoc w takich sytuacjach.

Proszę nie winić psa...
Premiera: sobota 25 sierpnia, godz. 15:35

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Don't Blame The Dog

Wyjątkowy program, w którym młodzi właściciele psów, mający niewłaściwe podejście do swoich pupili, stają przed wyzwaniem: muszą przez pewien czas żyć wśród ludzi, których przetrwanie zależy od ich psów, m.in. wśród australijskich hodowców owiec i strażników przyrody w RPA. Eksperci są zgodni: niewłaściwe zachowanie psów to najczęściej wina właścicieli.

„Proszę nie winić psa..." to program o takich właśnie właścicielach — od kobiety, która traktuje swojego psa jak żywy dodatek modowy, po mężczyznę starającego się zmienić swojego psa w agresywną bestię. Uczestnicy dowiedzą się, że potrzeby zwierząt są ważne, nauczą się odpowiedzialności i przewartościują własne życie.

Ciemność: nocne życie przyrody
Premiera: niedziela 19 sierpnia, godz. 19:40

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: The Dark: Nature's Nighttime World

Ciemność bywa złowroga, nieprzystępna i przerażająca: kryją się w niej najbardziej niebezpieczne stworzenia na Ziemi. Ta sama ciemność jest jednak miejscem, w którym rozgrywają się wielkie tajemnice natury. Większość zwierząt prowadzi nocny tryb życia — niestety, rzadko bada się je i filmuje po zmierzchu.

Program „Ciemność: nocne życie przyrody" ukazuje pracę ekspertów i ekip specjalistów od zdjęć nocnych. Zobaczymy nocne zwierzęta żyjące w głębi dżungli i na bagnach Ameryki Południowej. Poznamy nowe, nieznane dotąd stworzenia i ich dziwne zachowania, dzięki którym spojrzymy na naszą planetę z nowej perspektywy.

Zdumiewające cuda natury, seria 1 i 2
Premiera: poniedziałek 6 sierpnia, godz. 20:30

Niekonwencjonalny program badający najdziwniejsze zjawiska w przyrodzie. Czasami myślimy, że natura nie jest już w stanie nas niczym zaskoczyć — a jednak ciągle dzieją się rzeczy, które wydają się łamać prawa rządzące naszym światem i wprawiają w zaskoczenie nie tylko przypadkowych świadków, ale także ekspertów i naukowców. Wybuchające ropuchy, ptaki umierające w locie, krwawe deszcze, gąsienice oplatające swoimi kokonami całe samochody — ludzie nie rozumieją takich zjawisk, toteż często się ich boją.

Doskonała grafika, inteligentne wykorzystanie najnowszych zdobyczy nauki i niestandardowe podejście — wszystko to sprawia, że ten nietypowy program w nowatorski sposób ukazuje najbardziej niezwykłe zjawiska świata przyrody.

Dzieje Europy
Premiera: poniedziałek 20 sierpnia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The Story of Europe

Sześcioodcinkowy serial ukazujący dzieje Europy i analizujący różne rozdziały bogatej historii naszego kontynentu. Podróżujemy w czasie i przestrzeni: od początków i zalążków osadnictwa, poprzez ewolucję europejski.

Ostatnia podróż Romanowów
Środa 15 sierpnia, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The Final Journey of the Romanovs

Po rewolucji lutowej w 1917 r. car Mikołaj II abdykował. Film ukazuje dzień po dniu tragiczne losy całej rodziny carskiej, aż do jej rozstrzelania w lipcu 1918 r.

Dlaczego tak potężny monarcha, jakim był rosyjski car, został opuszczony przez wszystkich, także swojego kuzyna, króla Anglii Jerzego V? Czy przyczynił się do tego sam Lenin? Czy zamordowanie rodziny carskiej było dla bolszewików jedynym wyjściem?

Najważniejsze daty w historii
Premiera: sobota 11 sierpnia, godz. 07:45

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 30 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Dates That Made History

Seria ukazuje historię świata przez pryzmat kilku najważniejszych dat i tego, jak funkcjonują one w ludzkiej pamięci. Dzięki pełnemu pasji przekazowi historyka Patricka Boucherona, a także znakomitym, działającym na wyobraźnię obrazom, historia ożywa na naszych oczach.

Data to tylko migawka, wspomnienie: zrozumienie kryjącej się za nią przeszłości wymaga łączenia różnych dyscyplin, takich jak historia, sztuka, archeologia i literatura. Program budzi w nas ciekawość, przypominając dziecięce marzenia o posiadaniu wehikułu czasu.

Tajemny Wersal Marii Antoniny
Wtorek 7 sierpnia, godz. 22:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The Secret Versailles of Marie-Antoinette

Hameau de la Reine to pałacyk zbudowany specjalnie dla Marii Antoniny, udający wiejską chatę i ukryty w ogrodach Wersalu. Królowa Francji traktowała to miejsce jako prywatny azyl, który przypominał jej beztroskie dzieciństwo w Wiedniu. Niestety, po rewolucji francuskiej wszystko popadło w ruinę. Ponad dwa stulecia później zaczęła się renowacja, a w 2018 r.

Hameau de la Reine zostało otwarte dla zwiedzających. Ten fabularyzowany dokument przypomni nam życie słynnej królowej. Poznamy osobisty portret kobiety „zbyt nowoczesnej", porwanej przez wichry historii.

Rody przeklęte
Premiera: niedziela 5 sierpnia, godz. 12:55

Sezon: 1
Liczba odcinków: 13 x 30 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Cursed Bloodlines

Serial „Rody przeklęte" odkrywa mroczne historie wielkich i zamożnych rodzin, które wydawały się mieć wszystko, ale prześladujące je w kolejnych pokoleniach rodzinne tragedie dowiodły, że ani władza, ani pieniądze nie chronią przed nieszczęściem.

Od królewskich dynastii rządzących przez wieki, po rodziny miliarderów i potentatów przemysłowych — program opowiada prawdziwe historie najbardziej nieszczęsnych rodzin. Co było źródłem ich tragedii - duma, bogactwo, geny? Czy może coś jeszcze?

Opowieść o dwóch siostrach
Premiera: niedziela 5 sierpnia, godz. 13:50

Sezon: 2
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: A Tale of Two Sisters
Rok: 2017

Seria filmów dokumentalnych ukazujących postaci ważnych kobiet i ich relacje z siostrami. W drugim sezonie programu dowiemy się więcej o tym, czego nie widzą tłumy oklaskujące koronowane głowy: poznamy życie królowej Elżbiety II i jej siostry, księżniczki Małgorzaty. Później cofniemy się w przeszłość angielskiej monarchii i odkryjemy historię sióstr Anny i Marii Boleyn.

Na koniec dowiemy się, jak wyglądało życie rodziny sióstr Pankhurst, stojących za jedną z najważniejszych zmian w kwestii praw kobiet.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.