Sierpniowe hity w telewizji Metro

W rozszerzeniu przedstawiamy sierpniowe hity w telewizji Metro. Bezpłatny kanał ogólnotematyczny, dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Oferta METRO opiera się na hollywoodzkich filmach fabularnych, serialach kryminalnych i obyczajowych oraz programach dokumentalnych.

 

 

RYCERZ PIERWSZEJ DAMY

Premiera: sobota, 4 sierpnia, godz. 20:00

Komedia, dramat | USA |1994

Nicolas Cage w roli ochroniarza wdowy po amerykańskim prezydencie, w którą wcieliła się Shirley MacLaine. Tess Carlisle - kapryśna starsza pani traktująca ochronę jak służbę, okazuje się nie mniejszym wyzwaniem, niż czuwanie nad bezpieczeństwem kraju. Jak sprostać oczekiwaniom kobiety, jednocześnie wypełniając zawodowy obowiązek?

Doug Chesnick to agent tajnych służb i doświadczony ochroniarz ważnych dostojników państwowych. Mając do czynienia z wieloma zagrożeniami, nie zdawał sobie sprawy, że najtrudniejszą misją podczas służby będzie pilnowanie bezpieczeństwa starszej pani, kapryśnej i złośliwej wdowy po amerykańskim prezydencie. Jak z wykwalifikowanego ochroniarza stać się pokornym, gotowym na posyłki „usługiwaczem”, bo tego oczekuje Tess Carlisle. Napiętą atmosferę dodatkowo wzmaga również wyjątkowa odmienność ich charakterów. Dlatego Doug z dużym zaskoczeniem przyjmuje informację, że pomimo kończącego się kontraktu, Tess usiłuje doprowadzić do wydłużenia jego przydziału na kolejne lata. Zdruzgotany takim rozwojem sytuacji, musi szybko wziąć się w garść, kiedy była pierwsza dama zostaje porwana…

KSIĄŻĘ PRZYPŁYWÓW

Premiera: czwartek, 16 sierpnia, godz. 20:00

Dramat, romans | USA | 1991

Złoty Glob dla najlepszego aktora, Nicka Nolte’a, odtwórcy roli Toma - głównego bohatera. 40-letni mężczyzna boryka się z rzeczywistością, która sprowadza na niego coraz więcej trudności. Tom traci pracę i musi się przekwalifikować, aby podjąć nowe zajęcie. Jego, wydawało mu się, idealne małżeństwo przechodzi kryzys, a na domiar złego – otrzymuje wiadomość o samobójczej próbie swojej siostry, bliźniaczki. W jednej chwili rzuca wszystko, po to, aby pomóc w leczeniu siostry. Nie przypuszcza, że jej terapia okaże się punktem zwrotnym, w jego życiu.

Po telefonie z Nowego Jorku, Tom porzuca swoje dotychczasowe życie i wyjeżdża, aby pomóc w terapii siostry. Na miejscu poznaje jej terapeutkę - Susan i wspólnie starają się znaleźć sposób na wyleczenie Savannah. Z czasem, wspólny cel doprowadza do zaciśnięcia się relacji między Tomem a Susan, aż w końcu zostają przyjaciółmi. Pewnego dnia, mężczyzna odsłania przed terapeutką bolesne wspomnienia z dzieciństwa, które, jak się okazuje, dramatycznie wpłynęły na życie całej rodziny. Kolejne rozmowy doprowadzają do coraz częstszych spotkań pary. Wzajemna fascynacja przeradza się w uczucie, które coraz mocniej zaciera granice pomiędzy terapią a osobistą sympatią. Czy ta relacja ma przyszłość?

MIASTO CIENIA

Premiera: sobota, 25 sierpnia, godz. 20:00

Przygodowy, familijny, fantasy | USA |2008

Fantazyjne, familijne kino przygody. Scenariusz „Miasta cieni” powstał za sprawą Caroline Thompson, która miała swój udział w tworzeniu takich hitów, jak m.in. „Edward Nożycoręki”, „Rodzina Addamsów” oraz „Pachnidło: Historia mordercy”. W obsadzie m.in. genialni Bill Murray oraz Tim Robbins.

Historia podziemnego miasta Ember, którego światło jest zasilane z ogromnego generatora. Zbudowano je dla ocalenia ludzkości, a wszelkie dane o nim są skrzętnie przechowywane w metalowym pudełku, pilnowanym przez poszczególnych burmistrzów. Nagła śmierć jednego z nich stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców Ember. Tym bardziej, że pewnego dnia, na nieszczęście maszyna generująca światło się psuje. Dwoje odważnych i zdeterminowanych nastolatków Lina i Doon rozpoczyna wyścig z czasem. Próbują wymyślić sposób ucieczki dla mieszkańców, ginącego na ich oczach miasta. Aby zrealizować swój plan, mają za zadanie odkryć starodawne sekrety i zmierzyć się z ogromną liczbą niebezpieczeństw.

DOKUMENTY

Facebookistan

PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ

Premiera: niedziela, 5 sierpnia, godz. 09:30

Dania | 2015

reż. Jakob Gottschau

Co tak naprawdę wiemy o największym portalu społecznościowym, który niezmiennie od lat ma monopol na sieciowy rodzaj komunikacji międzyludzkiej? Program bada stronę prawną, wpływy oraz problem gromadzenia i wykorzystywania danych o jego użytkownikach.

Facebook liczy już ponad 2 miliardy użytkowników i stał się niemal synonimem mediów społecznościowych. Jednak co tak naprawdę wiemy o samej firmie, która przechowuje dane osobowe na niespotykaną dotąd skalę? Pomimo, że Facebook oczekuje otwartości i komunikacji od swoich użytkowników, sama korporacja wcale nie jest przejrzysta. Z tego programu dokumentalnego dowiemy się w jaki sposób ta platforma społecznościowa kwestionuje dwa podstawowe filary demokracji - prawo do wolności wypowiedzi oraz prawo do prywatności. Program zgłębia trzy interesujące przypadki osób, które wypowiedziały walkę zasadom określonym przez tego giganta mediów społecznościowych, jak również ukazuje wpływ i kontrolę Facebooka nad prywatnością
i wolnością słowa.

CHIŃSCY VAN GOGHOWIE

PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ

Premiera: niedziela, 12 sierpnia, godz. 09:30

Chiny, Holandia |2016

reż. Yu Haibo

Fascynująca podróż w głąb mało znanego, artystycznego przemysłu. Film prezentuje kulisy masowej produkcji obrazów, podważając zarówno definicję sztuki, jak również rolę twórcy i samego oryginału. Ponad 100 lat po śmierci wybitnego malarza Vincenta van Gogha, który sam sprzedał jedynie jeden obraz, możemy podejrzeć pracę chińskich kopistów produkujących „Van Gogsy”, rozprowadzane w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Mała robotnicza osada Dafen liczy 10 tys. mieszkańców, w tym głównie chłopów, którzy obecnie przemianowali się na malarzy. Zarówno w pracowniach, jak i na ulicach, ci ludzie tworzą repliki obrazów znanych dzieł van Gogha, Leonarda da Vinci, Warhola i innych, sprzedawane w tysiącach egzemplarzy w sklepach i galeriach na całym świecie. Rocznie na rynek trafia 5 mln obrazów. Liczba zleceń jest tak duża, że malarze nocują na podłodze, pomiędzy sznurkami, gdzie wiszą tworzone przez nich kopie. Film prezentuje losy tych twórców przez pryzmat Xiaoyong Zhao, który na swoim koncie ma około 100 tys. kopii dzieł van Gogha. Po wielu latach wyuczonego rzemiosła, produkcja w jego przypadku przeobraziła się w fascynację artystą i samym malarstwem, co z funkcji kopisty doprowadziło go do realizacji własnych, malarskich projektów.

FUKUSHIMA: KULISY TRAGEDII

PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ

Premiera: niedziela, 19 sierpnia, godz. 09:30

Włochy / 2015
Reż. Matteo Gagliardi

W 2011 roku, Pio d'Emilia jako pierwszy zagraniczny dziennikarz dotarł na miejsce katastrofy elektrowni Fukushima. Jego nagrania ukazują retrospekcyjny obraz ogromnej tragedii, jaka dotknęła Japonię.

Niszczycielskie trzęsienie ziemi i tsunami, które miały miejsce w Japonii w marcu 2011 roku, przyczyniły się do najtragiczniejszej katastrofy nuklearnej od czasów Czarnobyla. Ten wstrząsający program dokumentalny ukazuje moment, w którym doszło do tragedii, a także kolejne lata, oczami mieszkającego w Japonii dziennikarza włoskiej stacji telewizyjnej Sky News, Pio d'Emilia. Za sprawą techniki komputerowo generowanych obrazów oraz analizie naukowej, ten dokument, którego narratorem jest hollywoodzki aktor Willem Defoe, wyjaśnia w jaki sposób cudem udało się uratować Japonię przed jeszcze większą katastrofą. Dzięki materiałom archiwalnym, opiniom ekspertów i ekskluzywnemu wywiadowi z byłym japońskim premierem, Naoto Kanem, film dokumentalny odkrywa przed widzami geograficzne, ale także i ludzkie skutki tej niesłychanej tragedii, która zagroziła przyszłości Japonii.

PROGRAMY

NA KRAŃCU ALASKI

PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ

Premiera serii 1c: od wtorku, 14 sierpnia, godz. 17:00

Alaska, północno-zachodnia część Ameryki Północnej, największy stan, pod względem powierzchni, spośród wszystkich w Stanach Zjednoczonych. Wyjątkowe miejsce gdzie niesamowita zorza polarna staje w kontrze do zmiennych warunków atmosferycznych.
W obszarach nieturystycznych temperatura sięga nawet do -70°. A w samym sercu stanu, w głębi dzikiej wschodniej części Alaski, znajduje się miasto tylko dla twardzieli - McCarthy.

Kiedyś uznawane za „Miasto grzechu” stanu Alaska, jest teraz odizolowanym miejscem i ostoją dla tych, którzy nie chcą zostać znalezieni wśród otaczającej ich ekstremalnie dzikiej natury. Niektórzy wierzą, że miasto powinno zachować swój charakter. Inni uważają, że przyszłość McCarthy zależy od tego, czy stanie się nowoczesnym miastem. Która z teorii zwycięży i jak wpłynie to na życie tamtejszej ludności?

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.