Sierpień na kanałach z portfolio BBC Studios

Sierpień 2020 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

 

Z pamiętnika położnej
Od soboty 15 sierpnia, godz. 20:25
Sezon 8 (8 odcinków)

Uwielbiany przez widzów, poruszający i pełen humoru serial przedstawiający perypetie sióstr położnych w domu Nonnatus House na londyńskim East Endzie.

Nadchodzi czas wielkich zmian. Zwiastują je powstanie pigułki antykoncepcyjnej, wprowadzenie ustawy aborcyjnej w 1967 roku oraz rozpoczęcie nowego programu badań przesiewowych w kierunku raka. Adopcja międzyrasowa, rozszczep podniebienia, anemia sierpowata czy śmierć łóżeczkowa to tylko niektóre z codziennych wyzwań, z którymi mierzą się siostry sprawujące opiekę and ciężarnymi oraz najbardziej potrzebującymi mieszkańcami miasta.

Z Lark Rise do Candleford
Od wtorku 25 sierpia, godz. 22:30
Sezon 3 (12 odcinków)

Trzeci sezon kostiumowej opowieści o perypetiach mieszkańców Lark Rise i Candleford. Czy do rodziny Timmins wreszcie uśmiechnie się los?

Do Candleford z ważnymi wiadomościami przybywa Daniel Parish, przystojny dziennikarz. Okazuje się, że Emma otrzymała w spadku sporą sumę. Musi jednak udowodnić swoje prawo do dziedziczenia. Emma i Robert są zdumieni, jak los potrafi się odmienić. Tymczasem Laura jest pod urokiem młodego przybysza i oprowadza go po Lark Rise.

Emma
Od niedzieli 16 sierpnia, godz. 20:30
Sezon 1 (4 odcinki)

Zabawna, błyskotliwa i lekka adaptacja komediowego arcydzieła popularnej brytyjskiej powieściopisarki Jane Austen. Piękna, bystra oraz dobrze sytuowana Emma Woodhouse (w tej roli Romola Garai) uważa się za dobrą swatkę. Jest przekonana, że to dzięki niej siostra oraz guwernantka wyszły za świetne partie. Pewna swojego talentu rozpoczyna ryzykowną grę.

Przekonuje swoją nową przyjaciółkę, młodą i urodziwą, choć gorzej sytuowaną Harriet, by odrzuciła korzystną propozycję ożenku z miejscowym rolnikiem na rzecz eleganckiego pana Eltona.
Tak rozpoczyna się historia, w której wystawione na próbę zostają naiwność Emmy oraz jej przekonania. Dziewczyna musi także radzić sobie z osobistymi sprawami sercowymi.

 

 

Japonia z Sue Perkins
Od poniedziałku 3 sierpnia, godz. 23:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Brytyjska aktorka i komiczka Sue Perkins podróżuje po Japonii – kraju pełnym kontrastów, znanym zarówno z żywo kultywowanych starożytnych tradycji jak i najnowocześniejszych osiągnięć technologii. Swoją podróż rozpoczyna w stolicy. Zamieszkiwane przez 36 milionów ludzi Tokio buzuje energią. Jego cechy charakterystyczne to ulice rozświetlone cyfrowymi neonami oraz szybkie koleje zwane pociągami-pociskami.

Sue udaje się także do malowniczych górskich wiosek, gdzie w skupieniu pracują rzemieślnicy kultywujący starożytne sztuki oraz obyczaje. Ta zgodna i pełna obopólnego szacunku koegzystencja tradycji z nowoczesnością i przeszłości z przyszłością zdaje się być jednym z powodów dumy narodowej mieszkańców Japonii.

Mumie: historie rozwinięte
Od środy 19 sierpnia, godz. 19:55
Sezon 1 (6 odcinków)

Zaawansowane technologie badawcze, międzynarodowy zespół ekspertów oraz nowe spojrzenie na temat mumifikacji pozwalają twórcom programu odkryć prawdziwe oblicze starożytnego Egiptu. Jak się okazuje – krainy pełnej nieczystych i krwawych rozgrywek.

W muzeum w Kairze znajduje się największa na świecie kolekcja mumii. Skrywa ona wiele mrocznych sekretów. Zabalsamowane zwłoki królów, królowych oraz możnych tego dawnego świata to jedne z niewielu już pozostałości po wspaniałej przeszłości. Najnowsze badania naukowe wskazują na niepokojące ślady zabójstw, tortur oraz zdradzieckich ciosów w plecy.

Międzynarodowa grupa ekspertów pierwszy raz od 3000 lat bada stare sarkofagi za pomocą najnowocześniejszych technik skanowania, by odkryć i przedstawić nieznane dotąd, krwawe oblicze władców starożytnego Egiptu.

Pielgrzymka do Rzymu
Od poniedziału 17 sierpnia, godz. 23:00
Sezon 1 (3 odcinki)

Program „Pielgrzymka do Santiago” został bardzo dobrze przyjęty przez widzów. Tymczasem na inny kultowy szlak rusza kolejnych ośmiu śmiałków. Tym razem celem wyprawy jest grób św. Piotra.

Pielgrzymi reprezentują różnie wyznania i przekonania, ale łączy ich jeden cel – dotrzeć do Rzymu. Aktorzy Les Dennis i Lesley Joseph, tancerz Brendan Cole, komicy Stephen K Anis i Katy Brand, mistrz olimpijski Greg Rutherford, zwyciężczyni Eurowizji – Dana oraz prezenter telewizyjny Mehreen Baig – wszystkie z tych popularnych postaci brytyjskiego showbiznesu staną się pielgrzymami nowej ery.

Ciężkie plecaki, buty trekkingowe oraz spanie w tanich hostelach będą ich codziennością podczas wędrówki historycznym transalpejskim szlakiem Via Francigena, biegnącym od Canterbury w Anglii, przez francuską Lozannę, Wielką Przełęcz Św. Bernarda do kolebki Kościoła Katolickiego. Do przejścia mają 2000 kilometrów. Czy wędrówka oraz spotkanie z samym papieżem odmienią ich podejście do wiary?

Restauracja, w której spalają kalorie
Od wtorku 18 sierpnia, godz. 23:00

Zapraszamy do wyjątkowej restauracji, na zapleczu której kryje się nie tylko kuchnia, ale także tajna siłownia z armią ćwiczących. Są oni gotowi spalić każdą kalorię, którą zjedzą niczego nieświadomi goście przy stołach.

Przy trzydaniowym posiłku o wartości 2500 kalorii łatwo się spocić. Ćwiczący w siłowni przekonają się o tym aż nadto dobrze. Jak zareagują goście restauracji, gdy dowiedzą się, że pochłaniane przez nich z rozkoszą smakołyki musiał spalić ktoś inny? Co, gdy okaże się, że sami mają stanąć na bieżni?

Ten wysokoenergetyczny program łączy w sobie dawkę humoru z solidną porcją wiedzy o wartościach odżywczych spożywanego przez nas jedzenia.

 

 

Najbardziej luksusowe…
(World’s Most Luxurious)
Od soboty 15 sierpnia, godz. 21:00
Sezon 1 (6 odcinków)

Witaj w świecie przyjemności, luksusu, wygody i piękna. Oto ulubione gadżety i zabawki najmożniejszych tego świata. Uwaga, bardzo łatwo się do nich przyzwyczaić.

Prezentujemy oszałamiające hotele, rezydencje, samochody, pociągi, superjachty oraz prywatne odrzutowce. Każdy z odcinków serii poświęcony jest innej dziedzinie luksusu.

W programie także spotkania z ludźmi, którzy potrafią zapewnić tak wysoki poziom życia, oraz z tymi, którzy chętnie płacą zań bajońskie sumy.

The Best of Top Gear 2019/2020
(The Best of Top Gear Series 27 & 28)
Od piątku 28 sierpnia, godz. 22:30
Sezon1 (6 odcinków)

Najciekawsze i najzabawniejsze momenty z 27. i 28. sezonu „Top Gear”. Aktor komediowy Paddy McGuinness, legenda krykieta Freddie Flintoff oraz kierowca wyścigowy Chris Harris mają wspólną pasję – samochody – oraz wspólną misję – poprowadzić najpopularniejszy na świecie program motoryzacyjny.

Od piekielnego żaru etiopskiej pustyni, przez upalne lasy deszczowe Borneo, aż po oniryczną Islandię – gospodarze Top Gear udowadniają, że nie ma dla nich granic. Spodziewajcie się niesamowitych aut, szalonych przygód oraz ciekawych gości ze świata showbiznesu.

Red Arrows w Ameryce
(Red Arrows Take America)
Od poniedziałku 3 sierpnia, godz. 22:30
Sezon 1 (4 odcinki)

Red Arrows, czyli słynny Zespół Akrobacyjny Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii, udaje się na trzymiesięczne tournee po Ameryce. Przed pilotami pokazy m.in w Nowym Jorku, Toronto oraz Chicago. Czerwone strzały wystąpią ramię w ramię ze swoimi największymi rywalami: Blue Angels z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i Thunderbirds reprezentującymi Siły Powietrzne USA.

Wspólne latanie będzie z pewnością wyzwaniem, lecz już samo przemierzenie Atlantyku 12 myśliwcami, które wymagają tankowania co 90 minut, 100-osobową ekipą i z 50 tonami sprzętu będzie skomplikowaną operacją logistyczną.

George Soros: kontrowersyjny miliarder
(George Soros: George Soros – The Billionaire Global Mastermind?)
Środa 12 sierpnia, godz. 22:30

Podczas II wojny światowej George Soros był nastolatkiem i nosił przy sobie fałszywe dokumenty, aby ukryć żydowskie pochodzenie. Niektórzy jednak oskarżają go o współpracę z nazistami. Inni z kolei uważają za największego wroga Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Nazywają architektem spisku mającego na celu zniszczenie państwa narodowego i zalanie Zachodu imigrantami.

Jego działania budzą kontrowersje. Nie należy jednak zapominać, że w 2018 roku ten węgierski multimilioner został wybrany Człowiekiem Roku przez „Financial Times”, m.in. za przekazanie 18 miliardów dolarów na misje humanitarne. Czy w czasach, gdy postawy populistyczne i nacjonalistyczne zyskują coraz więcej zwolenników, teorie spiskowe dotyczące Sorosa mogą być przejawem antysemityzmu? Czy rzeczywiście ma on więcej władzy niż ktokolwiek powinien mieć?

Królowa na wojnie
(The Queen at War)
Niedziela 30 sierpnia, godz. 20:00

Królowa Elżbieta II jest najdłużej rządzącym brytyjskim monarchą. Gdy miała 17 lat, zakończyła się trwająca sześć lat II wojna światowa. Jej wydarzenia nie pozostały bez wpływu na nieśmiałą księżniczkę, która wcześniej wiodła spokojne życie. Ukształtowały jej poczucie obowiązku i uformowały na zaradną przywódczynię, jakiej potrzebuje naród.

Twórcy programu opowiadają historię lat dzieciństwa królowej Elżbiety II wplecionych w dramatyczne wydarzenia wojennej zawieruchy. Wypowiedzi historyków oraz archiwalne nagrania – częściowo w kolorze – wzbogacają tę fascynującą opowieść.

 

 

Wielkie brytyjskie wypieki
(The Great British Bake Off)
Od środy 26 sierpnia, godz. 20:55
Sezon 8 (10 odcinków)

Grupa cukierników-amatorów rywalizuje w walce o tytuł mistrza. 12 uczestników każdego tygodnia dostaje trzy zadania, podczas których stara się zaimponować jurorom swoim talentem oraz umiejętnościami kulinarnymi.

Sędziowie, czyli popularny piekarz Paul Hollywood oraz restauratorka Prue Leith, stawiają im ambitne cele. Rywalizację rozpoczyna tydzień ciast. Cukiernicy mają wykonać ulubiony przysmak na każdej z dziecięcych imprez. Numerem popisowym ma być przygotowanie tortu rodem z krainy magii.

Windsorowie: królewski ród
(The Windsors: A Royal Dynasty)
Od piątku 7 sierpnia, godz. 21:55
Sezon 1 (6 odcinków)

Poruszająca i pełna dramatyzmu seria dokumentalna o dziejach królewskiej rodziny Windsorów. Począwszy od skandalu wywołanego małżeństwem króla Edwarda VIII z amerykańską rozwódką Wallis Simpson, przez tragiczną śmierć księżnej Diany, po budzący ogólnoświatowy zachwyt ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle – te momenty z historii królewskiej rodziny są dobrze znane opinii publicznej. Inne z kolei wciąż pozostają owiane tajemnicą.

Wypowiedzi historyków, bliskich rodziny, świadków zdarzeń oraz niepublikowane dotychczas materiały archiwalne rzucą na nie nowe światło. Dzięki nim poznamy prawdziwą historię dynastii Windsorów.

Znajdź swój styl
(You Are What You Wear)
Od piątku 21 sierpnia, godz. 20:55
Sezon 1 (4 odcinki)

Brytyjski model i prezenter Rylan Clark-Neal stoi na czele modowego dream team, profesjonalnego zespołu pięciu popularnych brytyjskich stylistów. Charakteryzują ich różnorodne style i osobowości, ale łączy jedno – gotowość niesienia pomocy każdemu potrzebującemu prawdziwej metamorfozy.

Do programu zgłaszają się poszukujący własnego stylu uczestnicy, który przejdą całkowitą zmianę wizerunku i otrzymają fachowe porady dotyczące ubioru. Ponadto każdy z doradców przedstawia zawartość swojej barwnej szafy i dzieli się cennymi wskazówkami. Widzowie dowiedzą się m.in., jak za pomocą zwykłego blezera można odmienić każdą kreację. W programie także relacje zza kulis programu oraz porady, jak efektywnie korzystać z zasobów własnej szafy.

 

 

Dom pod jabłonką
(Apple Tree House)
Od poniedziałku 10 sierpnia, godz. 15:10
Sezon 3, część 2 (10 odcinków)

Mali, Sam i Bella to dzieci mieszkające na tętniącym życiem miejskim osiedlu. Mają wiele przygód, wspólnie przeżywają dziecięce dylematy I rozwiązują codzienne problemy. W każdym odcinku przedstawiona jest inna przygoda młodych sąsiadów.

W tej serii bohaterowie uczestniczą w strasznym przyjęciu z okazji Haloween, Eli i Bella zasiadają za kierownicą śmiesznego samochodu, a Mali dowiaduje się, czym jest bunt dwulatka. Z kolei Laila postanawia w przyszłości zostać inżynierem na budowie. Zak obawia się, że nie jest to praca dla dziewczynek – dopóki babcia Zainab nie zabierze ich na spacer po osiedlu, aby pokazać, że stereotypy dotyczące kobiecych i męskich zawodów są błędne. Każdy dzień niesie ze sobą nowe doświadczenia.

JoJo i Babcia
(JoJo & Gran Gran)
Od poniedziałku 10 sierpnia, godz. 17:45
Sezon 1 (11 odcinków)

JoJo ma prawie pięć lat oraz mądrą, kochającą babcię. Mieszkają blisko siebie i często się widują, a Babcia ma dużo pomysłów na ciekawe zabawy.

JoJo dowiaduje się m.in., czym jest upływ czasu, cykl życia oraz zmienność pór roku. Podczas pieczenia ciasta przekonuje się, że czasem trzeba poczekać na efekty pracy.

W pierwszym odcinku JoJo i Babcia umawiają się na rozmowę wideo z prababcią mieszkającą na odległej wyspie Saint Lucia. Gdy nowoczesne technologie zawodzą, JoJo postanawia wysłać do niej rysunek pocztą. Okazuje się jednak, że potrzeba dużo czasu, by list dotarł na drugą stronę świata.

Andy i dino-zabawy
(Andy’s Dino Toybox)
Od poniedziałku 24 sierpnia, godz. 15:55
Sezon 1 (15 odcinków)

Znany z wielokrotnie nagradzanych programów przygodowych i przyrodniczych Andy Day zaprasza młodych widzów na spotkanie ze swoimi domowymi dinozaurami – zabawkami.

Prezentuje poszczególne gatunki tych pradawnych stworzeń, naśladuje wydawane przez nie dźwięki, i oczywiście przy okazji dorzuca wiele fascynujących informacji na ich temat.

Program to solidna porcja wiedzy, inspiracji oraz dobrej zabawy dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat.

Tomek i przyjaciele
(Thomas & Friends)
Od soboty 15 sierpnia, godz. 06:45
Sezon 14 (20 odcinków)

Lokomotywa Tomek i jego wierni przyjaciele gotowi są na kolejne niesamowite przygody na wyspie Sodor. Choć czasem wpadają w tarapaty, zawsze uczą się po drodze czegoś nowego i zdobywają wartościowe umiejętności.

W tej serii Tomek wypełnia misję specjalną – musi dostarczyć ważną przesyłkę do parku zwierząt. Piotruś chciałby być tak szanowany jak Gabryś, a Szast, Prast i Ferdynand panują zorganizować przyjęcie świąteczne. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli, ale na szczęście zawsze mogą liczyć na pomoc przyjaciół.

Pokaż mi, pokaż
(Show Me Show Me)
Od soboty 1 sierpnia, godz. 12:05
Sezon 6 (20 odcinków)

„Pokaż mi, pokaż” to zabawna seria dla przedszkolaków, która odkrywa przed nimi magię codziennych przedmiotów. Gospodarze programu, Krzyś i Pui, czekają na dzieci na magicznym placu zabaw na samym szczycie wysokiej wieży. Maluchy, aby dostać się do tej bajecznej krainy, wyruszają w muzyczną podróż czarodziejską windą aż do samych chmur.

Magiczny plac zabaw oczarowuje pięknymi kolorami oraz dekoracjami. Migoczące światełka, tajemnicze tunele oraz gigantyczny kubek herbaty na pewno podbiją niejedno dziecięce serce. To wyjątkowe miejsce, w którym na gości czekają ciekawe opowieści, przygody i nowe wyzwania. Zagadką jest, kto następny przyjedzie windą na plac zabaw.

W serii szóstej Krzyś i Pui odkrywają dźwięki harfy, czołgają się jak gąsienice i budują jaskinię. Odkrywają także cenne skamieliny, które liczą więcej lat niż stare skarpetki Krzysia!Inspirujący program zachęca dzieci do poszukiwania fascynujących informacji o przedmiotach codziennego użytku i uczy poprzez zabawę.

Kręciołki
(Twirlywoos)
Od soboty 1 sierpnia, godz. 20:15
Sezon 1 (35 odcinków)

Program dla przedszkolaków, którego bohaterami są bardzo dociekliwe Kręciołki – cztery barwne, ptakopodobne istoty, które w poszukiwaniu przygód przybyły z daleka w czerwonej łodzi podwodnej. Teraz odkrywają nowy, fascynujący świat. Grupę przyjaciół tworzą niebieski ciekawski Duży Bigu, czerwony ekstrawagancki Tudlu oraz Czikidi i Czik – para żółtych nierozłącznych przyjaciół. Jest też Pikabu, sekretna postać, którą widzowie mogą zobaczyć, ale nie widzą jej
Kręciołki.

W kolejnych odcinkach Kręciołki mają przygody, dzięki którym poznają nowe zagadnienia, jak na przykład: za, przed, pod, nad, głośno, cicho, do góry, do dołu, mokry, suchy. Bawią się m.in. z podskakującą piłką, obserwują magiczne pudełko z chmurami, skaczą w kałużach, spotykają się z kotem, a przy okazji robią psikusy. Mają też wiele innych przygód, za pomocą których poznają świat.

Wyciszona, miła dla oka grafika i oszczędne efekty dźwiękowe uzyskane za pomocą prawdziwych instrumentów pomogą dzieciom przeżywać przygody razem z ich bohaterami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *