Sierpniowe najważniejsze wydarzenia na antenach Eurosportu

Miesiąc zapowiada się niezwykle interesująco! Widzowie Eurosportu zobaczą m.in. wyścigi kolarskie na najwyższym poziomie na czele z Tour de France i Tour de Pologne, a także snookerowe mistrzostwa świata w Sheffield. Wielkie emocje czekają również sympatyków sportów motorowych, którzy obejrzą m.in. 6 wyścigów Formuły E w ciągu zaledwie 9 dni oraz 24-godzinny wyścig Le Mans. Pod koniec miesiąca Eurosport pokaże także pierwsze zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które rozegrane zostaną w Wiśle.

 

Snooker, Mistrzostwa świata w Sheffield

 • 31 lipca – 16 sierpnia

Legendarne Crucible Theatre w Sheffield po raz kolejny będzie gościć największe gwiazdy snookera. Przez blisko trzy tygodnie o mistrzostwo świata walczyć będą m.in. Ronnie O’Sullivan, Judd Trump, Neil Robertson, czy Mark Selby. Wszystkich fanów snookera czeka ponad 200 godzin transmisji na antenach Eurosportu i oczywiście znakomity komentarz Rafała Jewtucha, Przemka Kruka, Michała Eberta, Grzegorza Biernadskiego i Jarosława Kowalskiego! Tego nie można przegapić!

Kolarstwo, Tour de France

 • 29 sierpnia – 20 września

W tym roku Tour de France wyjątkowo będzie pierwszym wielki tourem w roku. Już 29 sierpnia najlepsi kolarze świata staną na starcie 1. etapu najsłynniejszego wyścigu świata. Peleton ruszy z Nicei i po 21 wyczerpujących etapach i przejechaniu 3470 dotrze na Pola Elizejskie w Paryżu. Trasa tegorocznej, 107. już edycji Tour deFrance, ani razu nie przekroczy granic Francji. Kolarze przejadą przez 32 departamenty w sześciu regionach. Duża część rywalizacji toczyć się będzie na południu Francji, w terenie pagórkowatym i górzystym, co zapowiada niesamowitą walkę i emocje! Peleton przemierzy aż pięć pasm górskich – Alpy, Pireneje, Wogezy, Masyw Centralny i Jurę.

Wśród faworytów tegorocznej Wielkiej Pętli na pewno trzeba wymienić przede wszystkim zawodników Team INEOS. Zarówno Chris Froome, jak i Geraint Thomas i Egan Bernal znają już smak zwycięstwa w najsłynniejszym kolarskim wyścigu świata i każdego z nich stać na ponowny triumf. Szczególnie zmotywowany powinien być Froome, który wraca do ścigania po poważnym wypadku. Dodatkowo 4- krotny zwycięzca Tour de France ogłosił, że po sezonie pożegna się z Team INEOS, a swoje występy w brytyjskiej drużynie chce zakończyć rekordowym, 5. zwycięstwem w wyścigu dookoła Francji. Niezależnie od tego, który ze znakomitych kolarzy Ineos będzie walczył o żółtą koszulkę, będzie mógł liczyć na pomoc Michała Kwiatkowskiego.

Tour de France w Eurosporcie to gwarancja wspaniałej rywalizacji najlepszych kolarzy świata, a także fenomenalnego komentarza ekspertów stacji na czele z Dariuszem Baranowskim, Tomaszem Jarońskim i Adamem Proboszem.

Kolarstwo, Tour de Pologne

 • 5-9 sierpnia

Wyścig dookoła Polski będzie jednym z najważniejszych testów przed Tour de France. Od 5 do 9 sierpnia na antenach Eurosportu zobaczymy więc czołowych kolarzy świata, w tym m.in. Rafała Majkę. Kolarz zespołu Bora-Hansgrohe będzie jednym z faworytów pierwszego wyścigu etapowego po wznowieniu sezonu. Majka wygrał Tour de Pologne w 2014 roku, a w 2017 roku zajął drugie miejsce. Przed rokiem był 9.

Tour de Pologne w Eurosporcie relacjonować będa Adam Probosz, Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski.

Kolarstwo

 • Strade Bianche, 1 sierpnia
 • Mediolan – Turyn, 5 sierpnia
 • Tour de Pologne, 5-9 sierpnia
 • Mediolan – San Remo, 8 sierpnia
 • Tour de l’Ain, 7-9 sierpnia
 • Dauphine Libere, 12-16 sierpnia
 • Gran Piemonte, 12 sierpnia
 • Tour de l’Avenir, 14-19 sierpnia
 • Tour of Lombardy, 15 sierpnia
 • Tour of Wallonie, 16-19 sierpnia
 • Mercan‘Tour Classic, 24 sierpnia
 • Bretagne Classic, 25 sierpnia
 • Tour de France, 29 sierpnia – 20 września

Każdy fan kolarstwa znajdzie w sierpniu coś dla siebie na antenach Eurosportu! Stacja pokaże rywalizację najlpesyzch kolarzy świata w jednodniowych klasykach jak Strade Bianche czy Mediolan – San Remo, wyścigach etapowych na czele z Tour de Pologne i Dauphine Libere, a pod koniec miesiąca rozpocznie się Tour de France. Jak zwykle emocjonującym transmisjom będzie towarzyszył ekspercki komentarz m.in. Tomasza Jarońskiego, Dariusza Baranowskiego i Adama Probosza.

Formuła E

 • 5-13 sierpnia

Kibiców sportów motorowych czeka niesamowita dawka emocji! Od 5 do 13 sierpnia na berlińskim lotnisku Tempelhof rozegrane zostanie aż sześć wyścigów Formuły E – pasjonującej serii wyścigów bolidów elektycznych. Liderem klasyfikacji generalnej Antonio Da Costa, który wyprzedza Mitcha Evansa i Alexandra Simsa.

Skoki narciarskie, Letnie Grand Prix

 • Wisła, 21-23 sierpnia

Ukochana dyscyplina Polaków wraca z kolejnym sezonem Letniego Grand Prix już 21 sierpnia. Najlepsi skoczkowie świata, w tym m.in. Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła po raz pierwszy będą rywalizować na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Zawody na antenie Eurosportu komentować będzie oczywiście znakomity duet Marek Rudziński – Igor Błachut.

Le Mans 24h

 • 29-30 sierpnia

Jedno z najsłynniejszych wydarzeń w świecie sportów motorowych w tym roku odbędzie się pod koniec sierpnia. Kto najlepiej zniesie trudy 24-godzinnego ścigania na legendarnym torze Le Mans? W ostatnich dwóch latach ze zwycięstwa cieszył się zespół Toyoty, który przerwał trzyletnią dominację Porsche Team.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *