Sierpień na kanale Polsat Viasat Explore

Seria ukazuje pracę grupy kierowców i ratowników zajmujących się usuwaniem skutków katastrof i wypadków drogowych. Każdego dnia autostradami o numerach zaczynających się od 400 w kanadyjskiej prowincji Ontario przejeżdża do 400 tysięcy pojazdów.

 

Autostrada 401

Premiera: środa 4 sierpnia, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Heavy Rescue: 401
Rok: 2016

Seria ukazuje pracę grupy kierowców i ratowników zajmujących się usuwaniem skutków katastrof i wypadków drogowych. Każdego dnia autostradami o numerach zaczynających się od 400 w kanadyjskiej prowincji Ontario przejeżdża do 400 tysięcy pojazdów. Odcinek drogi 401 przebiegający przez Toronto jest najbardziej ruchliwym odcinkiem autostrady na świecie. Gdy dochodzi do wypadku, trzeba jak najszybciej oczyścić drogę i umożliwić wznowienie ruchu.

Policja i ministerstwo transportu polegają na operatorach ciężkich pojazdów z Południowego Ontario. Aby ograniczyć do minimum czas zamknięcia drogi, ekipy często pracują tuż przy otwartych pasach ruchu pełnych pędzących pojazdów.

Cykl: Złoty tydzień

Przez cały dzień od piątku 13 sierpnia do czwartku 19 sierpnia

Aby uczcić nadchodzący nowy sezon „Australijskich poszukiwaczy złota”, przez cały tydzień nasz kanał zmienia kolor na złoty.

Codziennie zapraszamy na odcinki pierwszych pięciu serii tego popularnego i uwielbianego przez widzów programu.

Australijscy poszukiwacze złota

Premiera: czwartek 19 sierpnia, godz. 22:00

Sezon: 6
Liczba odcinków: 20 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ wyprawy/ technologia
Tytuł oryginalny: Aussie Gold Hunters
Rok: 2020

To najtrudniejszy sezon w historii programu: siedem zespołów poszukiwaczy złota walczy z coraz większym upałem i niebezpieczeństwami czyhającymi na australijskich pustkowiach. Wszyscy są bardzo zdeterminowani, bo ceny złota stoją na najwyższym poziomie w całej historii Australii.

W poprzednim sezonie Poseidon Crew znalazła złoto o wartości 350 tysięcy dolarów australijskich. Dust Devils ryzykują najdroższą i najbardziej ryzykowną operację wydobywczą w historii programu
i chcą wydobyć 600 uncji kruszcu o wartości ponad 1,5 miliona dolarów australijskich!

Nowy duet rozpoczyna poszukiwania złota w podzwrotnikowych, dzikich ostępach stanu Queensland, podczas gdy w regionie Pilbara w Zachodniej Australii nowy zespół — The Ferals — stawia czoło palącemu upałowi północnej pustyni.

Gruchoty za gotówkę

Premiera: piątek 27 sierpnia, godz. 21:00

Sezon: 3
Liczba odcinków: 15 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ motoryzacja
Tytuł oryginalny: Bangers & Cash
Rok: 2019

Rodzina Mathewsonów, prowadząca warsztat w Yorkshire, wyszukuje klasyczne samochody, a następnie remontuje je i znajduje im nowych właścicieli. W uroczym Thornton-le-Dale — malowniczej wiosce, będącej popularnym celem jednodniowych wycieczek Brytyjczyków szukających chwilowej ucieczki od pędu codziennego życia — Mathewsonowie prowadzą aukcje odrestaurowanych przez siebie pojazdów.

W niewielkim warsztacie, który wygląda jakby czas się w nim zatrzymał, przygotowują do sprzedaży samochody, motocykle i pamiątki motoryzacyjne. Od rzadkiego, starego Astona Martina, znalezionego w stodole, a wartego ponad 100 tysięcy funtów, przez cenionego Forda Cortinę po starą furgonetkę Scout wartą mniej niż tysiąc funtów – Derek Mathewson i jego bliscy docenią każdy pojazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *