Losowanie grup MŚ 2018 w TVP1 i TVP Sport

Już w piątek 1 grudnia poznamy grupowych rywali reprezentacji Polski podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Transmisja od 14:35 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilnej TVP Sport oraz od 15:20 w TVP1.

 

Polska, która wygrała grupę E europejskich eliminacji MŚ 2018, będzie losowana z pierwszego koszyka. Oprócz biało-czerwonych znaleźli się w nim jeszcze gospodarz Rosja oraz Brazylia, Belgia, Niemcy, Portugalia, Francja oraz Argentyna.

Ceremonię losowania w Moskwie poprowadzą dobrze znany polskim kibicom Gary Lineker, były reprezentant Anglii oraz dziennikarka Maria Komandna.

– Jako zawodnik miałem przyjemność dwukrotnie wziąć udział w mundialu. Tym bardziej miło mi, że jestem zaangażowany w jeszcze jeden turniej – tym razem na scenie, prezentując wyniki losowania. Byłem już po drugiej stronie, czekałem, żeby poznać rywali i wiem, z jakimi emocjami to się wiąże powiedział półfinalista MŚ we Włoszech w 1990, cytowany na oficjalnej stronie internetowej FIFA.

Puchar na scenę wniesie Miroslav Klose, a w losowaniu pomogą Laurent Blanc, Gordon Banks, Cafu, Fabio Cannavaro, Diego Maradona i Carles Puyol. Podczas ceremonii zobaczymy również Diego Forlana oraz Nikitę Simoniana, który podczas igrzysk olimpijskich w Melbourne w 1956 roku zdobył złoty medal dla ZSRR.

Transmisja od 14:35 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilnej TVP Sport oraz od 15:20 w TVP1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *