Sierpień na kanale Polsat Viasat Nature

Ray Mears wyrusza na poszukiwanie przygód w siedmiu regionach Chin. Odkrywa wspaniałą dziką przyrodę i stara się zrozumieć bliski związek miejscowych z ziemią, na której żyją.

 

Dzikie Chiny z Rayem Mearsem

Premiera: niedziela 8 sierpnia, godz. 14:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 7 x 30 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ zwierzęta/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Wild China with Ray Mears
Rok: 2020

Ray Mears wyrusza na poszukiwanie przygód w siedmiu regionach Chin. Odkrywa wspaniałą dziką przyrodę i stara się zrozumieć bliski związek miejscowych z ziemią, na której żyją. Jego przygoda zaczyna się w Pekinie, gdzie wypuszcza na wolność uratowaną sowę i zwiedza Wielki Mur Chiński.

Z kolei w tropikalnej dżungli Ray spotyka dzikiego słonia azjatyckiego. W centrum badań nad pandami wielkimi Ray je śniadanie razem z tymi rzadkimi ssakami. Uczy się także łowić ryby z kormoranami i zwiedza jaskinie krasowe. Na koniec podziwia małpy wąskonose i spotyka się z miejscowymi szamanami w Shangri-La.

Cykl: Lato weterynarzy

W każdy dzień roboczy od poniedziałku 2 sierpnia, godz. 16:00

W sierpniowe popołudnia zapraszamy na spotkanie ze wspaniałymi, bezinteresownymi lekarzami weterynarii, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby pomagać wszystkim stworzeniom – tym małym i dużym.

Poznamy weterynarzy z całego świata i wszystkie zwykłe i niezwykłe zwierzęta, którym niosą pomoc.

Weterynarz z Yorkshire

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 2 sierpnia, godz. 16 :00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: The Yorkshire Vet
Rok: 2016

Zespół lekarzy z kliniki weterynaryjnej Skeldale to prawdziwi pasjonaci i miłośnicy zwierząt. Zależy im na przetrwaniu dziedzictwa i historii tego niezwykłego miejsca. Ich klienci rzadko są ubezpieczeni, ale dobro zwierząt zawsze jest tu ważniejsze od zysku, a miłość i troskę dostaje się gratis.

Dziś klinika przeniosła się wprawdzie ze swojej pierwotnej lokalizacji do nowego, specjalnie w tym celu zbudowanego obiektu, ale serce i dusza tej wyjątkowej praktyki weterynaryjnej nie zmieniły się.

Cykl: Dzika Azja

W każdą niedzielę od 8 sierpnia, godz. 17:00

Azja, najbardziej zaludniony kontynent na Ziemi, rozciąga się na powierzchni ponad 44 milionów kilometrów kwadratowych. Znajdziemy tu najgęściej zaludnione obszary na świecie, a także ogromne tereny, na których nie mieszka nikt. Żyją tu ludzie pochodzący z najróżniejszych środowisk, mający różne zwyczaje, prowadzący różną politykę i wyznający różne religie.

Podobnie zróżnicowana jest azjatycka przyroda. Doskonale przygotowane programy dokumentalne ukażą nam krajobrazy, miasta i mieszkańców Azji oraz ich wpływ na tutejszą dziką przyrodę.

Najdziwniejsze cuda świata

Premiera: sobota 14 sierpnia, godz. 16:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody
Tytuł oryginalny: Weird Wonders of the World
Rok: 2016

Świat przyrody jest pełen cudów. Każdego dnia jesteśmy konfrontowani z nowymi opowieściami
o niewyjaśnionych, nieoczekiwanych i niezidentyfikowanych zjawiskach z całego świata.

W programie „Najdziwniejsze cuda świata” najnowsze osiągnięcia nauki, analizy ekspertów
i relacje naocznych świadków pomogą nam badać dowody, sprawdzać teorie i odkrywać najbardziej zaskakujące historie, jakie zna nasza planeta.

Z pomocą wybitnych naukowców i fascynujących eksperymentów poznamy tajemnice świata przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *