Sierpień na kanale Romance TV

W sierpniu Romance TV zaprasza widzów na emocjonujące, pełne lata, miłości i przygód filmy i serie z ulubionymi bohaterami stacji. Będą to:

 

TYDZIEŃ 1–15 SIERPNIA

„TRZY SIOSTRY – JEDNO MARZENIE” – SPECJALNY PROGRAM Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA SIOSTRY

Tylko razem jesteśmy silne. Tylko razem jesteśmy w stanie stworzyć coś wielkiego. Z okazji Międzynarodowego Dnia Siostry Romance TV zaprezentuje znakomity film opowiadający o błyskotliwej karierze trzech sióstr: Micol, Zoe i Giovannie Fontana, które wspaniałymi kolekcjami strojów rozsławiły włoską modę na całym świecie i były właścicielkami najstarszego Domu Mody w Rzymie.

Atelier Fontana, cz. 1
Atelier Fontana, Teil 1
Włochy 2011
Emisja: niedziela, 1 sierpnia o godz. 20:00

Biograficzny film o trzech siostrach Fontana – Micol, Zoe i Giovannie, które rozsławiły włoską modę w świecie, zanim pojawili się tacy projektanci jak Valentino, Armani i Versace. Film ogląda się niczym bajkę: trzem ubogim szwaczkom udaje się zrobić zawrotną karierę w świecie mody. Wszystko zaczyna się na włoskiej prowincji Parma, a kończy się wielkim sukcesem w Rzymie. Film opowiada historię najstarszego domu mody w Rzymie i ilustruje trudną drogę, jaką przeszły siostry, zanim osiągnęły sukces. Siostry Fontana są obecnie uznawane za matki współczesnej mody włoskiej. Ich kreacje nosiła Jackie Kennedy i inne pierwsze damy USA, a także wielkie hollywoodzkie gwiazdy, takie jak: Ava Gardner, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman i Grace Kelly.

Atelier Fontana, cz. 2
Atelier Fontana, Teil 2
Włochy 2011
Emisja: niedziela, 1 sierpnia o godz. 22:10

Biograficzny film o trzech siostrach Fontana – Micol, Zoe i Giovannie, które rozsławiły włoską modę w świecie, zanim pojawili się tacy projektanci jak Valentino, Armani i Versace. Film ogląda się niczym bajkę: trzem ubogim szwaczkom udaje się zrobić zawrotną karierę w świecie mody. Wszystko zaczyna się na włoskiej prowincji Parma, a kończy się wielkim sukcesem w Rzymie. Film opowiada historię najstarszego domu mody w Rzymie i ilustruje trudną drogę, jaką przeszły siostry, zanim osiągnęły sukces. Siostry Fontana są obecnie uznawane za matki współczesnej mody włoskiej. Ich kreacje nosiła Jackie Kennedy i inne pierwsze damy USA, a także wielkie hollywoodzkie gwiazdy, takie jak: Ava Gardner, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman i Grace Kelly.

CYKL „WYPAD W GÓRY W TOWARZYSTWIE GÓRSKIEGO LEKARZA I GÓRSKICH RATOWNIKÓW”

Gdy w górach dzieje się coś złego, na pomoc zagrożonym zawsze spieszą zarówno górski lekarz, Martin Gruber, jak i górski ratownik, Markus Kofler, którzy zawsze są gdzieś w pobliżu. W każde sobotnie przedpołudnie sierpnia zaprezentujemy naszym widzom kilka najnowszych odcinków obu uwielbianych przez nich i emocjonujących seriali.

Górski lekarz: Poświęcenie pionka
Der Bergdoktor: Bauernopfer
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 7 sierpnia o godz. 10:30

Martin i Hans Gruberowie – zaskoczeni śnieżycą – znajdują schronienie w górskiej chacie. Niedługo potem do chaty dociera Rupert Althammer. Jego przewodniczka, Johanna Kirchner, wpadła do lodowej szczeliny. Z najwyższym wysiłkiem braciom udaje się wprawdzie uratować dziewczynę, ale ta opowiada Martinowi o swoich problemach zdrowotnych, które były przyczyną wypadku. Już wkrótce Martin musi postawić smutną diagnozę.

Górski lekarz: Niesieni odwagą
Der Bergdoktor: Aus Mut gemacht
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 7 sierpnia o godz. 12:25

Po trwających wiele lat perypetiach Martin Gruber zaczyna układać sobie życie ze swoją Anne. Cieszą się spędzanym wspólnie chwilami, zakłócanymi od czasu do czasu wezwaniami do wypadków. Gdy Tim Hauser traci przytomność podczas idyllicznej, górskiej wycieczki, napędza strachu swojej towarzyszce i kochance, Katji Bannert. Zaniepokojony jest również dr Martin Gruber, więc zabiera Tima do swojej przychodni. Tim, artysta fotografik, chciał tylko spędzić w górach kilka romantycznych chwil ze swoją ukochaną Katją. Problemem jest jednak to, że Katja jest mężatką i postanowiła rzucić Tima. Ma zamiar wyjechać z mężem i dwoma synami do Norwegii.

Górski lekarz: Dopóki nic nie zostanie
Der Bergdoktor: Bis nichts mehr bleibt
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 7 sierpnia o godz. 14:20

Po śmierci cierpiącej na otępienie matki, Luisa Sturm postanawia odmienić swoje życie. Chce być wolna, podróżować bez zobowiązań po świecie i przede wszystkim z nikim się nie wiązać. To, że w spokojnym Ellmau zakochuje się w Janie Behringerze, związanym zawodowo z miasteczkiem akustykiem, nie pasuje do jej planów życiowych, tak samo jak pojawiające się co pewien czas, niekontrolowane drżenie dłoni. Doktor Gruber wysyła dziewczynę na badania i nabiera niepokojących podejrzeń, które wkrótce się potwierdzają. Luisa, tak samo jak jej matka, cierpi na dziedziczną, nieuleczalną chorobę, pląsawicę Huntingtona. Na domiar złego okazuje się, że Luisa jest w ciąży i może przekazać chorobę swojemu dziecku…

Górski lekarz: Wewnętrzny wróg
Der Bergdoktor: Feind im Kopf
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 14 sierpnia o godz. 10:30

W drodze do przychodni Martin Gruber i jego brat Hans potrącają przypadkowo Holgera Brandstettera, właściciela warsztatu. Chcą się upewnić, czy nie stało mu się nic poważnego. Holger rzuca się jednak na Hansa, po czym ucieka. Martin jest poirytowany i zaniepokojony. Chce wypełnić swój lekarski obowiązek i zbadać Holgera, więc jedzie do jego warsztatu. Jest zdumiony tym, co tam zastaje. Od pewnego czasu Holger nie mieszka z żoną i córką i cierpi na zaniki pamięci.

Górski lekarz: Ogień
Der Bergdoktor: Feuer
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 14 sierpnia o godz. 12:25

Martin Gruber zostaje wezwany do wypadku. Autobus, który wypadł z drogi, zawisł nad przepaścią. Na miejscu jest już straż pożarna, ale jeden ze strażaków, Andreas Kloser, rozpoczyna akcję i po chwili ulega poważnej kontuzji. Dzięki staraniom Martina udaje się zapobiec najgorszemu, jednak Andreas nawet nie myśli o tym, żeby zacząć się oszczędzać. Niezwykle ambitny strażak jest na posterunku już podczas najbliższej akcji. Nie podoba się to Martinowi Gruberowi i partnerce Andreasa, Nicole Nadler. Okazuje się wkrótce, że kontuzjowana noga Andreasa jest jego najmniejszym problemem…

Górski lekarz: Gorzkie łzy
Der Bergdoktor: Bittere Tränen
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 14 sierpnia o godz. 14:20

W gospodarstwie Gruberów znów nastały ciężkie czasy. Anne dowiaduje się, że Franziska jest w ciąży, i jest tą wiadomością zdruzgotana. Co teraz będzie?

BELLA ITALIA – SPECJALNY PROGRAM Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA WŁOCHÓW „FERRAGOSTO”

Słońce, pyszne lody, ciepłe morze, pizza i pasta – włoskie dolce vita! Dla wielu ludzi na świecie pobyt w słonecznej Italii oznacza wytchnienie od ciężkiej pracy i stresów dnia codziennego. Dlatego 15 sierpnia, z okazji narodowego święta Włochów „Ferragosto”, stacja Romance TV zaprasza swoich widzów do krainy pizzy i miłości. Tego dnia wyemitujemy aż 7 wspaniałych hitów filmowych, które stworzą okazję do zwiedzenia przepięknych miejsc i zabytków tego europejskiego kraju o charakterystycznym kształcie buta z wysoką cholewką.

Lato w Toskanii
Ein Sommer in der Toskana
Niemcy 2019
Emisja: niedziela, 15 sierpnia o godz. 08:05

Laura, dziennikarka modowa, przegląda po śmierci matki pozostawione przez nią dokumenty. Znajduje w nich adres hotelu w Lucca i bilet lotniczy do Pizy. Udaje się do Włoch, by dowiedzieć się, co ukrywali przed nią rodzice. Odkrywa rodzinną tajemnicę, gdy okazuje się, że jej matka Gloria raz do roku spotykała się we Włoszech ze swoim kochankiem, Emanuelem della Tora. Świat Laury staje na głowie, a na dodatek kobieta zakochuje się w synu Emanuela, Alessandro.

Lato w Amalfi
Ein Sommer in der Amalfi
Niemcy 2013
Emisja: niedziela, 15 sierpnia o godz. 10:00

Claudia miała zamiar, jak zawsze, spędzić urlop w swojej ukochanej Szwecji. Niestety musi zmienić plany i pojechać do Włoch, by uratować swe małe wydawnictwo podróżnicze przed bankructwem. Na początku kobieta jest zszokowana południowym temperamentem i tempem życia we Włoszech. To całkowita odwrotność spokojnej Szwecji. Wkrótce jednak Claudia poznaje charyzmatycznego i szarmanckiego mężczyznę imieniem Luca…

Rejs ku szczęściu – Podróż poślubna na Sardynię
Kreuzfahrt ins Glück – Hochzeitsreise nach Sardinien
Niemcy 2017
Emisja: niedziela, 15 sierpnia o godz. 11:55

Laura, organizatorka wesel, podczas rejsu na Sardynię współpracuje z nowym kolegą, Tomem. Tom jest szarmanckim, wysportowanym i wszechwiedzącym mężczyzną. Podczas jego pierwszego rejsu pewna podstarzała para kochanków chce nadrobić to, co dawno już powinna uczynić, a czego nigdy tak naprawdę nie chciała – scementować swój związek węzłem małżeńskim. Jednak na drodze ku ich małżeńskiemu szczęściu stoi pewna dotychczas niewyjawiona tajemnica z przeszłości. Również Yvonne i Paul zamierzają odnowić przysięgę podczas rejsu. Para nie może mieć własnych dzieci, a krótko przed podróżą dowiadują się, że mogą zostać rodzicami adopcyjnymi. Sprawy komplikują się, kiedy niespodziewanie pojawia się ojciec dziecka.

Rejs ku szczęściu – Podróż poślubna do Piemontu
Kreuzfahrt ins Glück – Hochzeitsreise ins Piemont
Niemcy / Austria 2018
Emisja: niedziela, 15 sierpnia o godz. 13:50

Gdy organizatorka uroczystości ślubnych Laura wchodzi na pokład statku, ani ona, ani jej kolega Tom nie zdają sobie sprawy z tego, jak krótka będzie tym razem ich podróż. Gdy zbliżają się do brzegu morza we Włoszech, Laura dowiaduje się, że jej matka miała udar. Kapitan Burger pomaga jej zdobyć bilet na najbliższy samolot, by mogła jak najszybciej znaleźć się przy chorej matce. Tom obawia się, że będzie musiał się sam zająć obiema parami nowożeńców. Narzeczeni Carla i Oliver są z sobą od 25 lat i zamierzają pobrać się na statku w rocznicę pierwszego spotkania.

Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie, cz.1
Cenerentola, Part 1
Włochy, 2011
Emisja: niedziela, 15 sierpnia o godz. 15:45

Rzym, wczesne lata 50. XX wieku. Trzynastoletnia Aurora, utalentowana pianistka, wychowuje się pod opieką zapracowanego ojca, który po śmierci żony zatrudnił Irenę, antypatyczną i złośliwą pomoc domową, z którą później się ożeni. Kiedy umiera ojciec Aurory, Irene nie chce wypłacić znienawidzonej pasierbicy należnej jej części spadku. Zamiast tego przekształca ich rodzinny dom w hotel. Aurora musi zrezygnować ze szkoły muzycznej i pracuje jako pomoc kuchenna. Jest poza tym narażona na ciągłe szykanowanie przez przyrodnie siostry, Lucię i Teresinę.

Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie, cz.2
Cenerentola, Part 2
Włochy, 2011
Emisja: niedziela, 15 sierpnia o godz. 17:50

Rzym, wczesne lata 50. XX wieku. Trzynastoletnia Aurora, utalentowana pianistka, wychowuje się pod opieką zapracowanego ojca, który po śmierci żony zatrudnił Irenę, antypatyczną i złośliwą pomoc domową, z którą później się ożeni. Kiedy umiera ojciec Aurory, Irene nie chce wypłacić znienawidzonej pasierbicy należnej jej części spadku. Zamiast tego przekształca ich rodzinny dom w hotel. Aurora musi zrezygnować ze szkoły muzycznej i pracuje jako pomoc kuchenna. Jest poza tym narażona na ciągłe szykanowanie przez przyrodnie siostry, Lucię i Teresinę.

Studio Uno, cz. 1
C’era una volta Studio Uno, Part 1
Włochy, 2017
Emisja: niedziela, 15 sierpnia o godz. 20:00

Rzym, 1961. We Włoszech panuje pełna nadziei, radości i optymizmu atmosfera. Ogarnęła ona również trzy młode, całkowicie różniące się od siebie kobiety, które marzą o zmianach w swoim życiu. Giulia planuje ślub z mężczyzną, którego wprawdzie bardzo lubi, ale na pewno nie kocha. Rita pragnie zostać piosenkarką, musi jednak opiekować się swoim nieślubnym synem, którego istnienie chciałaby za wszelką cenę ukryć. Natomiast piękna Elena marzy tylko o tym, by stać się sławną. Wszystkie trzy kobiety spotykają się w RAI Television, gdzie czekają na nie przyjaźń, miłość, rozczarowanie i sukces. Walcząc o swoje prywatne szczęście, stają się częścią najsłynniejszego we Włoszech i cieszącego się powodzeniem telewizyjnego show lat sześćdziesiątych – Studio Uno.

Studio Uno, cz. 2
C’era una volta Studio Uno, Part 1
Włochy, 2017
Emisja: niedziela, 15 sierpnia o godz. 22:05

Rzym, 1961. We Włoszech panuje pełna nadziei, radości i optymizmu atmosfera. Ogarnęła ona również trzy młode, całkowicie różniące się od siebie kobiety, które marzą o zmianach w swoim życiu. Giulia planuje ślub z mężczyzną, którego wprawdzie bardzo lubi, ale na pewno nie kocha. Rita pragnie zostać piosenkarką, musi jednak opiekować się swoim nieślubnym synem, którego istnienie chciałaby za wszelką cenę ukryć. Natomiast piękna Elena marzy tylko o tym, by stać się sławną. Wszystkie trzy kobiety spotykają się w RAI Television, gdzie czekają na nie przyjaźń, miłość, rozczarowanie i sukces. Walcząc o swoje prywatne szczęście, stają się częścią najsłynniejszego we Włoszech i cieszącego się powodzeniem telewizyjnego show lat sześćdziesiątych – Studio Uno.

Romeo i Julia
Romeo e Giulietta
Włochy, 2013
Emisja: poniedziałek, 16 sierpnia o godz. 00:25

Północne Włochy. Czasy średniowiecza. Rodziny Montekich i Kapuletich są od dawna bardzo skłócone. Dwoje nastolatków należących do tych wrogich sobie klanów zakochuje się w sobie bez pamięci. Czy ich miłość zdoła przeciwstawić się nienawiści trawiącej ich rodziny? Czy istnieje możliwość, że oba klany się opamiętają i zawrą wreszcie pokój?

TYDZIEŃ 16–31 SIERPNIA

CYKL „WYPAD W GÓRY W TOWARZYSTWIE GÓRSKIEGO LEKARZA I GÓRSKICH RATOWNIKÓW”

Górski lekarz: Bez oddechu
Der Bergdoktor: Atemlos
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 21 sierpnia o godz. 10:30

W gospodarstwie Gruberów trwają przygotowania do ślubu i wesela. Nina Tauber stara się o prawo do opieki nad swoim bratem. Żeby je uzyskać, musi przedstawić zaświadczenie lekarskie. Ale Martin nie może go tak po prostu wystawić…

Górski lekarz: Tysiąc i jeden dzień
Der Bergdoktor: Tausendundein Tag
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 21 sierpnia o godz. 12:25

Życie prywatne Martina Grubera zupełnie nie chce się ułożyć. Narodziny jego syna są coraz bliżej, więc on, Franziska i Anne muszą się zdobyć na kompromis. Martin ma pod opieką pacjentkę, Evę Winter. Wydaje się, że kobieta korzysta z życia, ale występujące u niej objawy są bardzo niepokojące. Martin próbuje ją wesprzeć, ponieważ Eva najbardziej potrzebuje prawdziwego przyjaciela…

Górski lekarz: Wszystko inaczej
Der Bergdoktor: Alles anders
Niemcy 2021
Emisja: sobota, 21 sierpnia o godz. 14:20

Martin Gruber jest w trakcie leczenia Kathi Bachmann i staje przed moralnym dylematem. Okazało się bowiem, że Kathi i jej narzeczony, Simon, są spokrewnieni. Martin powinien też podjąć kilka decyzji dotyczących własnego życia prywatnego. Przede wszystkim musi zadać sobie pytanie, czy jest w stanie zapewnić Anne takie życie, jakiego ona sobie całym sercem życzy, i jednocześnie być dobrym ojcem dla dziecka Franziski?

Górscy ratownicy: Co tak naprawdę się liczy
Die Bergretter: Was wirklich zählt
Niemcy 2020
Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 10:30

Kolejka linowa na Huber-Alm. W każdej chwili może tam dojść do katastrofy. Szantażysta grozi zerwaniem liny nośnej. Nie ma pojęcia, że w gondoli siedzi również jego ciężarna córka. Mimo niebezpieczeństwa Katharina zostaje opuszczona na linie do gondoli, w której są również partner i matka ciężarnej Anny. Anna dostaje skurczy. Markus i pozostali ratownicy muszą szybko znaleźć szantażystę, zdesperowanego ojca Anny.

Górscy ratownicy: Pozwól mi żyć
Die Bergretter: Loslassen
Niemcy 2020
Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 12:25

Markus zostaje wynajęty przez pewną kobietę jako przewodnik górski. Dopiero w drodze dowiaduje się, że kobieta przyjechała po córkę, Sarę, która w Ramsau spotkała się potajemnie ze swoim biologicznym ojcem. Sarah, jej chłopak i jej ojciec wędrują po górach. Humory im dopisują, dopóki nie zjawiają się matka Sary, Claudia i Markus. Ratownik jest świadkiem gwałtownej, rodzinnej sprzeczki, która może zakończyć się tragedią.

Górscy ratownicy: Księga szczytu
Die Bergretter: Im Gipfelbuch
Niemcy 2020
Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 14:20

Bardzo trudna akcja ratunkowa w górach kończy się sukcesem. Ciężko ranny mężczyzna zostaje odnaleziony i zaopatrzony. Jednak ślady krwi na miejscu zdarzenia wskazują na obecność drugiej osoby. Na jej trop naprowadza Markusa fragment księgi szczytu.

Górscy ratownicy: Prawda zimna jak lód
Die Bergretter: Eiskalte Wahrheit
Niemcy 2020
Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 16:15

Uprawiający wspinaczkę ekstremalną Daniel i jego dziewczyna Lisa chcą po spotkaniu z dziennikarzami zjechać na nartach w dolinę. Niespodziewanie, przed ruszeniem w dół Lisa zrywa z chłopakiem. W czasie jazdy Lisa upada i boleśnie się rozbija. Daniel zanosi ją do pobliskiej górskiej chaty. Tam czekają na pomoc. W szpitalu dziewczyna orientuje się, że Daniel też miał wypadek i stracił pamięć.

Górscy ratownicy: Światła nawigacyjne
Die Bergretter: Leuchtfeuer
Niemcy 2020
Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 18:05

Zjazd na sankach w ramach wieczoru panieńskiego kończy się dla Nadine tragicznym wypadkiem. Ratuje ją Julia, dziewczyna Stefana, brata Nadine. Nadine nie ufa Julii i jest zszokowana, kiedy dowiaduje się, że jej młodszy brat się z nią zaręczył. Wkrótce poznaje tajemnicę Julii i chce z nią poważnie porozmawiać. Ale Julia znika.

CAŁODZIENNY CYKL KOMEDIOWY „POZDROWIENIA ZNAD MORZA”

Ella Schön i Katharina Reiff to dwie kobiety o silnych charakterach. W ostatnią niedzielę sierpnia obie zaproszą naszych widzów na piękne wybrzeża Bałtyku i Morza Północnego i zagwarantują dzień pełen emocji. W towarzystwie Elli i Kathariny o nudzie nie ma mowy!

Ella Schön: Inny świat
Ella Schön: Die Inselbegabung
Niemcy 2018
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 08:45

Ella Schön, zatrudniona w firmie ubezpieczeniowej we Frankfurcie, niechętnie okazuje uczucia. Wynika to częściowo z tego, że cierpi na zespół Aspergera. Często nie potrafi zapanować nad swoimi odczuciami i mówi ludziom prawdę prosto w oczy. Okazuje się jednak, że akurat dzięki temu często zyskuje przychylność innych. Po śmierci męża Ella dowiaduje się, że odziedziczyła po nim nie tylko dom nad Bałtykiem, ale i Christinę, kobietę z dwojgiem dzieci, na dodatek w zaawansowanej ciąży. Christina nie chce opuścić domu odziedziczonego przez Ellę. Starania Elli o wyeksmitowanie nieproszonych mieszkańców domu utrudnia fakt, że zaczyna ona po prostu coraz bardziej lubić Christinę i jej dzieci.

Ella Schön: Jak to jest z tą miłością
Ella Schön: Das Ding mit der Liebe
Niemcy 2018
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 10:30

Ella jakoś ułożyła swoje stosunki z Christiną i jej dziećmi. Zaczyna też pracę u adwokata Kollkampa. Jej pierwsza sprawa dotyczy akurat przyjaciółki Christiny, która została zwolniona z pracy, gdy była w ciąży. Wkrótce Ella odkrywa, że Josi ma kłopoty osobiste, w rozwiązaniu których nie pomoże jej żaden sąd świata.

Ella Schön: Naga prawda
Ella Schön: Die nackte Wahrheit
Niemcy 2019
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 12:25

W rodzinie Kieperów, częścią której stała się Ella, odbywa się impreza z okazji początku roku szkolnego. Nieoczekiwanie jej uczestnicy dostrzegają przechadzającego się po wsi nagiego mężczyznę. Jest nim Holger Packebusch – właściciel lokalnego placu campingowego dla nudystów. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że doznał jakiegoś urazu psychicznego. Gdy następnego dnia mężczyzna pojawia się w kancelarii adwokackiej i przyznaje, że zdiagnozowano u niego demencję, Ella postanawia zająć się tą sprawą.

Ella Schön: Szalone rodzeństwo
Ella Schön: Sturmgeschwister
Niemcy 2019
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 14:20

Ella spotyka na dworcu dwie nastolatki, które zamierzają uciec z domu. Namawia je do zmiany decyzji. Okazuje się, że dziewczyny czują się niedostatecznie kochane. Po rozmowie z Ellą matka dziewcząt zgadza się, by córki zamieszkały podczas wakacji w skonstruowanym w konarach drzewa domku Christiny. Christina próbuje pogodzić zwaśnione strony, odnosi jednak porażkę i jej mediacja się nie udaje. Tymczasem Ella odkrywa poruszającą serce tajemnicę rodziny. Ją i Christinę znów dosięga przeszłość – odnajdują stare listy ich wspólnego partnera Thomasa. Po ich lekturze każda z kobiet reaguje odmiennie, co w rezultacie ponownie je od siebie oddala.

Reiff – gotowa na wyspę – Nowy początek
Reiff für die Insel – Neubeginn
Niemcy 2012
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 16:15

Dobroduszna adwokatka, Katharina Reiff, nakrywa swojego szefa i życiowego partnera na zdradzie. Jest zdruzgotana i kończy ten związek, rezygnując i z pracy. Razem ze swoją szesnastoletnią córką Nele wyjeżdża z Berlina na północnofryzyjską wyspę Föhr, do Marianny, matki Kathariny, która prowadzi tam pensjonat. Katharina chce ukończyć w spokoju zaoczne studia prawnicze i poradzić sobie z dręczącym ją syndromem Atlasa.

Reiff – gotowa na wyspę – Katharina i gruba ryba
Reiff für die Insel – Katharina und der ganz große Fisch
Niemcy 2013
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 18:05

Katharina Reiff powoli przyzwyczaja się do życia na wyspie Föhr, odżywa i chce koniecznie zapanować nad męczącym jej psychikę syndromem Atlasa. Jednak wypadek samochodowy, któremu ulega nowoprzybyły proboszcz, krzyżuje jej plany. Poza tym na wyspie wybucha kilka pożarów, które ma zagasić dawny policjant, a obecny szef miejscowej ochotniczej straży pożarnej, Thies Quedens. Na wyspę przybywa też były przyjaciel Kathariny, adwokat Clemens Flöter, który pomaga swojemu zamożnemu klientowi w kupnie całej wyspy.

Reiff – gotowa na wyspę – Katharina i Duńczycy
Reiff für die Insel – Katharina und die Dänen
Niemcy 2014
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 20:00

Thies Quedens i jego ojciec muszą zamknąć swoją nadmorską restaurację, ponieważ kilku gości zatruło się rybą. Zatruł się również cierpiący na ekstremalną krótkowzroczność autor bestsellerów, Jonas Mikkelsen, który podczas uporczywych wymiotów zgubił okulary i nie może w związku z tym dokończyć swojej najnowszej powieści. Wydawca Jonasa Mikkelsena chce pozwać właścicieli restauracji o odszkodowanie, co dla Thiesa i jego ojca oznacza klęskę finansową. Sprawą zajmuje się oczywiście Katharina Reiff. Jednak nieporadny powieściopisarz wzbudza w niej nie tylko współczucie, ale i głębsze uczucia. Katharina stoi między młotem a kowadłem.

Reiff – gotowa na wyspę – Katharina i pasterz
Reiff für die Insel – Katharina und der Schäfer
Niemcy 2015
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 21:50

Katharina Reiff musi przejąć sprawę wędrownego pasterza Manuela. Stado jego owiec zdewastowało ośrodek campingowy, a jego samego nocą nieomal zabiło przewracające się drzewo. Okazuje się, że doszło do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, a mężczyzna jest objęty programem ochrony świadków. Katharina zamierza namówić swojego przyjaciela Thiesa na mający się odbyć na wyspie bal. Nie wie, że Thies się w niej podkochuje…

Reiff – gotowa na wyspę – Katharina i wielki skarb
Reiff für die Insel – Katharina und der große Schatz
Niemcy 2015
Emisja: niedziela, 28 sierpnia o godz. 23:45

Katharina Reiff jest zdegustowana, albowiem mieszkańcy wyspy oczekują od niej rad, jakich nielegalnych sztuczek użyć, by poradzić sobie przed sezonem, zanim na wyspie zawitają turyści. Niestety ona sama też ma kłopoty ze znalezieniem następnego klienta. Na domiar złego zbliża się coroczny turniej regionalnej odmiany gry w bule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *