Sierpień na kanale SundanceTV

W sierpniu SundanceTV zaprasza na premierę serii dokumentalnej „On the Spot: Tribes”, w której para dziennikarzy – Eszter Cseke i András S. Takács przy pomocy jedynie ręcznych kamer dokumentują życie, kulturę i zwyczaje społeczności, których nie dotknęła zachodnia cywilizacja. Prowadzący chcą odwiedzić plemiona od Afryki po Indonezję, od pustyń po tropiki, aby poznać ich styl życia – od polowań po rytuały, oraz dowiedzieć się, jak myślą ludzie najbardziej oddaleni od naszego świata i cywilizacji. Eszter i András podróżują tylko we dwoje bez towarzystwa ekipy, a do dokumentowania swych przeżyć używają jedynie dwóch małych kamer po to, aby jak najbardziej zbliżyć się do odległych plemion.

 

 

W tym miesiącu SundanceTV zaprasza także na cykl filmów dokumentalnych Mistrzowie kina, w którym przybliżone zostanie życie i praca pięciu przełomowych twórców. W ramach cyklu pojawi się obraz „Pierwszy film” opowiadający o zupełnie zapomnianym pionierze kina, Louisie Le Prince, dokument „The Magician: The Astonishing Life and Work of Orson Welles”, zawierający fragmenty niemal wszystkich istniejących produkcji jednego z najważniejszych reżyserów wszechczasów czy też film poruszający temat wolności słowa i tego, jak wielką cenę można za nią zapłacić – „Dalton Trumbo”.

ROMPER STOMPER – SEZON 1.

We wtorki o 22:00

Ostatni odcinek sezonu 6 sierpnia

Występują: Toby Wallace, Sophie Lowe, Lachy Hulme

Australijski serial telewizyjny będący kontynuacją filmu „Romper Stomper” z 1992 roku. Akcja rozgrywa się 25 lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie.

STRIKING OUT – SEZON 2.

W każdą niedzielę o 21:00

Ostatni odcinek 11 sierpnia

Występują: Amy Huberman, Rory Keenan, Emmet Byrne

Kiedy Tara odkrywa, że Eric, jej narzeczony oraz prawnik, zdradza ją z koleżanką z pracy, zostawia go i ich wspólną, prestiżową kancelarię prawną. Postanawia założyć własną praktykę specjalizującą się w prawie rodzinnym i rozwodowym, w której zatrudnia nowy zespół składający się z jej mentora i bliskiego przyjaciela, Vincenta oraz guru nowoczesnych technologii i prywatnej detektyw, Meg.

Sprawy prowadzone przez Tarę doprowadzają ją do bezpośredniego konfliktu z wpływowymi rodzinami oraz prawnym i politycznym establishmentem, a także stają się wyzwaniem dla jej własnej moralności.

JACK IRISH – SEZON 2.

Od 1 sierpnia we czwartki o 22:00

Występują: Guy Pearce, Aaron Pedersen

Jack ma za zadanie odnaleźć zaginioną osobę, tylko po to, aby od razu wpaść w pułapkę i zostać wrobionym w morderstwo. Szybko zostaje uwikłany w skomplikowaną sieć potężnych interesów, która rozciąga się od jego rodzinnego miasta Fitzroy do odległej wioski na Filipinach.

RAKE – SEZON 5.

Od 13 sierpnia we wtorki o 22:00

Występują: Richard Roxburgh, Matt Day, Kate Box

Rok po rozpoczęciu kariery senatora w parlamencie w Canberze, Cleaver (Richard Roxburgh) ma zarówno nowych, jak i starych wrogów. Jednym z nich jest groźna, prawicowa senator Penny Evans (Jane Turner), natomiast sprzymierzeńcem Cleavera zostaje jego kierowca, Jakub (Jacek Koman).

Nicole Vargas (Kate Box) jest teraz szefem sztabu Cleavera, a Jack (Tasma Walton) ukrywa się w mrokach parlamentarnych korytarzy, by w zależności od potrzeb wynieść kogoś na piedestał albo złamać jego karierę. David Potter (Matt Day) przeszedł na stronę Zielonych, a jego główny rywal i zarazem przyrodni brat, Joe (Mark Mitchinson) reprezentuje w senacie rząd i wraz z ministrem ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, Garethem Morrowem (William McInnes), rządzą żelazną ręką, a przynajmniej tak im się wydaje.

DALTON TRUMBO

Piątek, 2 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Peter Askin

Występują: Dalton Trumbo, Liam Neeson, Michael Douglas

Film skupia się na życiu Daltona Trumbo (1905-1976). Obraz analizuje wpływ, jaki wywarło na poszczególne jednostki i ich rodziny, prowadzone tuż po II wojnie światowej przez amerykański Kongres śledztwo, mające na celu wskazanie hollywoodzkich komunistów. Dalton Trumbo był jednym z kilku pisarzy, reżyserów i aktorów, którzy powołując się na Pierwszą Poprawkę odmówili składania zeznań przed Komisją do spraw Działalności Antyamerykańskiej.

PIERWSZY FILM

Piątek, 9 sierpnia o 22:00

Reżyseria: David Wilkinson

Występują: Tom Courtenay, Joe Eszterhas, Ronald Harwood

W październiku 1888 roku Louis Le Prince wyprodukował w angielskim Leeds pierwsze na świecie filmy. Zostały one nakręcone przy pomocy skonstruowanych przez niego i opatentowanych w USA i Wielkiej Brytanii kamer. Kiedy Le Prince udoskonalił swój projektor, chciał zorganizować w Stanach Zjednoczonych pierwszy pokaz swojego wynalazku. 16 września 1890 roku, zaledwie kilka tygodni przed wypłynięciem do Nowego Jorku, Louis Aime Augustine Le Prince wsiadł do pociągu jadącego z Dijon do Paryża i zaginął bez śladu.

THE MAGICIAN: THE ASTONISHING LIFE AND WORK OF ORSON WELLES

Piątek, 16 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Chuck Workman

Występują: Orson Welles, Simon Callow, Steven Spielberg

Film przygląda się niezwykłemu geniuszowi Orsona Wellesa w przededniu jego setnych urodzin. Obraz stara się rozwikłać tajemnicę kariery hollywoodzkiego gwiazdora, niezależnego i niezwykle ważnego filmowca i reżysera, przez niektórych uważanego za hollywoodzką porażkę.

RICHARD LINKLATER: DREAM IS DESTINY

Piątek, 23 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Louis Black, Karen Bernstein

Występują: Jack Black, Julie Delpy, Ethan Hawke

„Jeden z najbardziej inspirujących i przyjemnych filmów dokumentalnych ostatnich czasów. Film Richard Linklater: Dream is Destiny w reżyserii Louisa Blacka i Karen Bernstein, to wyjątkowe
połączenie skromności i artystycznej ambicji, które pozwoliło reżyserowi rozwijać się w branży nie przyjmującej zazwyczaj takich artystów z otwartymi ramionami.” The Hollywood Reporter.

SEMBENE!

Piątek, 30 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Samba Gadjigo, Jason Silverman

Występują: Mbissine Therese Diop, Ousmane Sembene

Sembene! to spojrzenie na życie i karierę Ousmana Sembene, pierwszego senegalskiego reżysera filmów fabularnych. Współtwórcą filmu i jego narratorem jest Samba Gadjigo, amerykański profesor z Senegalu, który stał się jednym z najbliższych powierników Sembene.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *