MediaZapowiedzi TV

Sierpniowe hity programowe stacji Warner TV

Stacja wyemituje cykl „Van Damme”, którego główną gwiazdą będzie król kina akcji. Aktor wystąpi w filmach takich jak „6 kul”, „Czarny orzeł”, „Lwie serce” czy „Uciec, ale dokąd?”. Dla wielbicieli produkcji sensacyjnych Warner TV przygotowało też nową odsłonę „Piątków w akcji”. W rolach głównych wystąpią m.in. Jackie Chan, Keanu Reeves, Jim Carrey, Chloë Grace Moretz i inni. W planie znajdą się produkcje superbohaterskie, komediowe i klasyczne kino akcji.

 

Na antenie pojawią się również międzynarodowe hity w cyklu „Wielkie Kino”. Stacja zaprasza na coming-of-age movie „Klub winowajców”, klasyki gatunku gangsterskiego „Chłopcy z ferajny” i „Człowiek z blizną”, egzystencjalny dramat „21 gramów” i komediowy film „Big Lebowski”.

W sierpniu Warner TV wyemituje także kontynuację cykli „Strach nocy letniej” i „Dobry wieczór”.

NAJCIEKAWSZE CYKLE W SIERPNIU

Sierpniowe „Piątki w akcji” odbędą się pod szyldem sztuk walki: klasycznych azjatyckich i tych w superbohaterskim wydaniu. W rolach głównych pojawią się gwiazdy kina sensacyjnego: Keanu Reeves, Michael Dudikoff i Jackie Chan. Wystąpią też Jim Carrey, Chloë Grace Moretz czy David Bradley.

Cykl rozpocznie „Człowiek Tai Chi”. Keanu Reeves wcieli się w Donakę Marka, który zarządza podziemnym klubem. W porachunki tej organizacji zostaje wciągnięty młody chłopak imieniem Tai Chi – bohater zasłynął wyjątkowymi umiejętnościami walki. Mimo statusu klub jest miejscem, gdzie walczą wyłącznie najlepsi i robią to za niemałe pieniądze. Dlatego Tai Chi godzi się na propozycję udziału w starciach: potrzebuje bowiem funduszy na odbudowę podupadającej świątyni, która jest jego duchowym domem.

W filmie „Amerykański ninja” gwiazdor kina akcji, Michael Dudikoff, wciela się w Joe Armstronga. Bohater trafia do amerykańskiej bazy wojskowej na Filipinach. Jest mistrzem sztuki ninjitsu – chociaż jako członek armii nie cieszy się szacunkiem, jego umiejętności sprawiają, że jest dla wojska atutem. Bierze udział w transporcie broni. Na konwój napadają przestępcy, którzy chcą przejąć ją dla siebie i porwać córkę pułkownika. Tylko Armstrong i kobieta przeżyją napad, a podejrzenia dokonania zabójstwa padną na bohatera, który będzie musiał udowodnić swoją niewinność.

W trzecim tygodniu sierpnia Warner TV zaprasza na superbohaterską produkcję. „Kick-Ass 2” to kontynuacja pierwszej części „Kick-Ass”. Główny bohater, Kick-Ass, z początku był zwykłym chłopakiem. Od zawsze uwielbiał superbohaterów i sam chciał zwalczać zło, ale nie posiadał wyjątkowych mocy. Mimo to rusza do walki ze złoczyńcami, a pomaga mu utalentowana zabójczyni, Hit Girl. Tym razem mierzą się z przeciwnikami pod przywództwem Red Mista. Pomaga im inny entuzjasta superbohaterów, Porucznik Stripes.

Cykl zakończy klasyka gatunku komediowych filmów akcji, „Godziny szczytu 3”. W rolach głównych Jackie Chan i Chris Tucker, którzy już w pierwszej części serii skradli serca widzów. W ostatniej odsłonie trylogii Lee (Jackie Chan) chroni ambasadora Chin. Kiedy tajemniczy zamachowiec strzela do ambasadora, Lee robi wszystko, żeby go odnaleźć. Do pomocy wkroczy były partner policyjny, agent Carter (Chris Tucker). Razem spróbują dopaść wroga i rozwiązać sprawę.

Plan emisji:

5.08, godz. 21:15 – „Człowiek Tai Chi”

12.08, godz. 21:20 – „Amerykański ninja”

19.08, godz. 22:20 – „Kick-Ass 2”

26.08, godz. 20:45 – „Godziny szczytu 3”

Największa gwiazda światowego kina akcji? Można wymienić kilka nazwisk, ale panteon tych sław nie istniałby bez utalentowanego Belga. By uczcić dorobek mistrza, Warner TV w ramach cyklu „Van Damme” zaprezentuje zestaw filmów, w których gwiazdor daje popis robiących wrażenie umiejętności sztuk walki.

Niektórzy bohaterowie grani przez Jeana-Claude’a Van Damme’a otrzymują specjalne misje, jak Andrei z filmu „Czarny orzeł”. Jest agentem CIA. Postać otrzymuje zadanie odnalezienia amerykańskiego samolotu, który rozbił się, a wraz z nim zaginęła cenna broń. Andrei jest jedynym, który może odbić ją z rąk KGB. Ważne zadanie otrzymuje też Samson Gaul z produkcji „6 kul”. Otrzyma zlecenie odnalezienia córki byłego uczestnika turnieju zapasów. Ciąży na nim jednak podejrzenie o zabójstwo – ma więc przed sobą podwójnie trudne zadanie.

Grane przez aktora postaci pomagają w opałach też bohaterkom. W „Uciec, ale dokąd?” wciela się w Sama Gillena, który uciekł z więzienia. Początkowo interesuje go tylko własne bezpieczeństwo, ale kiedy trafia na farmę Clydie, wie, że nie może zostawić jej bez pomocy – kobieta jest ofiarą nękania. W „Nieuchwytnym celu” Van Damme daje popis aktorski w roli Chance’a. To były marynarz, który pomaga córce w poszukiwaniu zaginionego ojca. Bohater, chcąc pomóc dziewczynie, będzie musiał postawić się organizacji przestępczej, zamieszanej w zaginięcie mężczyzny.

Van Damme wykaże się także w turniejach sztuki walk. Lyon z filmu „Lwie serce” ucieka z Legii Cudzoziemskiej. Po ucieczce zaangażuje się w turnieje nielegalnych, podziemnych starć, aby zebrać pieniądze dla poszkodowanej rodziny brata. W produkcji „Quest” również weźmie udział w podziemnych zawodach, tym razem w Chinach. Może wygrać złotego smoka, ale musi pokonać innych mistrzów. Warner TV zaprasza też na emisję „Nagłej śmierci”. Choć w centrum wydarzeń również jest rywalizacja sportowa, tym razem Van Damme wcieli się w Darrena. To jedyna osoba spoza zawodów, która będzie mogła ochronić przed napastnikami publiczność wydarzenia, w tym wiceprezydenta USA.

Plan emisji:

4.08, godz. 21:00 – „Czarny orzeł”

4.08, godz. 23:00 – „6 kul”

11.08, godz. 21:00 – „Uciec, ale dokąd?”

11.08, godz. 22:50 – „Lwie serce”

18.08, godz. 21:00 – „Quest”

18.08, godz. 22:50 – „Nieuchwytny cel”

25.08, godz. 21:00 – „Nagła śmierć”

25.08, godz. 23:05 – „Czarny orzeł”

„Klub winowajców” to historia piątki nastolatków: coming-of-age movie, czyli film o dorastaniu. Okoliczności sprawiły, że muszą spędzić ze sobą jeden weekendowy dzień w szkole. Szkopuł w tym, że mają zupełnie inne osobowości: w grupie znajduje się popularna szkolna piękność, kujon, outsiderka i inni. Film dowodzi, że nawet przy pozornie ogromnych różnicach można znaleźć porozumienie.

„Chłopcy z ferajny” dziś są klasykiem kina gangsterskiego. To również produkcja o dojrzewaniu. Jest jednak specyficzna: pokazuje losy dwóch chłopców, którzy trafiają pod opiekę… mafii. Tam uczą się twardych zasad przestępczego funkcjonowania. Muszą samodzielnie sprawdzić, czy znieczulanie się na przemoc to na pewno odpowiedni dla nich styl życia.

W programie znalazł się komediowy klasyk „Big Lebowski” w reżyserii braci Coen. Jego główna gwiazda to Koleś, jedna z najbardziej wyluzowanych postaci w historii kina. Pada ofiarą napadu na dom – nazywa się tak samo jak pewien milioner. Główny bohater i jego przyjaciel wyruszą do willi bogacza, by otrzymać zadośćuczynienie.

Warner TV wyemituje też inną z klasycznych produkcji gangsterskich, czyli „Człowiek z blizną”. To kultowa rola Ala Pacino, który wcielił się w Tony’ego Montanę. Przestępca został przeniesiony z Kuby do Stanów Zjednoczonych. Jednak wyjazd do nowego kraju nie oznacza końca jego przestępczych porachunków: w USA wpadnie w siatkę narkotykowej organizacji.

Cykl zakończy dramat w reżyserii Alejandra Iñárritu, „21 gramów”. Tytułowe 21 gramów to różnica w wadze człowieka przed i po śmierci – legendy głoszą, że właśnie tyle waży ludzka dusza. Ma to być dowód na odejście duszy z ciała ludzkiego w zaświaty. Dylemat życia po śmierci to główny problem bohaterów filmu: biorą udział w śmiertelnym wypadku i mierzą się z jego konsekwencjami.

Plan emisji:

3.08, godz. 21:05 – „Klub winowajców”

10.08, godz. 21:25 – „Chłopcy z ferajny”

17.08, godz. 20:50 – „Big Lebowski”

24.08, godz. 22:00 – „Człowiek z blizną”

31.08, godz. 21:35 – „21 gramów”

Znany z udziału w filmach sensacyjnych Kiefer Sutherland spróbuje sił w horrorze. Jego postać zostaje ochroniarzem w galerii handlowej. Wszystko wydaje się normalne do momentu, kiedy w centrum zaczyna pałętać się tajemnicza, złowieszcza siła. Bohater odkryje, że stwór wydostaje się ze sklepowych luster. To odkrycie rozpocznie walkę z niezidentyfikowanym przeciwnikiem.

Emisja w niedzielę 7 sierpnia o 22:00

Remake z 2006 roku jest hołdem dla filmu o tym samym tytule z 1968 roku. Podobnie jak w oryginalnej „Nocy żywych trupów”, bohaterowie muszą odpierać zmasowany atak zombie. Zamykają się w odosobnionym domu i próbują powstrzymać żądne krwi stwory. Wszystko zaczyna się na pogrzebie, gdzie dwójka żałobników pada ofiarami żywych trupów…

Emisja w niedzielę 14 sierpnia o 22:00

Dziewiąta część serii łączącej gatunek horroru, thrillera i fantasy. Tytułowy Jason Voorhees to seryjny morderca. Prawda o nim w końcu wychodzi na jaw: jest ponadnaturalną złą siłą. Kiedy służby specjalne go likwidują, zła dusza głównego bohatera przenosi się i przejmuje ciało jednego z agentów. Członek rodziny Voorheesów będzie musiał powstrzymać Jasona, zanim ten stanie się nieśmiertelny.

Emisja w niedzielę 28 sierpnia o 23:00

Emisja: środa 23.03 o 20:40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *