MediaZapowiedzi TV

Sierpniowe propozycje programowe National Geographic

Sierpień nad wodą to typowy wakacyjny plan. Ale zapomnijcie o plażowaniu, spływach kajakowych i skokach do basenu. Z kanałem National Geographic wycieczka nad morze nabiera nowego znaczenia. W sierpniu na antenę powróci bowiem hitowa seria „Wyprawa na dno” z nowymi odcinkami, poświęconymi wielkim tajemnicom ukrytym pod wodą. W drugim sezonie programu odwiedzimy m.in. wraki, które pamiętają minione stulecia i poznamy ich burzliwe historie. Nie sięgajcie jeszcze po ręczniki, bo znów się zanurzamy. Tym razem z fotografem i biologiem morskim, Manu San Felixem, który przedstawi nam historie „Bohaterów Morza Śródziemnego”, walczących u wybrzeży Hiszpanii o ratowanie cennych ekosystemów.

 

 

WYPRAWA NA DNO

DRAIN THE OCEANS 2

Premiery w niedziele od 25 sierpnia o godz. 21:00

(7×60 min)

Drugi sezon programu zabiera nas w podróż w głąb oceanów i na rubieże nauki. Twórcy tej widowiskowej serii dokumentalnej śledzą ambitne projekty badawcze w dziedzinie archeologii i geologii. Dzięki mapowaniu sonarowemu, naukowcy dokonują przełomowych odkryć i przedstawiają je w atrakcyjnej wizualnie formie. Razem z nimi prześwietlimy głębiny i sprawdzimy, jakie skrywają one tajemnice. Będzie to także podróż w czasie – od Wielkiej Armady, przez wojnę secesyjną i II wojnę światową, aż po zupełnie współczesne wydarzenia, takie jak akcja ratunkowa w tajskiej jaskini Tham Luang, która miała miejsce rok temu. Wybierzemy się także na niezwykłą podwodną wyprawę do Nowego Jorku, podczas której ujrzymy Manhattan w zupełnie nowym świetle – jako cud inżynierii i arenę wojennych zmagań. Żadne głębiny nie ukryją się przed okiem kamery National Geographic!

WYPRAWA NA DNO: BEZ ŚLADU

DRAIN THE OCEANS: WITHOUT A TRACE

Premiera w niedzielę 18 sierpnia o godz. 21:00

(1×60 min)

Na przestrzeni czasu morza i oceany były wielokrotnie miejscem bitew czy katastrof. Dramatyczne sceny zazwyczaj pozostawiały po sobie wyraźny ślad w postaci zatopionego wraku lub przynajmniej jego fragmentu. Ale są zdarzenia, które na zawsze pozostają owiane mgłą tajemnicy. Film „Wyprawa na dno: bez śladu” z cyklu National Geographic, opowie właśnie o takich historiach. Wszyscy pamiętamy tajemnicze zniknięcie z radarów malezyjskiego boeinga z 239 osobami na pokładzie. Przelatywał on nad Oceanem Indyjskim, ale mimo szeroko zakrojonych poszukiwań, wraku samolotu do dziś nie odnaleziono. Podobna historia miała miejsce w grudniu 1945 roku, gdy samoloty amerykańskiej marynarki zniknęły bez śladu u wybrzeży Florydy. Twórcy programu będą próbowali odnaleźć nowe odpowiedzi na zadawane od lat pytania. Czy informacje zebrane podczas badania katastrof lotniczych pozwolą rozwiązać zagadkę zaginionych samolotów?

WYPRAWA NA DNO: UCIECZKA Z ALCATRAZ

DRAIN THE OCEANS: ESCAPE ALCATRAZ

Premiera w niedzielę 18 sierpnia o godz. 22:00

(1×60 min)

Alcatraz zasłynęło jako więzienie, z którego nie ma ucieczki. Wyspę, na której wznosi się ponura twierdza, dzielą od lądu zaledwie dwa kilometry, ale na więźniów czekały zabójcze prądy, gęsta mgła i krwiożercze rekiny. Aby zrozumieć te siły, badacze wykorzystali najnowocześniejsze technologie, by wirtualnie „osuszyć” Zatokę San Francisco. Pozbawiona wody, okazuje się fascynującym miejscem, pełnym spękań po trzęsieniach ziemi. Jakie tajemnice odkrywa?

BOHATEROWIE MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

HEROES OF THE MEDITERRANEAN

Premiera we wtorek 20 sierpnia o godz. 23:00

(1×120 min)

Manu San Felix, hiszpański fotograf podwodny, 30 lat poświęcił badaniom i obserwacjom morza. Był autorem raportu, dzięki któremu UNESCO wpisało pierwszy obszar na Morzu Śródziemnym na listę światowego dziedzictwa i od lat dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą jako odkrywca National Geographic. W najnowszym programie Manu San Felix przedstawia ludzi, którzy szukają sposobów na uratowanie Morza Śródziemnego przed katastrofą ekologiczną. Czy negatywnym skutkom działania człowieka na ekosystem morski można jeszcze zapobiec?

KATASTROFA W GENUI

GENOA BRIDGE DISASTER

Premiera w czwartek 15 sierpnia o godz. 22:00

(1×60 min)

dy w sierpniu 2018 roku runął fragment mostu Ponte Morandi we włoskiej Genui, świat oniemiał. W jednej chwili kawałek autostrady po prostu zniknął, a rozpędzone samochody zaczęły spadać w przepaść. W katastrofie życie straciły 43 osoby. Tragedia, której przyczyną były wieloletnie zaniedbania, wywołała dyskusję nie tylko nad stanem włoskiej infrastruktury, ale też nad bezpieczeństwem mostów w całej Europie. Program „Katastrofa w Genui” krok po kroku odtwarza przebieg tego dramatycznego zdarzenia i analizuje jego kluczowe momenty. Dzięki relacjom naocznych świadków możemy lepiej zrozumieć powody, które doprowadziły do tragedii. Usłyszymy poruszające wspomnienia ludzi, którzy byli wtedy na moście lub stracili w katastrofie bliskich. Poznamy też nowe rozwiązania, które mają zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.

NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCA ŚWIATA: SOBOTNIE MARATONY

WORLD’S MOST EXTREME STUNT

Emisje w każdą sierpniową sobotę od godz. 21:00

Jeśli nudzą cię typowe wakacje, wybierz się z nami w podróż, której nie zapomnisz. W sierpniu odwiedzimy miejsca przyprawiające o szybsze bicie serca i to wcale nie ze względu na swój wyjątkowy urok. Będziemy przeciskać się wielkimi pojazdami nad skrajem przepaści, wystawimy się na działanie siarczystego mrozu, zejdziemy też do kanałów. Rusza sobotnia szkoła przetrwania!

  • Najniebezpieczniejsze miejsca świata – Lotnisko wyrzeźbione w lodzie, droga nad urwiskiem, podniebne mosty… Oto miejsca, w których najdrobniejszy ludzki błąd grozi katastrofą. Poznajcie miejsca,  w których każda chwila to surwiwal.
  • Najniebezpieczniejsze drogi świata – Zapnij pasy, wyruszamy w podróż, która ukaże groźne piękno ekstremalnych dróg świata. Zobaczymy je z perspektywy osób podróżujących tymi trasami na co dzień – od zawodowych kierowców po pasażerów autobusów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *