Sport w TVTVP

Skoki narciarskie: MŚ w lotach w Bad Mitterndorf w TVP Sport

Po zakończeniu zmagań w PolSKIm Turnieju czas na najważniejszą imprezę medalową tej zimy w skokach narciarskich. Od czwartku walka na Kulm w Bad Mitterndorf.

 

W styczniu na razie odbył się Turniej Czterech Skoczni oraz pierwsza edycja PolSKIego Turnieju. W niedzielę zakończyły się zmagania w naszym kraju. Indywidualny konkurs w Zakopanem wygrał prowadzący w Pucharze Świata Stefan Kraft, a drużynowo najlepsi w imprezie okazali się Austriacy.

Teraz w skokach narciarskich czas na najważniejsze wydarzenie medalowe tej zimy. Mistrzostwa świata w lotach zostaną przeprowadzone w Bad Mitterndorf.

Polscy skoczkowie w sezonie na razie nie uzyskują nadzwyczajnych wyników. Jak będzie w Austrii? Liczymy na lepsze występy niż dotychczas, chociaż wielu naszych sukcesów w historii tej imprezy dotąd nie było. Indywidualnie tylko Piotr Fijas zdobył brązowy medal w 1979 roku, a Kamil Stoch srebrny sześć lat temu. Biało-czerwoni poza tym zajmowali trzecie miejsce drużynowo w 2018 i 2020 r.

Na Kulm tytułu sprzed dwóch latach w Vikersund będą bronić Marius Lindvik oraz Słoweńcy w drużynie. Z Polaków najlepszy w Norwegii był… Jakub Wolny, który z wiadomych względów nie był nawet teraz brany pod uwagę. Oprócz Stocha powołani na MŚ zostali Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Ten ostatni staje przed szansą debiutu.

Nie wszyscy nasi skoczkowie wystąpią w kwalifikacjach. Po treningach, zaplanowanych w czwartek na 11:30, Thomas Thurnbichler będzie musiał wybrać czwórkę, która wystąpi w zawodach. Walka o awans do dwudniowego konkursu indywidualnego rozpocznie się o godzinie 14:00. Tylko 40 najlepszych zawodników wystąpi w piątek w pierwszej serii.

W piątek i sobotę po dwie serie konkursowe. Mistrzostwa na Kulm zakończy niedzielna “drużynówka”.

Skoki narciarskie, MŚ w lotach, kwalifikacje. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: czwartek, 25 stycznia o godzinie 14:00

Gdzie i o której transmisja: od 13:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV

Kto skomentuje: Stanisław Snopek i Mateusz Leleń

Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski

Goście/eksperci: Wiktor Pękala

Reporterzy: Michał Chmielewski, Filip Czyszanowski

MŚ 2024 w lotach narciarskich w TVP. Program i plan transmisji

Czwartek, 25.01.2024

11:30 — oficjalny trening

14:00 — kwalifikacje

Piątek, 26.01.2024

13:00 — seria próbna

14:00 — pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego

Sobota, 27.01.2024

13:00 — seria próbna

14:00 — trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego

Niedziela, 28.01.2024

13:00 — seria próbna

14:00 — konkurs drużynowy

foto. TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *