Skoki narciarskie wracają do Val di Fiemme w Eurosporcie

Po wymagającej rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni najlepsi skoczkowie narciarscy przenoszą się do Val di Fiemme, które polskim kibicom może kojarzyć się z wielkimi sukcesami Adama Małysza i Kamila Stocha. Czy we Włoszech, gdzie przed laty Polacy sięgali po medale mistrzostw świata, reprezentant Polski znów wskoczy na najwyższy stopień podium? 

Val di Fiemme to piękne wspomnienia polskich skoczków i kibiców. To tu Adam Małysz wygrywał pucharowe konkursy, a w 2003 roku zdobył mistrzostwo świata. 10 lat później jego sukcesy powtórzył Kamil Stoch, a drużyna zdobyła historyczny brąz. W 2014 roku tytuł mistrza świata juniorów świętował tam z kolei Jakub Wolny.

Włoska miejscowość wraca do Pucharu Świata po siedmiu latach i od razu może ponownie zapisać się w historii. Wszystko za sprawą Ryoyu Kobayashiego. Fenomenalny Japończyk wyrównał osiągnięcie Svena Hannawalda i Kamila Stocha wygrywając wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni i już w Val di Fiemme może zanotować kolejne historyczne wyniki. Jeśli lider Pucharu Świata wygra oba konkursy zostanie zawodnikiem z największą liczbą zwycięstw z rzędu w historii. Teraz ma ich pięć, a rekordowe sześć odniosło czterech zawodników: Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer. Kobayashi od początku sezonu jest w fantastycznej formie i niezwykle trudno jest z nim wygrać, ale być może uda się to któremuś w Polaków? Trener Stefan Horngacher zabrał do Val di Fiemme sześciu: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego i Macieja Kota.

Rywalizacja w Val di Fiemme rozpocznie się od piątkowych kwalifikacji, które pokaże na żywo wyłącznie Eurosport 1 i Eurosport Player. Transmisję poprzedzi studio z udziałem komentatorów i ekspertów stacji. Sobotni konkurs indywidualny pokaże na żywo Eurosport 2, z kolei w niedzielę rywalizacja wróci do Eurosportu 1. Przez cały weekend skoczkom towarzyszył będzie Kacper Merk, który będzie przeprowadzał wywiady pod skocznią.

Więcej informacji o skokach narciarskich, w tym najlepsze skoki, wywiady ze skoczkami i ekspertami oraz artykułu i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji w Eurosporcie i Eurosport Player

  • Piątek, 17:30, kwalifikacje, Eurosport 1
  • Sobota, 16:00, pierwszy konkurs indywidualny, Eurosport 2
  • Niedziela, 16:45, drugi konkurs indywidualny, Eurosport 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *