Skoki w Niżnym Tagile w TVP Sport i TVP1

Kamil Stoch ma za sobą bardzo udany początek sezonu. W trzech pierwszych konkursach dwukrotnie stawał na podium. Trzykrotny mistrz olimpijski jeszcze nigdy w karierze nie rozpoczynał Pucharu Świata z tak wysokiego poziomu.

 

Lider polskiej kadry nowy sezon rozpoczął od czwartego miejsca w Wiśle. Kibice mieli pewien niedosyt, bo po pierwszej serii konkursu na skoczni imienia Adama Małysza Stoch był drugi. Zrekompensował się tydzień później, odczarowując niesprzyjającą mu do tej pory Rukę. W Finlandii dwukrotnie stanął na podium – w sobotę był drugi, natomiast w niedzielę zajął trzecie miejsce. Były to pierwsze w karierze Stocha miejsca w czołowej „trójce” zawodów na Rukatunturi.

Skoczek z Zębu nigdy wcześniej nie miał tak udanego początku. W sezonie 2011/2012 rywalizację rozpoczął od czwartego miejsca w Ruce, a następnie stanął na najniższym stopniu podium w Lillehammer. W trzecim starcie pojawiła się jednak „wpadka”, w postaci odległej, 48. pozycji.

Można się jedynie martwić, czy forma nie przyszła zbyt wcześnie. We wcześniejszych latach Stoch optymalną dyspozycję prezentował dopiero w końcówce grudnia. 31-latek po zawodach w Ruce zadeklarował jednak, że jest odpowiednio przygotowany.

– Nie chcę zapowiadać, co będzie za jakiś czas, bo tego nikt nie wie. Solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. W nogach mam odpowiednią ilość energii, a w głowie wystarczająco doświadczenia, żeby przetrwać sezon – przyznał.

Przed dwukrotnym zdobywcą Kryształowej Kuli stoi teraz niełatwe zadanie podtrzymania dobrej passy. Może być o to o tyle trudno, że kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną w Niżnym Tagile, a ten obiekt nie należy do jego ulubionych.

– To trudna skocznia, ma swoją specyfikę, której nie mogę rozgryźć. Do tej pory tak samo było jednak w Kuusamo. Mam nadzieję, że ten rok będzie trochę inny. Oby były tam równe warunki, żeby rywalizacja była uczciwa – stwierdził Stoch w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym z TVP Sport. 

Nizny Tagił to jedyne miejsce w tegorocznym kalendarzu, w których Stoch nie mógł jeszcze świętować miejsca na podium. Startował tam do tej pory czterokrotnie i dwukrotnie zajmował miejsca w czołowej dziesiątce. W sezonie 2015/2016 był szósty, a rok później uplasował się na lokatę niżej. Trzeba jednak pamiętać, że do tej pory „zaklęta” była też dla niego skocznia w Ruce, a w miniony weekend przełamał tam passę miejsc poza czołową „trójką”.

Puchar Świata w Niżnym Tagile:

Piątek, 30.11:
13:45 – sesja treningowa
15:45 – kwalifikacje

Sobota, 1.12:
14:45 – seria próbna
15:45 – konkurs indywidualny transmisja od 15:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 15:30 w TVP1

Niedziela, 2.12:
14:30 – kwalifikacje
16:00 – konkurs indywidualny transmisja od 15:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 15:45 w TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *