Skończyły się zdjęcia do serialu “Minuta ciszy” — najnowszej produkcji Canal+ Polska (wideo)

Padł ostatni klaps na planie MINUTY CISZY, nowej produkcji CANAL+, wyreżyserowanej przez Jacka Lusińskiego („Śubuk”, „Carte Blanche”), który wraz z Szymonem Augustyniakiem („Śubuk”) jest także współtwórcą scenariusza. To pierwszy polski serial pokazujący kulisy funkcjonowania branży pogrzebowej – branży, o której niechętnie się mówi, choć prędzej czy później każdy korzysta z jej usług.

 

Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), listonosz z małego miasteczka, bardzo krótko cieszy się rozpoczęciem emerytury. Gdy jego najlepszy przyjaciel (Mirosław Zbrojewicz) popełnia samobójstwo, a jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania pochówku, główny bohater postanawia założyć własną firmę pogrzebową. Nieświadomy absurdów funeralnego biznesu szybko wchodzi w konflikt z lokalnym monopolistą branży Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna).

 

 

Myślę, że MINUTA CISZY pozostanie na długo w głowach widzów. I to nie z powodu taniego efekciarstwa, tylko tego, jak pokazujemy otaczającą nas rzeczywistość i relacje międzyludzkie. Pełno jest w tym serialu nieoczywistych i wielowymiarowych bohaterów, nikt nie jest wyłącznie czarny lub biały. Widzowie aż do ostatniego odcinka nie będą pewni, po której stronie konfliktu powinni stanąć. A to jest na pewno cecha dobrze napisanego scenariusza – mówi Piotr Rogucki, odtwórca jednej z głównych ról.

Ten serial będzie kolejnym dowodem na jakość premium produkcji sygnowanych logo CANAL+. Świetny scenariusz, imponująca obsada, podejmowanie trudnych tematów, które do tej pory rzadko były poruszane w polskich produkcjach – to wszystko, za co widzowie pokochali nasze seriale, znajdzie się również i tutaj. Jestem pewna, że MINUTA CISZY wywoła głośną dyskusję – dodaje Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ POLSKA.

MINUTA CISZY to sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Jacka Lusińskiego (będącego również pomysłodawcą formatu), który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest odpowiedzialny za scenariusz. W głównych roli wystąpi Robert Więckiewicz, któremu partnerować będą Piotr Rogucki, Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik (KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI, KLANGOR). Producentem wykonawczym serialu jest AURUM FILM – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham (seriale CANAL+ ORIGINAL KRÓL i ŻMIJOWISKO, koprodukcje CANAL+ „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów” oraz inne filmy fabularne „Ostatnia rodzina” i „Magnezja”).

Informacja o dacie premiery już wkrótce. Serial produkcji oryginalnej CANAL+ będzie można obejrzeć na antenie CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *