Śladami KRUKA: „Przewodnik po Podlasiu” i specjalny dokument „Szepty Podlasia” (wideo)

Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI odkrywa kryminalne tajemnice Podlasia, korzystając z magicznej aury tego regionu. W poznawaniu mrocznej historii komisarza Adama Kruka widzom towarzyszą malownicze plenery, pełne niepowtarzalnego klimatu. „Przewodnik po Podlasiu” i dokument „Szepty Podlasia” to dwa materiały specjalne przybliżające kulturę mieszkańców tego regionu, jego miejsca oraz rolę szeptuch w lokalnej społeczności. Przewodnik można już obejrzeć na CANAL+ online, „Szepty Podlasia” już wkrótce w emisji!

 

Podlasie przyciąga swoim mistycyzmem i unoszącą się w powietrzu zagadką. Charakterystyczna dla tego regionu wielokulturowość wzmacnia wrażenie przenikania się tajemnic, a podejście do obcowania z naturą, zwrot ku przyrodzie i ciągnące się kilometrami, malownicze, nieodkryte plenery sprawiają, że jest to niepowtarzalne miejsce.

 

 

Nieodłącznym elementem podlaskiej kultury jest głęboko zakorzeniona wiara i przekonanie o potędze rytuałów, które odprawione przez szeptuchy, mogą odczynić zło oraz przegnać choroby i nieszczęścia. W miejscu, w którym religia katolicka spotka się z prawosławną, szeptucha pełni rolę spoiwa pomiędzy wszystkimi obecnymi tam wierzeniami. To lokalna wersja psychologa, który staje się powiernikiem sekretów mikrospołeczności.

 

 

Serial KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI można oglądać online na canalplus.com. Dokument „Szepty Podlasia” już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *