Śląski sport w komiksie z poniedziałkową „Gazetą Wyborczą Katowice”

W prezencie dla czytelników, w poniedziałek, 29 października br. wraz z katowickim wydaniem „Gazety Wyborczej” ukaże się specjalny dodatek – rysunkowa opowieść o niezwykłych ludziach, zdarzeniach i miejscach z historii śląskiego sportu.

Dlaczego Spodek to hala magiczna nie tylko dla polskiej siatkówki? Jak nasi piłkarze pokonali zaraz po wojnie renomowanych graczy ligi angielskiej? Dlaczego kwadratowe tory są w żużlu nie do przyjęcia? O tych i innych historiach będzie można przeczytać w sportowym komiksie, którego autorami są Paweł Garwol – malarz i twórca komiksów, Paweł Rzodkiewicz – scenarzysta komiksowy oraz Paweł Czado – dziennikarz działu sportowego katowickiej „Gazety Wyborczej”.

Bezpłatny dodatek ukaże się z poniedziałkowym wydaniem „Gazety Wyborczej Katowice”. Numer wspiera kampania promocyjna prowadzona w radiu oraz autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej Katowice” i w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział promocji „Gazety Wyborczej Katowice”.

Komiks powstał w ramach akcji „Śląskie. Podróż do wolności”. Partnerami wydania są województwo śląskie oraz Ars Cameralis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *