„Śmiech to zdrowie” – cykl filmowych komedii na kanale SundanceTV

W każdą czerwcową środę od godz. 22:00, kanał SundanceTV zaprasza na cykl filmowy „Śmiech to zdrowie”, a w nim na zabawne, często dające do myślenia, wzruszające, ale zawsze wywołujący szczery śmiech komedie. W ramach cyklu na kanale pojawi się osiem produkcji, które z pewnością przypadną do gustu widzom lubiącym ambitną, przemyślaną i dobrze zrealizowaną rozrywkę.

 

 

W cyklu będzie można zobaczyć dwa obrazy Mike’a Leigh – jednego z najbardziej znanych współczesnych brytyjskich reżyserów, słynącego ze słodko-gorzkiego podejścia do tematu oraz łączenia wnikliwej obserwacji rzeczywistości z groteską i absurdem. Będą to: „Życie jest słodkie”, film podpatrujący życie jednej z typowych brytyjskich rodzin z przedmieść Londynu, oraz zdobywca nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za charakteryzację i kostiumy – „Topsy-Turvy”. W cyklu zobaczyć będzie można również pełną ciepła komedię „Moja staruszka” z zaskakującym duetem aktorskim –Maggie Smith i Kevinem Kleinem, a także komedię w znakomitej obsadzie pt. „Szczęśliwa zrywa” opowiadającą historię niezwykłej ucieczki z więzienia.

Na terapię śmiechem w ramach cyklu „Śmiech to zdrowie” SundanceTV zaprasza w każdą czerwcową środę od 22:00.

Życie jest słodkie

(1990)

3 czerwca o 22:00

Wendy i Andy to rodzice bliźniaczek – Natalie i Nicoli, które są swoim przeciwieństwem – Natalie zarabia na życie jako hydraulik, natomiast Nicola jest bezrobotna. Natalie mocno stąpa po ziemi, ale też cieszy się życiem i lubi spędzać czas poza domem, podczas gdy jej cierpiąca na anoreksję siostra jest zagubiona, agresywna i nieustannie siedzi w domu. Żadna z nich nie jest typową, zajmującą się domem kobietą – córką, o jakiej marzyłaby Wendy. Mimo wszystko matka bliźniaczek nie traci dobrego humoru i życzliwości. Gdy Nicola zmierza w kierunku całkowitego załamania, a Andy ulega wypadkowi w pracy, to właśnie Wendy, przy dużym wsparciu Natalie, okazuje się być źródłem siły dla rodziny.

Tytuł: Życie jest słodkie (Life is Sweet)

Reżyseria: Mike Leigh

Występują: Alison Steadman, Jim Broadbent, Claire Skinner, Jane Horrocks

Lost&Found

(2017)

3 czerwca o 23:50

„Lost & Found” to siedem połączonych ze sobą historii, których akcja rozgrywa się wokół Biura Rzeczy Znalezionych na jednym z irlandzkich dworców kolejowych. Daniel desperacko próbuje utrzymać swoją nowo zdobytą pracę w biurze. Eddie spędza większość czasu na dworcu żebrząc
i każdego dnia opowiadając inną historię – która z nich jest prawdziwa? Gabriel planuje zaskoczyć swoją dziewczynę, oświadczając się w chmurach, ale ochrona lotniska ma wobec niego inne plany. Babcia prosi wnuka o odzyskanie tajemniczej bransoletki, którą jako dziecko zakopała w ogrodzie swego rodzinnego domu w Polsce. Moya odwiedza dom pogrzebowy i wpisuje się do księgi kondolencyjnej, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji tego wpisu. Paudge, gderliwy właściciel pubu, wciąż remontuje swój lokal w nadziei na przyciągnięcie klientów, jednak bez względu na liczbę hucznych otwarć, mieszkańcy wciąż omijają bar szerokim łukiem. Sile wyznaczyła już datę swojego ślubu i nic jej nie powstrzyma przed realizacją planu, nawet brak pana młodego.

Tytuł: Lost&Found

Reżyseria: Liam O Mochain

Występują: Liam O Mochain, Norma Sheahan, Brendan Conroy

Moja staruszka

(2014)

10 czerwca o 22:00

Mathias (Kevin Kline), nowojorczyk bez grosza przy duszy, wyrusza w podróż do Paryża, by sprzedać ogromne mieszkanie, które odziedziczył po swym zmarłym ojcu. Jego zdumienie jest ogromne, gdy na miejscu zastaje wyrafinowaną, starszą panią o imieniu Matylda (Maggie Smith) mieszkającą z bardzo opiekuńczą córką (w tej roli Kristin Scott Thomas). Wkrótce okazuje się, że zgodnie ze starym francuskim prawem, Mathias nie otrzyma mieszkania na własność, dopóki Matylda nie umrze.

Tytuł: Moja staruszka (My Old Lady)

Reżyseria: Israel Horovitz

Występują: Maggie Smith, Kevin Kline, Kristin Scott Thomas

Szczęśliwa zrywa

(2001)

10 czerwca o 23:55

Coś dziwnego dzieje się w więzieniu HM Long Rudford. Twardzi ludzie ze skrzydła B nagle miękną. Zakładają kostiumy i peruki, biorą lekcje śpiewu i tańca. Zmieniają się w aktorów, by wystawić bardzo amatorską produkcję musicalu napisanego przez naczelnika więzienia, pt.: „Nelson – Musical”. Ale to tylko gra pozorów. Za teatralną fasadą kryje się skomplikowany plan ucieczki.

Tytuł: Szczęśliwa zrywa (Lucky Break)

Reżyseria: Peter Cattaneo

Występują: James Nesbitt, Lennie James, Timothy Spall, Olivia Williams

Szczęśliwy traf

(2000)

17 czerwca o 22:00

„Szczęśliwy traf” to hołd złożony gatunkowi science fiction, a konkretnie podgatunkowi opowiadającemu o podróżach w czasie. W komedii alternatywną rzeczywistością jest współczesny Nowy Jork, gdzie przeszłe i przyszłe doświadczenia: zaufanie, zaangażowanie i odrzucenie, są wystawione na próbę. Pragnąca miłości, wychodząca z współuzależnienia Ruby Weaver, już prawie zrezygnowała z poszukiwań odpowiedniego mężczyzny, gdy na jej drodze pojawił się Sam Deed, sympatyczny gość z Dubuque w stanie Iowa.

Sam i Ruby bardzo szybko zakochują się w sobie, jednak równie szybko sprawy w ich związku przybierają tajemniczy obrót. Podczas gdy Ruby zaczyna rozkoszować się swoim pierwszym „zdrowym” układem, Sam zaczyna przebąkiwać o tym, że jest podróżnikiem w czasie i przybył do niej z 2470 roku.

Tytuł: Szczęśliwy traf (Happy Accidents)

Reżyseria: Brad Anderson

Występują: Marisa Tomei, Vincent D’Onofrio, Holland Taylor

Faceci w korkach

(2006)

17 czerwca o 00:00

Kolejna ponura, zimowa niedziela, a Bubbles (Wilmot) wciąż jest kapitanem amatorskiej drużyny piłkarskiej Emmet Rovers, która znowu przegrała mecz z kretesem! Ta banda nieudaczników gra niezmiennie źle, bez serca i bez przekonania, a teraz nawet bez managera.

Bubbles, były zawodnik zawodowej ligi, grozi odejściem, gdy w zespole pojawia się tajemniczy nieznajomy, Walter Keegan (Gleeson), który chcę objąć wakat managera. Na początku nikt nie wierzy Keeganowi, wszyscy są przekonani, że jest on znanym trenerem piłki nożnej, który popadł
w niełaskę w ciężkich czasach. Drwią z niego i tylko dla żartu oferują mu pracę. Jednak Walter szybko zaskakuje piłkarzy swoim pełnym rozsądku podejściem, gdy przejmuje pełną kontrolę nad zespołem i dosłownie „na kopach” doprowadza ich do formy. Nowy trener okazuje się być indywidualistą, który ma tylko jeden cel: chce, aby Rovers zdobyli Puchar.

Tytuł: Faceci w korkach (Studs)

Reżyseria: Matthew Hopkins, Benjamin Lankester

Występują: Brendan Gleeson, David Wilmot, Eanna MacLiam, Liam Carney

Topsy-Turvy

(1999)

24 czerwca o 22:00

Londyn lat 80. XIX wieku. Popularne opery komiczne autorstwa Gilberta (słowa) i Sullivana (muzyka) nigdy nie zawodzą, jednak ich najnowsza produkcja, „Księżniczka Ida” otrzymuje słabe recenzje. Sullivan chce zrezygnować i zająć się komponowaniem muzyki poważnej, jednak obaj związani są kontraktem z impresario teatru Savoy, D’Oylym Cartem. Gilbert wraz z żoną udaje się na japońską wystawę w Londynie, która inspiruje go do napisania spektaklu „Mikado”. Sullivan zgadza się na współpracę, a po długich próbach produkcja ma swoją premierę i zbiera doskonałe recenzje.

W filmie przeplatają się wątki skomplikowanego, bezdzietnego małżeństwa Gilberta, oraz bogatego życia, jakie wiedzie bon vivant Sullivan wraz z amerykańską kochanką, nie stroniąc od domów publicznych. W fabułę wpisane są również losy aktorów i aktorek, chóru, muzyków i kostiumografów teatru Savoy, a także D’Oyly’ego Carte i jego zespołu.

Tytuł: Topsy-Turvy

Reżyseria: Mike Leigh         

Występują: Allan Corduner, Jim Broadbent, Timothy Spall, Lesley Manville

Made in China

(2009)

24 czerwca o 00:40

Komedia „Made in China” to reżyserski debiut współautorki scenariusza, Judi Krant. Film opowiada o Johnsonie (Jackson Kuehn), samozwańczym wynalazcy z małego miasteczka we wschodnim Teksasie, który postawił sobie za cel dostarczenie światu nowatorskiego wynalazku – „zabawnego środka czystości”.

Johnson udaje się zatem do Mekki świata innowacji: Chin, gdzie wszystko jest możliwe, ale też wszystko ma swoją cenę. Zagubiony w zaułkach Szanghaju mężczyzna odkrywa, że do osiągniecia sukcesu nie wystarczy tylko genialny pomysł– równie ważne są odwaga, determinacja i garść pełna proszku do kichania.

Tytuł: Made in China

Reżyseria: Judith Krant

Występują: Jackson Kuehn, Dan Sumpter, Syna Zhang

Cykl filmowy Śmiech to zdrowie:

ŻYCIE JEST SŁODKIE – 06.2020 22:00

LOST & FOUND – 06.2020 23:50

MOJA STARUSZKA – 06.2020 22:00

SZCZĘŚLIWA ZRYWA – 06.2020 23:55

SZCZĘŚLIWY TRAF – 06.2020 22:00

FACECI W KORKACH – 06.2020 00:00

TOPSY-TURVY – 24.06.2020 22:00

MADE IN CHINA – 24.06.2020 00:40

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *