Soboty z „Rocky’m” w październiku w TV Puls

Najsłynniejszy bokser w historii kina – Rocky Balboa – powraca! Pięć sobotnich wieczorów w TV Puls to pięć filmów z kultowej serii z niezapomnianą rolą Sylvestra Stallone’a. Wielkie emocje, uwielbiany bohater i znakomita muzyka – to i wiele więcej czeka na widzów TV Puls. Premiery „Rocky’ego” w soboty od 3 do 31 października zawsze o 20.00! Poczuj te emocje! Tylko w TV Puls.

 

Pierwszy film z cyklu o włoskim bokserze-amatorze z Filadelfii ma już 44 lata, a mimo to w ogóle się nie starzeje! Historia zawadiaki z przedmieść, przed którym pojawia się szansa na stoczenie walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, za każdym razem porywa serca widzów, kibicujących Rocky’emu w jego ciężkich treningach i wytrwałej walce o wygraną. Sugestywna rola 30-letniego wówczas Sylvestra Stallone’a otworzyła mu drzwi do kariery, co zaowocowało nominacją do Oscara® za najlepszą pierwszoplanową rolę męską oraz cyklem kolejnych filmów, napędzanych sukcesem pierwszej części. Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa należy do kanonu muzyki filmowej, z utworami „Eye of a Tiger” i „Gonna Fly Now” na czele.

Pięć części kultowej serii pokaże TV Puls – w soboty od 3 do 31 października o 20:00.

„Rocky” (1976)

Rocky Balboa (Sylvester Stallone) to uliczny rozrabiaka bez żadnych perspektyw. Jako klubowy bokser-amator  nie odnosi spektakularnych sukcesów i już dawno stracił szansę na to, aby zostać światowej klasy zawodnikiem. Tymczasem mistrz świata wagi ciężkiej Apollo Creed (Carl Weathers) wpada na pomysł, aby zmierzyć się w ringu z amatorem. Wybiera Rocky’ego, który podejmuje rękawicę i pod okiem swojego trenera rozpoczyna mordercze przygotowania do pojedynku. Dla Apolla walka ma być łatwą wygraną i zabawą, natomiast dla Rocky’ego jest to najważniejsze wyzwanie w jego życiu.

Premiera: sobota 3 października, godz. 20:00

„Rocky II” (1979)

Po zaciętej walce z mistrzem świata wagi ciężkiej Apollo Creedem (Carl Weathers) Rocky Balboa dowiaduje się, że grozi mu utrata wzroku. Za namową żony  Adrian (Talia Shire) podejmuje decyzję o wycofaniu się z boksu  i znajduje pracę w reklamie. Kiedy jednak traci posadę, znów zaczyna trenować. Tymczasem Apollo Creed jest krytykowany przez fanów i prasę za walkę z Rocky’m: wszyscy twierdzą, że pojedynek był ustawiony. Mistrzowi bardzo zależy na rewanżu, więc  wyzywa Balboę na następny pojedynek. Mimo sprzeciwu żony, Rocky rozpoczyna przygotowania do walki.

Premiera: sobota 10 października, godz. 20:00

„Rocky III” (1982)

Rocky Balboa zostaje mistrzem świata wagi ciężkiej. Jego życie zmienia się diametralnie – razem z ukochaną żoną Adrian i synkiem mieszka w wielkim  domu w rodzinnej Filadelfii, nie musi martwić się o przyszłość, gdyż na zwycięskich walkach zbił fortunę. Rozważa zakończenie kariery sportowej. Sielankę zakłóca nowy zawodnik w branży – Clubber Lang (Mr. T), który wyzywa Balboę do walki o tytuł mistrza. Rocky pod wpływem emocji podejmuje wyzwanie i zostaje brutalnie znokautowany. W międzyczasie umiera jedna z najbliższych mu osób – jego trener Mickey (Burgess Meredith). Załamany Rocky przeżywa trudne chwile. Niespodziewanie pomoc w odzyskaniu tytułu mistrzowskiego oferuje mu jego dawny przeciwnik, Apollo Creed, który obiecuje przygotować Rocky’ego do rewanżowej walki z Langiem…

Premiera: sobota 17 października, godz. 20:00

„Rocky IV” (1985)

Rocky pędzi szczęśliwe życie u boku żony i syna, przyjaźni się ze swoim niegdysiejszym rywalem – Apollo Creed’em. Spokój burzy przyjazd do Stanów Zjednoczonych Ivana Drago (Dolph Lundgren) – radzieckiego mistrza świata amatorów, który chce zmierzyć się z Rocky’m. Jednak do walki z Ivanem chętny jest Apollo, dla którego byłoby to spektakularne zakończenie kariery. Walka z Ivanem kończy się dla Apolla tragicznie, a Rocky postanawia go pomścić. Wyjeżdża na mroźną Syberię i rozpoczyna przygotowania do jednej z najtrudniejszych walk w swoim życiu, która będzie globalnie transmitowana i odbędzie się w sercu Moskwy. Rocky’ego czeka mordercze starcie, w którym będzie musiał obronić nie tylko siebie, ale również honor swojego kraju.

Premiera: sobota 24 października, godz. 20:00

„Rocky V” (1990)

Po powrocie do domu z Moskwy, Rocky dowiaduje się, że przez nieuczciwego księgowego stracił cały majątek. Na domiar złego, kontuzje odniesione w walkach bokserskich zmuszają go do wycofania się z ringu. Dlatego też Rocky, jego żona Adrian i syn Rocky Junior (Sage Stallone) muszą zacząć wszystko od nowa. Przenoszą się do skromnego mieszkania w południowej Filadelfii. Tam Rocky otwiera szkołę dla początkujących zawodników i zaczyna trenować Tommiego Gunna (Tommy Morrison), młodego zdolnego pięściarza, który marzy o tytule mistrza świata. Kiedy Tommy zwraca się przeciwko Rocky’emu, ten wie, że musi stoczyć jeszcze jedną walkę.

Premiera: sobota 31 października, godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *