Technologia - Promocje

Sony rozszerza funkcjonalność pakietu Camera Remote SDK i gamę obsługiwanych modeli

Firma Sony poinformowała o aktualizacji pakietu SDK „Camera Remote” do wersji 1.04. W nowym wydaniu dodano obsługę dwóch nowych aparatów, α1 i RX0 II. Otwiera to wiele nowych możliwości wykorzystania najlepszej na rynku technologii aparatów Sony w aplikacjach spełniających specyficzne potrzeby firmy i usprawniających jej pracę.

 

  • -Do listy obsługiwanych aparatów Sony dodano modele α1 i RX0 II
  • -Najnowsza wersja pakietu SDK rozszerza możliwości podłączania łączami USB i Ethernet oraz zwiększa liczbę aparatów, które można podłączyć i zdalnie obsługiwać
  • -Zgodność z systemem Linux x86

Aparat α1 łączy niespotykaną dotąd rozdzielczość i szybkość z możliwością sterowania przez sieć Ethernet, dzięki czemu najlepiej sprawdza się w takich zastosowaniach, jak tworzenie treści i procesy inspekcji. Z kolei miniaturowy aparat RX0 II z przetwornikiem obrazu typu 1,0″ zapewniającym wysoką jakość obrazu jest idealny do skaningu 3D i automatów zdjęciowych.

Najnowsza aktualizacja pozwala podłączyć przez łącze USB nawet 20 aparatów. Dodatkowe korzyści daje współpraca z sieciami Ethernet, ponieważ dzięki niej użytkownicy mogą sterować systemem na znacznie większe odległości.

Pakiet Camera Remote SDK pozwala zdalnie sterować z komputera takimi funkcjami aparatów Sony, jak wybór ustawień, wyzwalanie migawki czy podgląd obrazu na żywo. Dzięki niemu twórcy oprogramowania mogą tworzyć aplikacje dostosowane do specyficznych potrzeb firmy i integrować profesjonalny sprzęt firmy Sony z dronami i fotoradarami, gdzie pierwszorzędną rolę odgrywa miniaturyzacja. Potencjalne zastosowania obejmują również medycynę, oświatę, administrację państwową i e-handel.

— Wprowadzony w lutym 2020 r. pakiet SDK cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyczynił się do nawiązania współpracy z nowymi partnerami B2B z całego światamówi Yasuo Baba, dyrektor działu Digital Imaging w Sony Europe B.V. — W rezultacie powstały niezwykle ciekawe aplikacje, w pełni wykorzystujące potencjał naszych aparatów α7S III i α7R IV. Nowo dodane możliwości podłączania w przewodowych rozwiązaniach z wieloma aparatami mają pierwszorzędne znaczenie w takich dziedzinach, jak e-handel czy skaning 3D. Nadal zamierzamy rozwijać naszą ofertę, by możliwie najlepiej spełniać potrzeby klientów.

— Możliwość podłączenia wielu aparatów w czasie jednej sesji do jednej maszyny zasadniczo zwiększy potencjał naszych zestawów fotogrametrycznychmówi Craig Mason, dyrektor firmy Stasis Media. — Obsługa aparatów RX0 II pozwoli nam skanować w wysokiej jakości całe ciało i utrwalać twarz w ramach jednego procesu roboczego. To bardzo cenny dodatek do zestawu narzędzi Sony. Dzięki niemu będziemy mogli wykorzystać wysokiej jakości przetworniki obrazu firmy Sony do tworzenia skanów fotogrametrycznych o wysokiej jakości.

W pakiecie SDK w wersji 1.04 lista wcześniej obsługiwanych systemów Windows® 8.1/10, ARM Linux® i macOS® powiększyła się o Linux x86. Ułatwi to integrację klientom z sektora przemysłowego, którzy tradycyjnie używają komputerów x86. Szczegółowe informacje o pakiecie Camera Remote SDK, w tym analizy przypadków i pełną listę zgodnych produktów, można znaleźć pod adresem www.sony.eu/businesssolutions.

α1: wyjątkowa rozdzielczość i szybkość

α1 to szybki, wydajny korpus pozwalający uchwycić prędko poruszające się obiekty i uwieczniać ulotne chwile. Duża szybkość odczytu pełnoklatkowego, 50,1-megapikselowego przetwornika obrazu (wartość efektywna, w przybliżeniu) i pojemny bufor pozwalają wykonywać serie zdjęć liczące do 155 pełnoklatkowych obrazów RAW z kompresją[i] lub 165 pełnoklatkowych obrazów JPEG[ii] w tempie do 30 klatek na sekundę — z użyciem migawki elektronicznej i pełną wydajnością śledzenia AF i AE[iii]. Wszystkie te możliwości są dostępne podczas sterowania przez łącze SuperSpeed USB 10 Gb/s lub Ethernet 1000BASE-T.

Dzięki imponującej szybkości wyznaczania parametrów AF/AE — nawet 120 razy na sekundę — aparat α1 dokładnie utrzymuje ostrość na szybko poruszających się obiektach. Może też automatycznie korygować ekspozycję nawet w przypadku nagłej zmiany jasności, ponieważ opóźnienie reakcji systemu AE wynosi zaledwie 0,033 sekundy[iv].

RX0 II: miniaturowa potęga

Aparat RX0 II można śmiało umieszczać tam, gdzie inny aparat nie miałby szans na przetrwanie, uzyskując doskonały obraz z przetwornika obrazu typu 1,0″. Urządzenie ma wymiary 59 × 40,5 × 35 mm[v] i waży tylko 132 g[vi], dzięki czemu z łatwością mieści się w ograniczonej przestrzeni, zapewniając autentyczną elastyczność podczas zdjęć.

 

[i] Tryb zdjęć seryjnych „Hi+”, format RAW z kompresją, karta pamięci CFexpress typu A. Testy Sony.

[ii] Tryb zdjęć seryjnych „Hi+”, karta pamięci CFexpress typu A. Testy Sony.

[iii] Przy 20 klatkach na sekundę jedna seria może zawierać do 238 pełnoklatkowych obrazów RAW z kompresją lub 400 pełnoklatkowych obrazów JPEG.

[iv] Tryb zdjęć seryjnych „Hi+”. W trybach ostrości innych niż AF-C funkcja ta działa przy czasach otwarcia migawki 1/125 s i krótszych. W trybie AF-C funkcja ta działa przy czasach otwarcia migawki 1/250 s i krótszych. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od trybu zdjęć i używanego obiektywu. Maks. 20 kl./s podczas fotografowania w formacie RAW bez kompresji lub z bezstratną kompresją.

[v] szerokość × wysokość × głębokość

[vi] Przybliżona waga z akumulatorem i nośnikiem danych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *