Technologia - Promocje

Sony z cyklem podcastów o technologiach chmurowych

Cloudsourcing Storytelling to cykl podcastów przygotowany przez Sony. W każdym odcinku eksperci i twórcy rozmawiają o tym jak wykorzystać technologie chmurowe do szybszej i bardziej efektywnej pracy. Poruszają ważne tematy związane z bezpieczeństwem, łącznością i kosztami. Wskazują, jak te rozwiązania zmieniają podejście do produkcji, postprodukcji i dystrybucji. Omawiają możliwości wykorzystania technologii chmurowych przy transmisjach sportowych i e-sportowych, mówią o produkcji wiadomości, a także o korzyściach, które chmura może wnieść do tworzenia filmów dokumentalnych.

 

Filmy dokumentalne to bardzo szczególny rodzaj przekazu filmowego, który wiąże się z koniecznością nagrania ogromnej ilości materiału. Technologia chmurowa ma tutaj duży potencjał, ale nie jest wolna od problemów związanych z ograniczoną przepustowością łącza w zdalnych lokalizacjach. W podcaście swoimi spostrzeżeniami podzielili się Alister Chapman i Rob Drewett, eksperci w dziedzinie filmów dokumentalnych, oraz przedstawicielka Sony, Hitomi Hamaba.

Eksperci rozmawiali o innowacjach, które pomagają przezwyciężyć trudności przy ograniczonej przepustowości pasma. Takim rozwiązaniem, nieczęsto stosowanym w produkcji dokumentalnej, jest generowanie plików z oryginalnym materiałem filmowym, ale w niższej rozdzielczości (pliki proxy), co pozwala na szybsze przesyłanie ich do wstępnego montażu w chmurze.

Nie ulega wątpliwości, że potencjał technologii chmurowych jest bardzo duży. Nie chodzi tu tylko o szybkość, ale również bezpieczeństwo oraz łatwość tworzenia kopii zapasowych niepowtarzalnych ujęć. Cykl podcastów Sony pt. „Cloudsourcing Storytelling” daje szansę poznać różne punkty widzenia i posłuchać o doświadczeniach twórców.

Podcasty dostępne są w języku angielskim.

Posłuchaj – Spotify – Cloudsourcing Storytelling | Podcast on Spotify

 

 

Posłuchaj Apple Podcasts – Cloudsourcing Storytelling on Apple Podcasts

 

 

foto. Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *