Technologia - Promocje

Sony zapowiada miniaturowy głośnik z mocnym dźwiękiem EXTRA BASS™ — SRS-XB13

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie bezprzewodowego głośnika SRS-XB13, łączącego małe wymiary z donośnym brzmieniem.

 

  • Miniaturowy głośnik będącym źródłem donośnego, dynamicznego dźwięku
  • Poręczny głośnik o trwałej konstrukcji z ułatwiającym noszenie wielofunkcyjnym paskiem
  • Wydajny akumulator na długie imprezy

Gotowy na wszystko

Głośnik XB13 ma wytrzymałą obudowę i mimo małych wymiarów zapewnia mocny dźwięk w każdym miejscu. Jest dostarczany z wielofunkcyjnym paskiem do zawieszenia na plecaku, na nadgarstku, a nawet pod parasolem na plaży. Jeśli głośnik ma być umieszczony wysoko, można obrócić go ku dołowi, kierując dźwięk prosto w stronę słuchaczy. Urządzenie jest na tyle małe, że można je zabierać wszędzie, by nie rozstawać się z ulubionymi nagraniami.

Mały głośnik, mocny dźwięk

Miniaturowy głośnik XB13 zaskakuje mocnym brzmieniem, zapewnianym przez technologię EXTRA BASSTM i procesor Sound Diffusion Processor. Technologia EXTRA BASSTM, oparta na połączeniu membrany biernej z pełnozakresowym głośnikiem, wzbogaca tony niskie i wzmacnia bas. Cyfrowy procesor Sound Diffusion Processor rozszerza natomiast zasięg emisji.

Łącząc bezprzewodowo dwa głośniki XB13, można uzyskać mocniejszy, donośniejszy dźwięk z efektem stereo[1].

Niezwykła wydajność

Mocny i wytrzymały głośnik XB13 będzie doskonałym towarzyszem przygód. Stopień ochrony przed wodą i pyłem IP67[2] oznacza możliwość zabrania głośnika na basen, do parku i na długi spacer. Całkowicie naładowany akumulator wystarcza nawet na 16 godzin[3] słuchania. Ponieważ o ilości pozostałej energii informuje wskaźnik na telefonie, nie trzeba zgadywać, jak długo będzie jeszcze grała muzyka.

Bezproblemowa łączność

Głośnik XB13 ma wbudowany mikrofon, który pozwala wygodnie rozmawiać przez telefon w domu i na dworze.

Najnowsza technologia Bluetooth® w głośniku XB13 eliminuje potrzebę używania kabli i skomplikowanego konfigurowania połączeń — zamiast tego można po prostu włączyć muzykę. Z kolei dzięki technologii Google[4] Fast Pair podłączanie zgodnych smartfonów i tabletów z systemem AndroidTM trwa dosłownie sekundy. Wystarczy włączyć głośnik, a znajdujący się w pobliżu smartfon sam zaproponuje połączenie, pozwalając natychmiast rozpocząć odtwarzanie muzyki.

Do ładowania głośnika XB13 służy łącze USB Type-C®. Urządzenie jest dostępne w sześciu wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, brązowoszarej, koralowej, szarobłękitnej i cytrynowej.

Głośnik SRS-XB13 będzie można nabyć od kwietnia 2021 r.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: SRS-XB13.

 

[1] Zgodność tylko między bezprzewodowymi głośnikami SRS-XB13.

[2] Po dokładnym zamocowaniu osłony urządzenie jest wodoodporne na poziomie IPX7*1, zgodnie z opisem w części „Poziom ochrony przed wnikaniem wody” normy IEC60529 „Stopnie ochrony zapewnianej przez obudowy (Kod IP)”, oraz odporne na pył na poziomie IP6X*2, zgodnie z opisem w części „Poziom ochrony przed wnikaniem ciał stałych”.

[3] Podczas pracy głośnika, gdy głośność jest ustawiona na 26. Faktyczny czas zależy od temperatury i warunków pracy.

[4] Google jest znakiem towarowym Google LLC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *