Speedway Grand Prix Polski w TTV z najwyższą oglądalnością SGP od prawie 20 lat

Sobotnie Speedway Grand Prix Polski rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie oglądało w TTV ponad 440 tys. widzów co jest najlepszym od blisko 20 lat wynikiem telewizyjnych relacji z indywidualnych mistrzostw świata na żużlu w Polsce!

 

Druga runda rywalizacji o mistrzostwo świata na żużlu transmitowana była w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale TTV. Rywalizacja na Stadionie Narodowym przyciągnęła przed telewizory największą widownię Speedway Grand Prix od blisko 20 lat! SGP Polski oglądało w TTV aż 442 tys. osób, co przełożyło się na 4,06% SHR w grupie A4+. Półfinałowe biegi z udziałem Bartosza Zmarzlika, Pawła Przedpełskiego i Macieja Janowskiego śledziło ponad 615 tys. sympatyków żużla!

Ogłaszając plany dotyczące transmisji Speedway Grand Prix w Polsce, podkreślałam, że jednym z naszych głównych celów jest popularyzacja żużla i bardzo się cieszę, że już po drugiej rundzie możemy pochwalić się najwyższą oglądalnością SGP w Polsce od blisko 20 lat. Żużel w Grupie TVN to świetni komentatorzy, merytoryczni eksperci, ciekawe wywiady, bardzo wysokiej jakości produkcja i możliwość oglądania rewelacyjnych polskich zawodników. Jestem przekonana, że miłośnicy żużla będą z nami przez cały sezon w Eurosporcie Extra oraz podczas polskich rund w TTVpowiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN.

Tegoroczny cykl Speedway Grand Prix, a także rywalizacja o tytuły mistrzowskie w kategoriach U21 (SGP2) i U16 (SGP3) oraz Speedway of Nations są w całości transmitowane w pakiecie Eurosport Extra w serwisie player.pl. Podczas każdej rundy indywidualnych mistrzostw świata użytkownicy Eurosportu Extra mogą oglądać kwalifikacje, a także obraz z kamer umieszczonych w parku maszyn, gdzie żużlowcy przygotowują się do kolejnych biegów. Dodatkowo wszystkie rundy Speedway Grand Prix rozgrywane w Polsce – w Warszawie, Gorzowie, Wrocławie i Toruniu – pokazuje na żywo TTV. Kolejne zawody transmitowane w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale TTV odbędą się 25 czerwca w Gorzowie.

Nowością w żużlowej ofercie Eurosportu Extra są transmisje British Speedway Premiership, w której występują zawodnicy znani z SGP: zwycięzca ze Stadionu Narodowego Max Fricke oraz Jason Doyle, a także między innymi Matej Żagar, Niels-Kristian Iversen, Peter Kildemand, Chris Harris, Scott Nicholls, Jack Holder oraz Polak Tobiasz Musielak.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet w cenie 15 zł za miesiąc obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych sportowych wydarzeń świata, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.

Kalendarz Speedway Grand Prix 2022:

28 maja, Praga (Czechy)

4 czerwca, Teterow (Niemcy)

25 czerwca, Gorzów Wielkopolski (Polska)

13 sierpnia, Cardiff (Wielka Brytania)

27 sierpnia, Wrocław (Polska)

10 września, Vojens (Dania)

17 września, Malilla (Szwecja)

1 października, Toruń (Polska)

5 listopada, GP Oceanii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *