Spektaklu słowno-muzycznym w stulecie urodzin Jana Pawła II w Radiu Dla Ciebie

W piątek 16 października po godzinie 20.00 Radio Dla Ciebie zaprasza na wyjątkowy spektakl słowno – muzyczny w stulecie urodzin Jana Pawła II. Transmisja na stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube .

 

16 października obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. W roku setnej rocznicy urodzin Wielkiego Polaka chcemy zaprosić do chwili refleksji i uczczenia pamięci o Nim koncertem NASZ PAPIEŻ.

 

 

POEZJA KAROLA WOJTYŁY – wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie na polskiej scenie teatralno-muzycznej w całości oparte na wierszach naszego Papieża z muzyką Janusza Strobla. Poezja Karola Wojtyły stawia ważne pytania o sens życia jednostki oraz podejmuje próbę poszukiwania Prawdy, Miłości i Wolności. W niezwykły sposób mówi też o problemach współczesnego człowieka. Jest chwilą zadumy i refleksji, a muzyka Janusza Strobla doskonale ilustruje nastrój twórczości Karola Wojtyły oraz inspiruje do pogłębionych rozważań wokół tej ponadczasowej twórczości. Wykorzystane w postaci zdjęć i filmów materiały archiwalne wzruszają i potęgują przekaz wartości głoszonych przez Ojca Świętego.

Spektakl jest kontynuacją projektu płyty Wielka Pani – Karol Wojtyła Poezje, która powstała przy akceptacji Ojca Świętego Jana Pawła II i najwyższych władz kościelnych w 1999 roku.

SPEKTAKL SŁOWNO-MUZYCZNY

wiersze KAROL WOJTYŁA

muzyka JANUSZ STROBEL

aktorzy:

DOMINIKA OSTAŁOWSKA

AGNIESZKA RADZIKOWSKA

JAROSŁAW GAJEWSKI

Muzycy:

JANUSZ STROBEL

WŁODZIMIERZ NAHORNY

MARIUSZ „FAZI” MIELCZAREK

PAWEŁ PAŃTA

SEBASTIAN FRANKIEWICZ

śpiew: NULA STANKIEWICZ

kwartet smyczkowy: SEBASTIAN CZAJA, CELINA KOTZ, ANNA KRZYŻAK, JAN LEWANDOWSKI

JANUSZ STROBEL WRAZ Z ARTYSTAMI BIORĄCYMI UDZIAŁ W SPEKTAKLU oraz RADIO DLA CIEBIE zapraszają na wyjątkowe wydarzenie artystyczne zrealizowane w hołdzie Papieżowi Polakowi w stulecie urodzin.

Transmisja 16 października 2020 r.  po godzinie 20.00

„Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury”. „Projekt dofinansowany ze środków MKiDN”.

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM oraz pasmach lokalnych albo online na: www.rdcpl/rdcplayer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *