Internet & Gry - Reklama

Spotkanie „Kobiety wiedzą, co robią – LIVE in Kraków”

Jak dobrze żyć w pandemii? Jak bezpiecznie i zdrowo funkcjonować online? Czy kobiety są lepsze w multitaskingu, czy mają po prostu więcej pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas spotkania „Kobiety wiedzą, co robią – LIVE in Kraków”, które rozpocznie się już dziś, 4 listopada 2020 r. o godz. 18:00. Wydarzenie będzie można obejrzeć m.in. na facebookowym profilu „Wysokich Obcasów” i „Gazety Wyborczej”.

 

Wydarzenie „Kobiety wiedzą, co robią – LIVE in Kraków” rozpocznie się o godz. 18:00 rozmową Małgorzaty Skowrońskiej z psychiatrą prof. Dominiką Dudek i Sylwią Majcher, dziennikarką, autorką m.in. bestsellerowej książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”, o tym czy izolacja i pandemia to coś, co nas tylko przytłacza, czy też może coś, w czym warto poszukać sposobu na dodanie sobie skrzydeł. Drugi panel rozpocznie się o godz. 18:40 – w jego trakcie Kamila Kalińczak zastanowi się wraz z Dorotą Zawadzką, psycholog rozwojową, Agnieszką Korsak, przedstawicielką firmy Answear, Maciejem Ciebierą, optometrystą i podróżnikiem oraz Arturem Kurasińskim, przedsiębiorcą, autorem gier i komiksów nad tym, jak zmieniło się nasze życie, odkąd musi upływać pod znakiem online.

Wieczór zakończy panel dyskusyjny realizowany w ramach projektu „Nieustraszona w pracy”, który „Wysokie Obcasy” oraz „Wysokie Obcasy Praca” prowadzą wspólnie z firmą State Street Bank. Projekt ten ma podkreślić znaczenie odwagi, siły, wyznaczania sobie realnych celów, konsekwencji w działaniu i wzajemnego wspierania się kobiet, które wciąż muszą walczyć o to, by na rynku pracy traktowano je na równi z mężczyznami. W tej odsłonie cyklu o godz. 19:15 uczestniczki zastanowią się nad szkodliwymi mitami na temat kobiecej natury i nad tym, czy kobiety są lepsze w multitaskingu, czy może mają po prostu więcej pracy. W rozmowie, którą poprowadzi Natalia Waloch, wezmą udział Ewa Mruczek-Lasota, kierownik ds. Szkoleń i Rozwoju Pracowników w State Street Bank w Polsce, gdzie odpowiada za rozwój umiejętności miękkich i przywódczych, Natalia de Barbaro, psycholożka i trenerka, która prowadzi m.in warsztaty dla kobiet „Własny pokój” oraz Anna Kowalczyk dziennikarka, autorka „Brakującej połowy dziejów” (Wyd. WAB, 2018), pierwszej popularnonaukowej syntezy historii kobiet na ziemiach polskich od paleolitu do współczesności. Współwłaścicielka Agencji Kreatywnej FLAMINK.

Wydarzenie odbędzie się online – m.in. na facebookowym profilu „Wysokich Obcasów” i „Gazety Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl Więcej informacji – na Wyborcza.pl oraz  tutaj. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

„Kobiety wiedzą, co robią – LIVE in Kraków” to  jedno z 9 spotkań w cyklu „Kobiety wiedzą, co robią – LIVE”, które do 16 grudnia br. odbędą się również m.in. w Łodzi i w Warszawie.

„Wysokie Obcasy” to sobotni magazyn „Gazety Wyborczej”, tworzony z myślą o wymagających czytelniczkach i czytelnikach. Można w nim przeczytać o ważnych tematach społecznych, sprawach codziennych i tych niezwykłych, a także poznać historie kobiet – również tych niekoniecznie znanych z pierwszych stron gazet. Wiele miejsca redakcja poświęca też tematowi rodzicielstwa. Tygodnik jest dostępny razem z sobotnim papierowym wydaniem „Gazety Wyborczej” i w aplikacji „Gazety Wyborczej”, a wybrane teksty z magazynu ukazują się w serwisie Wysokieobcasy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *