Środy na krawędzi strachu – cykl filmowy w czerwcu na AMC

W czerwcowe środy kanał AMC zaprasza do oglądania trzymających w napięciu, pełnych emocji, klasycznych thrillerów. W ramach cyklu „Środy na krawędzi strachu” widzowie będą mogli obejrzeć między innymi: „Nagi instynkt” – mroczny thriller z Sharon Stone i Michaelem Douglasem w rolach głównych, „Hannibala” i „Czerwonego smoka” – dwa filmy z piekielnie inteligentnym i wyjątkowo niebezpiecznym doktorem Hannibalem Lecterem, czy obraz „Diabolique”, w którym dwie kobiety mają wspólny, śmiertelnie niebezpieczny plan.

 

 

GRA

(1997)
3 czerwca o 22:00

Laureat Oskara, Michael Douglas, w roli mężczyzny, który otrzymuje niezwykły prezent urodzinowy: zostaje wybrany do udziału w grze na żywo, przenikającej wszystkie aspekty jego życia. Jednak gdy zabawa zaczyna wymykać się spod kontroli, czy jest szansa na ucieczkę?

Tytuł: Gra (The Game)

Reżyser: David Fincher

Występują: Michael Douglas, Sean Penn

NAGI INSTYNKT

(1992)

3 czerwca o 00:30

Nick Curran, detektyw z San Francisco, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa przebrzmiałej gwiazdy rocka. W jego trakcie dokonuje kilku niepokojących odkryć: zakrwawiony szpikulec do lodu, biały jedwabny szalik przywiązany do łóżka i dowody na to, że był to całkiem romantyczny wieczór. Gdy Nick zagłębia się w sprawę, wplątuje się w śmiertelnie niebezpieczny romans z trzema intrygującymi kobietami. Każda z nich ma zaskakujący motyw, który mógł doprowadzić do popełnienia zbrodni. Catherine Tramell jest prowadzącą hedonistyczny tryb życia pisarką, a opisywane przez nią zbrodnie wykazują dziwną tendencję do zdarzania się w rzeczywistości. Jej przebiegła dziewczyna, Roxy, prowokuje ekstrawaganckim zachowaniem, natomiast dr Beth Garner jest policyjną psycholożką, pracującą z Nickiem.

Tytuł: Nagi instynkt (Basic Instinct)

Reżyser: Paul Verhoeven

Występują: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza, Jeanne Tripplehorn

HANNIBAL

(2001)

10 czerwca o 22:00

Od spotkania agentki FBI, Clarice Starling, i doktora Hannibala Lectera w więzieniu o zaostrzonym rygorze minęło siedem lat. Lecter po ucieczce zamieszkał w Europie i korzysta z wolności, nie wiedząc, że jego przeszłość wreszcie go dogania. Jego szósta ofiara, Mason Verger, choć ohydnie oszpecony, przeżył i teraz szuka zemsty, wykorzystując jako przynętę kogoś, komu Lecter nie może się oprzeć: Clarice Starling.

Tytuł: Hannibal

Reżyser: Ridley Scott

Występują: Anthony Hopkins, Julianne Moore, Gary Oldman, Ray Liotta

CZERWONY SMOK
(2002)

10 czerwca o 00:35

Po serii szczególnie okrutnych morderstw, były agent FBI Will Graham zostaje poproszony
o pomoc w śledztwie i niechętnie zgadza się wrócić z emerytury. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że jedynym sposobem na schwytanie mordercy, znanego jako „Zębowa Wróżka”, jest wejście w jego umysł. Jest to możliwe tylko poprzez zbadanie innego zabójcy – równie genialnego i jednocześnie zaburzonego.  Dla Grahama oznacza to konfrontację z przeszłością i stawienie czoła człowiekowi, który prawie go zabił – Hannibalowi Lecterowi.

Tytuł: Czerwony Smok (Red Dragon)

Reżyser: Brett Ratner

Występują: Anthony Hopkins, Edward Norton, Ralph Fiennes, Harvey Keitel

MIAMI VICE
(2006)

17 czerwca o 22:00

Bez prawa. Bez ładu. Bez zasad. Dwaj tajniacy, Crockett i Tubbs, przekraczają wszelkie granice i zaczynają zapominać, po której stronie prawa jest ich miejsce.

Tytuł: Miami Vice

Reżyser: Michael Mann

Występują: Colin Farrell, Jamie Foxx, Li Gong, Naomie Harris

BUTY NIEBOSZCZYKA
(2004)

17 czerwca o 00:35

Silny i sprawiedliwy Richard zawsze starał się chronić swego słabszego, prostodusznego
i łatwowiernego młodszego brata, Anthony’ego. Kiedy starszy z braci opuszcza rodzinną wioskę, by zaciągnąć się do wojska, Anthony trafia pod opiekę Sonny’ego – kontrolującego i okrutnego lokalnego dilera narkotyków. Chłopak staje się zabawką w rękach gangu, gdy wprowadzają go w brutalny świat swoich interesów. Siedem lat później Richard wraca, by dokonać zemsty.

Tytuł: Buty nieboszczyka (Dead Man’s Shoes)

Reżyser: Shane Meadows

Występują: Paddy Considine, Gary Stretch, Toby Kebbell

PO DRUGIEJ STRONIE KORYTARZA
(2008)

24 czerwca o 22:00 

Spokojna noc przybiera niebezpieczny obrót, gdy Julian otrzymuje telefon od swojego rozgorączkowanego przyjaciela, Terry’ego. Terry, śledząc swoją niewierną narzeczoną, June, trafił do obskurnego hotelu po drugiej stronie miasta. Co gorsza, wynajął pokój naprzeciwko i siedzi w nim z butelką whisky w jednej i rewolwerem w drugiej ręce. Teraz Julian musi zrobić wszystko, co w jego mocy, by powstrzymać swojego przyjaciela i zapobiec tragedii.

Tytuł: Po drugiej stronie korytarza (Across the Hall)

Reżyser: Alex Merkin

Występują: Mike Vogel, Danny Pino, Brittany Murphy, Brad Greenquist

DIABOLIQUE
(1996)

24 czerwca o 23:55

Dwie kobiety, jeden plan. Otrucie drania, który traktuje je jak śmieci. Następnie porzucenie ciała w mętnych wodach basenu, by ktoś inny znalazł tę niespodziankę na dnie. Całkiem niezła niespodzianka, prawda? Jednak gdy podczas czyszczenia basen zostaje opróżniony, na jego dnie brakuje ciała…

Tytuł: Diabolique

Reżyser: Jeremiah Chechik

Występują: Sharon Stone, Isabelle Adjani, Chazz Palminteri

 

ŚRODY NA KRAWĘDZI STRACHU

• GRA  – 03.06.2020 22:00

• NAGI INSTYNKT  – 03.06.2020 00:30

• HANNIBAL  – 10.06.2020 22:00

• CZERWONY SMOK  – 10.06.2020 00:35

• MIAMI VICE – 17.06.2020 22:00

• BUTY NIEBOSZCZYKA – 17.06.2020 00:35

• PO DRUGIEJ STRONIE KORYTARZA – 24.06.2020 22:00

• DIABOLIQUE – 24.06.2020 23:55

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *