MediaZapowiedzi TV

Stacey Dooley wpada na weekend w BBC Lifestyle

Reporterka śledcza i zwyciężczyni Brytyjskiej wersji programu „Taniec z gwiazdami” Stacey Dooley spędza 72 godziny w towarzystwie niezwykłych rodzin i społeczności, by dowiedzieć się, jak wygląda życie rodzinne we współczesnym, zróżnicowanym świecie.

 

 

 

 

 

W tej serii programu Stacey odwiedza zamożną rodzinę z Warwickshire. Zamieszkując w jej rozległej posiadłości, poznaje codzienne życie szlachty, której niektóre zwyczaje i przekonania, jak np. przywileje, polowania, dziedziczenie bogactwa oraz konieczność prywatnej edukacji budzą jej lekki sprzeciw. Podczas wizyty u rodziny mormonów przekonuje się natomiast, jak trudne jest dorastanie w zgodzie z surowym kodeksem tego kościoła i jak bardzo wpływa on na najważniejsze wybory i codzienne życie swoich wiernych.

W jednym z odcinków reporterka tymczasowo wprowadza się do małżeństwa otwartego na poliamorię, gdzie bada wyjątkowy charakter otwartego związku i obserwuje, w jaki sposób funkcjonuje on na co dzień.

Na kolejny z weekendów Stacey wpada także do rodziny vlogerów Saccone Jolys, którzy dokumentują swoje codzienne życie dla ponad 1,9 miliona subskrybentów na YouTube. Reporterka zastanawia się, jak udaje im się pogodzić życie publiczne i prywatne oraz jak wygląda ich codzienność, kiedy kamery są wyłączone. Rozmawia również z rodzicami Anną i Jonathanem Saccone-Joly o potencjalnych konsekwencjach tak publicznego życia ich dzieci.

Dziennikarka odwiedza również parę, która zachęciła nastoletniego syna do uczestnictwa w walkach
w klatce i zastanawia się czy 14-latek jest w stanie podejmować decyzje dotyczące swojej przyszłości. Bada również niebezpieczeństwa związane z jego niecodziennym hobby.

Stacey spędza także weekend u rodziny, w której to dzieci sprawują władzę. Śpią razem z rodzicami, nie uczęszczają do szkoły, decydują, co i kiedy jedzą, nie mają ustalonego czasu na spanie, a ich rodzice są przeciwni tradycyjnej medycynie.

W tym niecodziennym programie Stacey Dooley rzuca światło na różnorodność rodzin i związków we współczesnym świecie, analizując je na przykładzie najbardziej niekonwencjonalnych gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Podejmuje dzięki temu kontrowersyjne tematy dotyczące związków, religii, edukacji, opieki nad dziećmi i rodzinnych finansów.

„STACEY DOOLEY WPADA NA WEEKEND”

PREMIERA: 13 LUTEGO O GODZ. 22:55 NA KANALE BBC LIFESTYLE

(6 x 50’)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *