MediaZapowiedzi TV

Start drugiego sezonu „Mecenas Lena Barska”

W wielkanocną sobotę 31 marca początek nowych zawodowych wyzwań i życiowych zawirowań mecenas Leny Barskiej. Hitowa produkcja będzie emitowana w piątki i soboty o godz. 20:00

Obyczajowa opowieść o czterdziestoletniej prawniczce i jej patchworkowej rodzinie, w której pełne ciepła i humoru wątki prywatne przeplatają się z dramatycznymi historiami klientów kancelarii, z sukcesem zadebiutowała na antenie Czwórki jesienią 2017 roku. W jednym z najbardziej konkurencyjnych pasm – w piątki o godz. 20:00, w którym rywalizują najatrakcyjniejsze propozycje największych stacji – serial od pierwszego odcinka regularnie gromadził blisko milion widzów!

W drugim sezonie związek Leny i Maćka wkroczy w nowy etap, jaki wkrótce – między innymi za sprawą zawirowań w życiu ich krewnych i znajomych – okaże się pasmem nieustających wyzwań. W domu Leny zagości nadopiekuńcza matka Maćka oraz pani Krystyna, która znalazła się na życiowym zakręcie, a ogólne zamieszanie spotęgują jeszcze burzliwe koleje związku Jurka i Żanety oraz nowa „miłość życia” Aśki, której wybranek będzie dużym zaskoczeniem dla całej rodziny. Czy notorycznie wystawiana na próby miłość Leny i Maćka przetrwa kolejne turbulencje?

W pracy mecenas Barska – po dramatycznych przeżyciach, jakich byliśmy świadkami w finale pierwszego sezonu – jeszcze bardziej zaangażuje się na rzecz pokrzywdzonych i potrzebujących pomocy. Postanowi udzielać się charytatywnie i często podejmie się spraw pro bono. W jednej z nich bronić będzie oskarżonego o zabójstwo młodego chłopaka, w którym dostrzeże coś, co umykało dotąd wszystkim, a dzięki innej zyska oddanego przyjaciela i współpracownika. Wśród trudnych przypadków, jakimi Lena zajmie się w nowych odcinkach będzie pozew pracownika korporacji przeciwko molestującej go szefowej, walka o prawo do kontaktów z córką mężczyzny oskarżanego przez byłą żonę o pedofilię, a także sprawa dwójki dzieci, które wolą pozostać pod opieką ojca-alkoholika niż trafić do rodziny zastępczej.

Tak jak w poprzednim sezonie, odtwórczyni roli tytułowej – Izabelli Bukowskiej – towarzyszą: Ludmiła Warzecha (pani Krystyna), Natalia Idzikiewicz (Aśka), Marta Termena (Żaneta), Piotr Wiszniowski (Jurek), Andrzej Pieńko (Maciek), Jakub Dyniewicz (Wojtek). W nowych odcinkach w roli matki Maćka pojawi się Ewa Leśniak, a jako Kazik, nowy pracownik kancelarii – Paweł Lipnicki.
Serial produkuje dla Czwórki ATM Grupa S.A. Autorkami scenariusza są Olga Kłys i Jola Niedźwiecka, a reżyserem – Aleksander Gawek.

W pierwszym odcinku:

Mija kilka miesięcy od wyjazdu Maćka na staż do Stanów. Lena i Maciek rozłąkę próbują osłodzić sobie częstymi rozmowami wideo przez internet i wyjaśnili sobie kwestię pocałunku Leny z Jurkiem. Tymczasem zbliżają się jej 45. urodziny. Lena oferuje gościnę pani Krystynie, która pokłóciła się ze swoim mężem. Energiczna sekretarka wprowadza dużo zamieszania i mobilizuje wszystkich do urządzenia wielkiej imprezy urodzinowej dla solenizantki. Lena nie wie, że stęskniony Maciek porzuca pracę i wraca do Polski. Na przyjęciu zjawiają się Jurek z Żanetą, których wyjazd na narty nie doszedł do skutku z powodu ospy Żanety. Nagle w drzwiach staje Maciek. Pech chce, że trafia akurat na dość niefortunny moment, przez co naraża się na przypływ zazdrości o Lenę. Jurek także jest w poważnych opałach, bo Żaneta dowiaduje się o jego pocałunku z Leną.

Na adres kancelarii przychodzi anonimowy list z prośbą, aby Barska zajęła się sprawą Arka Chojnackiego, młodego chłopaka oskarżonego o zabójstwo. Jak zapewnia nadawca, Arek jest niewinny. Lena postanawia przyjrzeć się sprawie i odwiedza go w areszcie. Arek – były wychowanek domu dziecka, chłopak samotny i zdany w życiu tylko na siebie – wzbudza jej współczucie i Lena zostaje jego adwokatem. Podczas rozprawy Arek twierdzi, że nie chciał zabić swojego znajomego, ale musiał się bronić, gdy ten go zaatakował. Ku zaskoczeniu wszystkich jego stronę bierze Patrycja, żona nieżyjącego mężczyzny, która mówi, że mąż był agresywny i skory do przemocy, a Arek jest niewinny. Niestety, zeznania kolejnego świadka pogrążają klienta Leny: twierdzi on, że między denatem a oskarżonym był silny konflikt, prawdopodobnie dotyczący pieniędzy. Szanse Arka maleją, a Lena musi przygotować się do ostatniej rozprawy. Ponownie odwiedza Arka w areszcie – jest zdziwiona, gdy spotyka tam Patrycję, próbującą uzyskać zgodę na widzenie z Arkiem. Jeszcze bardziej dziwi ją postawa Arka, który nie zgadza się, aby Lena – chcąc uzyskać dla niego jak najłagodniejszy wyrok – grzebała w jego przeszłości…

„Mecenas Lena Barska” w piątek i sobotę o godz. 20:00 w Czwórce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *