PolecaneTVP

Startuje Poland In, anglojęzyczny kanał TVP

W ramówce znajdą się również sport, rozrywka i najlepsze polskie seriale. Na start pokażemy m. in. serial historyczny „Czas honoru”. Serial przybliży obcokrajowcom mało znane losy żołnierzy Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, którzy w czasie II wojny światowej w okupowanej przez Niemców Polsce prowadzili konspiracyjną walkę o niepodległość. Ciekawą propozycją będzie serial „Bodo” ukazujący niezwykłą historię życia idola międzywojennego kina i kabaretu, aktora, reżysera, producenta, biznesmena, bohatera plotek i skandali, Eugeniusza Bodo. W najbliższej ramówce widzowie zobaczą też współcześnie rozgrywający się serial obyczajowy pt. „O mnie się nie martw” z Joanną Kulig w roli głównej. Aktorka jest rozważana do nominacji Oskarowej.

„Integralną część kanału stanowić będzie portal internetowy Polandin.com. Od momentu uruchomienia wiosną serwisu Poland In English byliśmy pytani przez naszych kolegów z EBU (European Broadcasting Union) o możliwość wymiany programowej pomiędzy kanałami anglojęzycznymi w Europie. Teraz możemy w pełni przyłączyć się do międzynarodowej współpracy dostarczając wysokojakościowe materiały informacyjne dotyczące naszego kraju. W planach na 2019r. mamy uruchomienie aplikacji mobilnej oraz rozszerzenie streamingowej emisji kanału o dostęp satelitarny.”

Nad produkcją Poland In pracuje odrębna kilkudziesięcioosobowa redakcja. Głównymi prezenterami i dziennikarzami kanału są Klaudia Czerwińska, Victoria Bieniek, David Kennedy (specjalista ds. ekonomicznych), Maciej Mikos, Bartek Morawski, Krzysztof Mularczyk (specjalista ds. politycznych), Jonasz Rewiński, Sally Jastrzębska. Za realizację projektu odpowiada Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP, dzięki czemu udało się stworzyć bardzo nowoczesną oprawę graficzną, która łączy technologie telewizyjne z internetowymi.

Stworzono również możliwości interaktywnego kontaktu z odbiorcami kanału. Celem całego przedsięwzięcia jest zintegrowanie społeczności zainteresowanej tym, co najciekawsze we współczesnej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *