Zapowiedzi TV

Straszne piątki: cykl wieczorów z filmami grozy we wrześniu w Stopklatce TV

Niewyjaśnione zjawiska i atmosfera grozy zagoszczą w piątkowe wieczory na antenie Stopklatki TV. Stacja zaprasza we wrześniu na cykl filmów grozy „Straszne piątki”. Wśród prezentowanych horrorów znajdą się: „Dracula 2000”, „Egzorcysta: Początek”, „Kruk 2: Miasto aniołów”, „Zabójczy szept” i „[REC]”. Cykl będzie emitowany w piątki po godzinie 22:00.
 
Krew, potwory i biblijna tajemnica: w pierwszy piątek września Stopklatka TV zaprezentuje horror współprodukowany przez ikonę kina grozy, Wesa Cravena, „Dracula 2000”. Grupa złodziei postanawia obrabować londyński antykwariat, należący do potomka łowcy wampirów Abrahama Van Helsinga. Jedyny cenny łup – srebrną trumnę – zabierają ze sobą do USA. Na pokładzie samolotu budzi się uśpione od dziesiątek lat zło… W filmie zagrały takie gwiazdy, jak zdobywca Oscara Christopher Plummer i Gerard Butler.
„Egzorcysta: Początek” to z kolei prequel filmu „Egzorcysta” uznanego przez magazyn „Rolling Stone” za najlepszy horror wszech czasów. Po zakończeniu II wojny światowej młody ksiądz przeżywa kryzys wiary i postanawia chwilowo zająć się swoją pasją: archeologią. W Kenii odkrywa nienaruszony kościół z czasów, w których chrześcijaństwo nie dotarło jeszcze do tej części Afryki. Nie wie jeszcze, że świątynia skrywa ogromne niebezpieczeństwo i zatuszowaną tysiące lat wcześniej tajemnicę. Poza odtwórcą głównej roli Stellanem Skarsgardem – głową aktorskiego klanu Skarsgardów – uwagę zwraca też polski akcent: Izabella Scorupco jako dr Sarah Novak, lekarka pracująca przy wykopaliskach.
 

 
Fanom klasyków kina grozy Stopklatka TV proponuje horror „Kruk: Miasto aniołów”: drugą część kultowego filmu Alexa Proyasa. Kruk powraca, by pomóc zamordowanemu mężczyźnie pomścić jego i jego rodzinę. Akcja rozgrywa się w Los Angeles, gdzie znana z pierwszej części Sarah – już jako dorosła kobieta – pracuje w salonie tatuażu. Nawiedzana przez mroczne wizje, zostaje pokierowana przez kruka do miejsca zmartwychwstania Ashe’a, ofiary lokalnego gangu. Obdarzony nadnaturalnymi zdolnościami mężczyzna i jasnowidząca Sarah wspólnie spróbują wymierzyć sprawiedliwość, by duch Ashe’a mógł odejść w spokoju.
Stopklatka TV zaprasza również na „Zabójczy szept”: trzymający w napięciu horror z gwiazdą serialu „Zagubieni” Joshem Hollowayem w roli głównej. Po wyjściu z więzienia mężczyzna szuka sposobu na życie. Wraz z narzeczoną przyjmuje zlecenie porwania 8-letniego syna bogatej kobiety. Kiedy chłopiec jest już w ich rękach, zaczynają podejrzewać, że nie jest tylko niewinnym dzieckiem. Napięcie między przestępcami rośnie.
Stacja zaprezentuje również hiszpański fenomen kina grozy, horror „[REC]”. Dziennikarka i operator kamery przygotowują w nocy materiał o strażakach. Razem z nimi udają się do kamienicy, w której starsza kobieta zatrzasnęła się w mieszkaniu. Na miejscu odkrywają straszną prawdę o mieszkańcach budynku. Po ogłoszeniu kwarantanny nie mogą go już opuścić. Film nakręcono w technice imitującej amatorskie nagranie, a fabuła prezentowana jest z perspektywy operatora kamery.
Cykl filmowy „Straszne piątki” będzie emitowany w Stopklatce TV w piątki po godz. 22:00.
Kiedy oglądać:
„Dracula 2000” – piątek 7 września, godz. 21:55
„Egzorcysta: Początek” – piątek 14 września, godz. 22:00
„Kruk 2: Miasto aniołów” – piątek 21 września, godz. 00:25
„Zabójczy szept” – piątek 28 września, godz. 21:55
„[REC]” – piątek 28 września, godz. 23:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *