Street Food we własnej kuchni – Noizz wydaje książkę kulinarną

19 września br. Noizz.pl wypuści na rynek książkę „Street Food. Żarcie z ulicy”. Od bułki zjedzonej na ulicy do zjawiska kulturowego – street food idealnie wpisał się w wielkomiejski tryb życia. Publikacja jest nie tylko opisem zjawiska i przewodnikiem po ustawionych w metropoliach foodtrackach, ale również bogato ilustrowaną książką kucharską z przepisami z całego świata. Dla tych, którzy kochają eksperymenty we własnej kuchni, przygotowano multimedialne wersje przepisów z książki „Street Food. Żarcie z ulicy”, gdzie krok po kroku jest prezentowany sposób przygotowania dań.
 

 
Książka „Street Food. Żarcie z ulicy” będzie się składać z dwóch części. W pierwszej zastanawiamy się nad genezą i fenomenem street food’u. Zajrzymy w garnki na egzotycznych straganach i wielkomiejskich targach, zastanowimy się, skąd biorą się mody na konkretne smaki i jak adaptowane są przez lokalnych kucharzy. Sprawdzimy, jak światowe trendy przyjmują się w Polsce i czym my możemy zachwycić street foodowych łowców smaków.
Druga część składa się z 51 przepisów na uliczne przysmaki z Ameryki Północnej, Europy, Bliskiego Wschodu i Azji. Każdy przepis opatrzony jest dokładną instrukcją przygotowania, krótką historią dania oraz fotografią. Ponadto, książka zawiera informacje, gdzie nabyć składniki potrzebne do przyrządzenia przysmaków z różnych stron świata.
Dawniej „żarcie z ulicy” kojarzyło się ze słabej jakości, niezdrowym jedzeniem. Te czasy już jednak minęły. Bardzo szybko pokochaliśmy foodtrucki, markety i festiwale z potrawami z całego świata, a coraz więcej knajp serwuje pozycje, które wcześniej można było kupić jedynie na ulicach Tajlandii, czy Meksyku. Często to świetne dania, żeby przyrządzić je dla znajomych w domu – i po to jest ta książka mówi Filip Połoska, redaktor naczelny Noizz.pl
Książka „Street Food. Żarcie z ulicy” w sprzedaży detalicznej pojawi się 19 września. Dwa tygodnie wcześniej będzie ją można kupić w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 29,99 zł za pośrednictwem literia.pl oraz empik.com.
„Street Food. Żarcie z ulicy” liczy 156 stron i będzie dostępna w cenie detalicznej 39,90 zł. Książka ukaże się w nakładzie 10 tys. egzemplarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *