Styczeń na kanale Discovery Channel

Na głębokości niemal kilometra pod ziemią każda minuta jest dla ludzkiego organizmu jak doświadczenie piekła. Jest ciemno i niesamowicie gorąco.

GÓRNICY PL
(POLISH MINERS)
Od czwartku 18 stycznia, godz. 22:00

Na głębokości niemal kilometra pod ziemią każda minuta jest dla ludzkiego organizmu jak doświadczenie piekła. Jest ciemno i niesamowicie gorąco. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi ponad 98%. W powietrzu unosi się metan oraz toksyczne i drażniące gazy. Te ekstremalne warunki to codzienność górników – bohaterów programu Górnicy PL.
Codziennie tysiące z nich: strzałowi, kombajniści czy ładowacze zjeżdżają pod ziemię, by wydobywać węgiel kamienny, sól i miedź. Słabi ludzie nie mają tu czego szukać. Jak sami bohaterowie powtarzają: „Kto był pod ziemią, ten się piekła nie boi”. W tym zawodzie liczą się wytrwałość, silna psychika, odwaga i solidarność. Jeden błąd czy niedopatrzenie może kosztować życie wielu ludzi. Czas zejść pod ziemię i zobaczyć jak faktycznie wygląda praca ludzi, dla których pojęcie strachu nie istnieje.

GORĄCZKA ZŁOTA
(GOLD RUSH 8)
Od czwartku 11 stycznia, godz. 21:00

Grupa ambitnych poszukiwaczy złota stara się zbić fortunę, żyjąc i pracując z dala od cywilizacji, w surowej dziczy Jukonu. W tym sezonie poznamy nowych poszukiwaczy, nowe maszyny i nowe sposoby wydobywania złota, a stawka będzie wyższa niż kiedykolwiek. Czy jednak większe ryzyko przełoży się na wyższe zyski? Tony i Parker nadal rywalizują ze sobą, podczas gdy Todd opuszcza Jukon i przenosi się wraz z całą ekipą do Oregonu.
Wszystkie zespoły mają wielkie, nowe maszyny, dzięki którym z pewnością zdołają wydobyć jeszcze więcej złota. Przed bohaterami piętrzą się również coraz większe wyzwania: aby maszyny działały bezawaryjnie, ekipy muszą wydłużyć czas pracy. Sukces lub porażka zależą od wzajemnych relacji: wszyscy muszą współpracować, jeśli chcą osiągnąć sukces.

FANI CZTERECH KÓŁEK
(WHEELER DEALERS 14)
Od piątku 12 stycznia, godz. 21:00

Doświadczony sprzedawca samochodów Mike Brewer i utalentowany mechanik Ant Anstead mają wspólną pasję: znajdują i remontują klasyczne samochody, aby później odsprzedać je z zyskiem w swoim sklepie w Los Angeles. Mike szuka samochodów, na których potencjalnie można zarobić.
Znalezione pojazdy przekazuje Antowi, który remontuje je od początku do końca — tak, aby przywrócić im dawną świetność. Od słonecznych plaż południowej Kalifornii po najchłodniejsze rejony stanu Maine: wszędzie można znaleźć zaniedbane pojazdy, które po odremontowaniu i przetestowaniu da się sprzedać z godziwym zyskiem. Jakie skarby motoryzacji tym razem znajdą Mike i Ant?

BODY CAM COPS
Od środy 31 stycznia, godz. 22:00

Miniaturowe kamery przymocowane do mundurów i ubrań pozwalają policjantom na całym świecie nagrywać materiały, które później mogą być wykorzystywane jako dowody. W tym pełnym akcji serialu mamy okazję zobaczyć działania różnych jednostek policji — między innymi z USA, Australii, a także z Wielkiej Brytanii i innych krajów europejskich, korzystających w czasie pracy z tej innowacyjnej technologii.

Zobaczymy poruszające nagrania, które ukazują różnego rodzaju niebezpieczne, trudne, a czasami po prostu dziwne sytuacje, z jakimi mają do czynienia policjanci w codziennej pracy.
Program ukazuje fascynujące, ludzkie historie: poza materiałami z kamer zobaczymy wywiady z funkcjonariuszami, którzy uczestniczyli w nagranych akcjach, a także rozmowy ze sprawcami i ofiarami przestępstw. Dowiemy się, jak wygląda egzekwowanie prawa widziane oczami tych, którzy zawodowo zajmują się jego obroną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *