MediaNC+Zapowiedzi TV

Styczeń na kanale Discovery Historia

Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork, San Francisco i Nowy Orlean – oto sześć najbardziej urokliwych miast świata.

METROPOLIE
(METROPOLIS)
Od środy, 10 stycznia, godz. 21:00

Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork, San Francisco i Nowy Orlean – oto sześć najbardziej urokliwych miast świata. Każde z nich wzbudza inne emocje i przywodzi na myśl inne obrazy, smaki, postaci i niezwykłe doświadczenia. Premierowa seria dokumentalna ukazuje te metropolie w zupełnie nowym świetle.

Prezentuje kluczowe miejsca i przywołuje chwile, które miały duży wpływa na obecny stan wspomnianych miast. O początkach ich istnienia dowiemy się dzięki rekonstrukcji zdarzeń oraz z rozmów z charyzmatycznymi mieszkańcami, którzy dzielą się niesamowitymi opowieściami.
Usłyszymy między innymi jak te miejscowości kształtowały geografię świata, rozniecały rewolucje, zmieniały krajobraz a także definiowały to jak dziś żyją ludzie. Odkrywając tajemnice tych miejsc, program pragnie przedstawić jak powstawały najwspanialsze miasta świata oraz jaki wpływ wywierają one na swoich mieszkańców.

FRANK SINATRA – ŻYCIE GWIAZDY
(SINATRA: ALL OR NOTHING)
Od poniedziałku, 22 stycznia, godz. 21:00

Seria dokumentalna w reżyserii uhonorowanego Oscarem Alexa Gibney’a przedstawia dogłębny i osobisty portret życia, muzyki i kariery legendarnego artysty, Franka Sinatry. Archiwalne wywiady oraz wypowiedzi osób, które były Sinatrze najbliższe przeplatają się z muzyką i rzadkimi nagraniami z pożegnalego koncertu jaki odbył się w Los Angeles w roku 1971. Narrację dokumentu tworzy repertuar jaki Frank Sinatra wybrał na ten właśnie występ. Gibney interpretuje listę utworów jako odzwierciedlenie osobistej podróży przez życie muzyka.

Prezentując między innymi nie publikowane wcześniej prywatne nagrania filmowe, seria skupia się na pierwszych sześćdziesięciu latach życia Sinatry, począwszy od urodzenia w stanie New Jersey po sławę jaką zyskał będąc dwudziestokilkulatkiem. Ta seria dokumentalna stanowi wspaniały hołd dla showmana, który przeszedł niesamowitą wędrówkę i z piosenkarza występującego w przydrożnych barach przerodził się w światową supergwiazdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *