MediaZapowiedzi TV

Styczeń na kanale SundanceTV

W styczniu SundanceTV zaprasza m.in. na 6. sezon serialu „Mad Men” oraz sezon 5B serialu „Hell on Wheels”.

W tym miesiącu zobaczyć będzie można także liczne filmy – w szczególności polecamy cykl 10 dni z Sundance, w ramach którego zobaczyć będzie można najlepsze niezależne produkcje, które pokazane zostały słynnym Sundance Film Festival – będzie to m.in. kanadyjski dramat „Chorus”, amerykański film dokumentalny „How to Dance in Ohio” i przejmujący irlandzki dramat „Glassland”.

MAD MEN – SEZON 6
Od 4 stycznia w każdy czwartek o 22:00

Występują: Jon Hamm, Elisabeth Moss

Akcja serialu skupia się na skomplikowanej postaci Dona Drapera – najbardziej pożądanego (przez pracodawców i przez kobiety) mężczyzny w branży reklamowej – oraz na jego współpracownikach z agencji Sterling Cooper Draper Pryce Advertising Agency. Pomimo swoich śmiałych posunięć w salach konferencyjnych, Don zmaga się, starając się wyprzedzić wciąż zmieniające się czasy i młodych,żądnych sukcesu specjalistów, którzy bezustannie depczą mu po piętach.
Serial w realistyczny sposób przedstawia wyzwania i role, jakie przypadły w udziale mężczyznom i kobietom żyjącym w tamtych czasach, jednocześnie badając prawdziwą głębię ludzkiej natury skrywaną pod maską tradycyjnych rodzinnych wartości lat 60.

HELL ON WHEELS – SEZON 5B
W niedziele o 22:00
Finał sezonu 28 stycznia

Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy

Serial przenosi widza do Stanów Zjednoczonych z czasów po wojnie secesyjnej i pokazuje trudy, jakie zostały podjęte, by odbudować ten kraj po najkrwawszej wojnie w jego historii. Produkcja przedstawia różnorakie aspekty życia w USA w tamtych czasach: zinstytucjonalizowaną chciwość i korupcję, doświadczenie imigracyjne, sytuację wyemancypowanych Afroamerykanów w czasach rekonstrukcji oraz proces niszczenia ziem rdzennych Amerykanów i ich społeczności w imię postępu.

CHORUS
Piątek, 19 stycznia o 22:00

Występują: Sébastien Ricard, Fanny Mallette, Genevieve Bujold

Para, która rozstała się po zaginięciu syna, spotyka się po 10 latach rozłąki, gdy ciało dziecka zostaje odnalezione. Podczas ich wymuszonego okolicznościami spotkania obydwoje muszą zmierzyć się z żałobą po stracie dziecka – każde na własny sposób.

THE STRONGEST MAN
Sobota, 20 stycznia o 22:00

Występują: Lisa Banes, Ashly Burch, Paul Chamberlain

Beef, przepełniony lękami Kubańczyk mieszkający w Miami, sam siebie nazywa najsilniejszym mężczyzną na całym świecie. Kiedy złoty rower BMX – najcenniejsza rzecz, jaką posiada – zostaje skradziony, Beef wyrusza na jego poszukiwania – nie wiedząc, że to śledztwo na zawsze odmieni jego życie.

SEMBENE!
Niedziela, 21 stycznia o 23:00

Reżyseria: Samba Gadjigo, Jason Silverman

Dokument o życiu i osiągnięciach zmarłego w 2007 r. Ousmana Sembene’a, pisarza i pierwszego senegalskiego reżysera nazywanego „ojcem afrykańskiego kina”.

THE WOLFPACK
Poniedziałek, 22 stycznia o 22:00

Reżyseria: Crystal Moselle
Opowieść o braciach Angulo, sześciorgu młodych mężczyzn, którzy dorastali w izolacji od świata w apartamencie na Manhattanie. Wszystko co wiedzieli o otaczającej ich rzeczywistości opierało się na obrazach z filmów, które obsesyjnie oglądali, i które następnie starali się starannie odtwarzać przy użyciu domowych rekwizytów i kostiumów.
DREAMCATCHER
Wtorek, 23 stycznia o 22:00

Reżyseria: Kim Longinotto
Dokument zabiera widza w podróż do mrocznego świata prostytucji i uzależnienia od narkotyków, widzianego oczyma kobiety, której udało się wyrwać się z tamtej rzeczywistości – Brendy Myers-Powell.

CLORO
Środa, 24 stycznia o 22:00

Występują: Sara Serraiocco, Piera Degli Espositi, Giorgio Colangeli

Jenny ma 17 lat i jedno marzenie: chce zostać profesjonalną pływaczką synchroniczną. Jej pozbawione trosk życie w Ostii, nadmorskim miasteczku opodal Rzymu, dobiega końca, gdy umiera jej matka. Myśląc o ciężko chorym na depresję ojcu i młodszym, wymagającym opieki bracie, Jenny decyduje się na wyjazd do położonej w górach wioski, gdzie zamierza podjąć pracę.

GLASSLAND
Czwartek, 25 stycznia o 23:00

Występują: Toni Collette, Jack Reynor, Will Poulter

Akcja rozgrywającego się w Dublinie filmu przedstawia losy młodego taksówkarza, który
wplątuje się w świat handlu ludźmi, starając się pomóc swej uzależnionej od narkotyków matce.

BIG SUR
Piątek, 26 stycznia o 22:00

Występują: Jean-Marc Barr, Kate Bosworth, Josh Lucas

Historia trzech pobytów Jacka Kerouca w chatce w Big Sur, należącej do Lawrence’a Ferlinghettiego – przyjaciela i wydawcy pisarza.

KUMIKO, THE TREASURE HUNTER
Sobota, 27 stycznia o 22:00

Starring: Rinko Kikuchi, Nobuyuki Katsube

Historia kobiety, która znajduje ukrytą kopię filmu „Fargo” braci Coen i wierząc, że jest to mapa wskazująca miejsce, gdzie została ukryta duża suma pieniędzy, wyrusza na ich poszukiwanie.

HOW TO DANCE IN OHIO
Niedziela, 28 stycznia o 23:00

Reżyseria: Alexandra Shiva

W Columbus w stanie Ohio grupa cierpiących na autyzm nastolatków i młodych dorosłych przygotowuje się do rytuału przejścia – balu kończącego szkołę. W oczekiwaniu na to wydarzenie przez 12 tygodni będą ćwiczyć swoje umiejętności społeczne w miejscowym klubie nocnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *