MediaZapowiedzi TV

Styczeń na kanale HISTORY

Styczeń na kanale HISTORY to Miesiąc Tajemnic, który upłynie pod znakiem fascynujących programów dla miłośników odkrywania tego, co nieznane. Każdego dnia o 20:00 lub 21:00 zabierzemy naszych widzów w podróż przez różne epoki historii w premierowych odcinkach naszych najciekawszych programów, takich jak Starożytni kosmici, Niewyjaśnione tajemnice świata prowadzony przez legendarnego Williama Shatnera czy nowy sezon programu Klątwa Wyspy Dębów.

 

 

 

 

Wikingowie – sezon 6
Vikings
Czwartki o 21:00 na HISTORY

Po wielu zawirowaniach i dramatycznych wydarzeniach, których los nie szczędził bohaterom, Wikingowie podróżują do wcześniej nieznanych sobie miejsc, oddalonych od Kattegat o tysiące kilometrów. Tam spotykają potężnych wrogów i muszą po raz kolejny zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Ragnara. Szósty sezon podejmuje wątek sporu między braćmi, z którego Björn wyszedł zwycięsko jako król. Ivar, poszukując sposobu na odcięcie się od przeszłości, trafia na Ruś Kijowską.

Lagertha ma własny plan – chce prowadzić spokojne życie na farmie. Niestety nowe zagrożenia pojawiają się niebezpiecznie blisko. Wikingowie prowadzą dalszy podbój Skandynawii. Ubbe i Torvi udają się na Islandię, gdzie ujawniają tajemnice związane ze zniknięciem Flokiego, a Hvitserk prowadzi osobistą wendetę przeciwko Ivarowi. W nowym sezonie bohaterom będą towarzyszyć dwa oryginalne utwory wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła – w jednym z nich wystąpiła Anna Maria Jopek.

MIESIĄC TAJEMNIC – CYKL PROGRAMOWY

Styczeń na kanale HISTORY upłynie pod znakiem fascynujących programów dla miłośników poszukiwaczy prawdy i odkrywania tajemnic.

Każdego dnia przez cały miesiąc HISTORY zabierze swoich widzów o 20:00 lub 21:00 w niezwykłą podróż przez różne epoki historii w premierowych odcinkach naszych najciekawszych programów.

Starożytni kosmici – sezon 11 i 12
Ancient Aliens S11 i 12A
Co tydzień od środy do soboty od 1 do 31 stycznia o 20:00, a w środy o 21:00, na HISTORY

Twórcy serii „Starożytni kosmici” od lat badają kontrowersyjną teorię, że istoty pozaziemskie od milionów lat odwiedzają Ziemię. Mieli pojawić się u nas już w epoce dinozaurów lub starożytnego Egiptu, lista dowodów zaczyna się od wczesnych rysunków jaskiniowców po współczesne obserwacje latających obiektów w USA.

Każdy odcinek tej popularnej serii HISTORY zawiera szereg pytań, spekulacji, prowokujących kontrowersji, relacji z pierwszej ręki i dyskusji na temat teorii, jakie narosły wokół tego tematu od przez lata. Czy inteligentne istoty z kosmosu odwiedziły Ziemię tysiące lat temu?

Nostradamus: Proroctwa na XXI wiek
Nostradamus: 21st Century Prophecies Revealed
W niedzielę 5 stycznia o 20:00 na HISTORY

Jak to możliwe, że prorok żyjący w XVI-wiecznej Francji przepowiedział tyle współczesnych katastrof? Od tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 roku, przez niedawne tsunami na Pacyfiku, po zagrożenie epidemią wirusa Ebola w 2014 roku – jak jeden człowiek mógł tak dokładnie przewidzieć przyszłość? To dlatego, że miał pewien sekret – a teraz możemy odkryć, co to było. Ten film dokumentalny przedstawia Nostradamusa w zupełnie nowym świetle. Nowa, innowacyjna analiza daje nam szansę na złamanie jego tajemniczego kodu.

Twórcy filmu stawiają tezę, że Nostradamus mógł rzeczywiście posiadać specjalny dar, dzięki któremu jego prognozy były tak dokładne, ale jest to dar, z którego wszyscy możemy skorzystać. Oczywiście pojawia się pytanie: jeśli miał rację co do tak wielu rzeczy, które już się wydarzyły, to co czeka nas przyszłość?

UFO: wojskowe biuro śledcze
Unidentified: Inside America’s Ufo Investigation
W poniedziałki od 6 stycznia o 20:00 na HISTORY

W grudniu 2017 roku New York Times opublikował szokujący artykuł ujawniający tajemniczy program Pentagonu poświęcony UFO Program Identyfikacji Zaawansowanych Zagrożeń Lotniczych (AATIP). W zaprezentowanej rozmowie były pracownik wywiadu wojskowego i agent specjalny, Luis Elizondo, potwierdził istnienie tajnego projektu rządowego. Kontrowersyjny materiał prasowy przykuł uwagę całego świata. AATIP, uprzednio prowadzony przez Elizondo, powstał z myślą o badaniu Niezidentyfikowanych Zjawisk Lotniczych (UAP), w tym licznych nagrań filmowych dokumentujących te zdarzenia, z których trzy zostały upublicznione w 2017 roku. Elizondo zrezygnował z pełnionej funkcji, po tym jak poinformował rząd, że UAP mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa narodowego, a nie podejmuje się wystarczających kroków, by zapobiec potencjalnemu atakowi.

W sześcioodcinkowym serialu HISTORY Elizondo po raz pierwszy otwarcie rozmawia na ten temat z Tomem De Longe, współtwórcą i prezesem To The Stars Academy oraz Chrisem Mellonem, byłym zastępcą Sekretarza ds. Obrony i Wywiadu. Ujawnia istnienie licznych, niezwykłych i prowokujących pytania zdarzeń, a także rozpoczyna fascynujące śledztwo, które zaintryguje szerokie rzesze widzów żądnych nowych informacji i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. UFO: Wojskowe biuro śledcze ujawni autentyczne dowody i nagrania filmowe, przedstawi też wywiady ze świadkami i byłymi wojskowymi, którzy w tej sprawie nigdy wcześniej nie zabierali głosu. Zaprezentuje też technologie, jakie kryją się za tymi nieznanymi zjawiskami na niebie.

Niewyjaśnione tajemnice świata
UnXplained With William Shatner
W niedziele i poniedziałki, 19, 20, 26 i 27 stycznia o 20:00 lub 21:00 na HISTORY

Pełne grozy lasy. Nawiedzone domy. Góry, z których nikt nie wraca żywy. Czy istnieje coś takiego jak „złe miejsca”? Miejsca, w których co jakiś czas zdarzają się rzeczy złe i – co ważniejsze – niewytłumaczalne? A jeśli tak, to czy możliwe jest, aby te miejsca były nasycone mroczną energią, która jest obecnie poza naszym zrozumieniem?

Producenci “Starożytnych kosmitów” i “Klątwy Wyspy Dębów” powracają z kolejnym hitem. Prowadzący William Shatner, legenda kina sci-fi, próbuje poznać prawdę o najdziwniejszych i tajemniczych wydarzeniach opisanych przez świadków. Od rzekomych spotkań UFO po nagłe zniknięcia po opętania – z pomocą najlepszych naukowców na świecie, relacji z pierwszej ręki świadków i dramatycznych rekonstrukcji widzowie zyskują szokujący wgląd w to, co naprawdę się wydarzyło.

Klątwa Wyspy Dębów
Curse of Oak Island S7
We wtorki o 20:00 od 14 stycznia na HISTORY

Najnowszy sezon przebije wszystkie poprzednie – Rick, Marty i ich zespół powracają na Wyspę Dębów z jeszcze większą determinacją, zasobami i nowoczesną technologią. Zdaje się, że nic nie powstrzyma ich przed rozwiązanie tajemnicy wyspy, która pozostaje nieodgadniona od ponad 200 lat.

Tym razem bracia pełne wsparcie właściciela ziemi, Toma Nolana, syna zmarłego Freda Nolana, dzięki czemu zyskali niespotykany dostęp do nowych obszarów wyspy. Mają nadzieję, że to przyniesie im odpowiedzi… i skarb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *