MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Styczeń w Canal+

CANAL+ postanowiło wejść w Nowy, 2021 Rok z przytupem i wprowadzić w niego widzów swoją nową koprodukcją – serialem kryminalnym POKONANI. W styczniowej ofercie programowej widzowie znajdą też mocne kino dla dorosłych, filmy familijne, czy doskonałe propozycje dokumentalne. Nie zabraknie sportowych emocji z boisk i kortów tenisowych, pozycji poradnikowych i nowych produkcji dla najmłodszych.

 

FILM I SERIAL

POKONANI, serial kryminalny, CANAL+ PREMIUM: od 1 stycznia, godz. 21:00; CANAL+ telewizja przez internet: od 1 stycznia. Walka z przestępczością na gruzach III Rzeszy. Serial kryminalny osadzony w scenerii powojennego Berlina roku 1946 – upadłego miasta, gdzie pośród ruin lęgnie się zbrodnia. Na miejsce przyjeżdża amerykański policjant Max McLaughlin, aby pomóc zaprowadzić porządek w świecie ogarniętym chaosem. Oto serial kryminalny w historycznych dekoracjach, współtworzony przez Månsa Mårlinda, który wcześniej pracował przy „Moście nad Sundem”. Główną rolę gra Taylor Kitsch, a partneruje mu Nina Hoss.

OSTATNIEJ NOCY…, serial komediowy, CANAL+ PREMIUM: od 1 stycznia 20:40; CANAL+ telewizja przez internet: od 2 stycznia. Tak się bawi, tak się bawi – kwiat młodzieży z francuskich przedmieść! Barwne anegdoty, którymi można raczyć kumpli – oto jeden z największych pożytków z przeróżnych przygód. Przed Wami serial komediowy, w którym każdy odcinek opowiada inną, nie mieszczącą się w głowie historię prosto z przedmieść, gdzie młodzież próbuje na wymyślne sposoby zabijać nudę. Wierzcie lub nie, ale wszystkie ekranowe sytuacje rozegrały się naprawdę.

PROXIMA, film akcji, CANAL+ PREMIUM: 2 stycznia, godz. 21:00; CANAL+ telewizja przez internet: od 3 stycznia. Jak prowadzić dobre, harmonijne życie, będąc zarazem samotną matką i astronautką? Sarah przygotowuje się do misji na Marsa. Przedsięwzięcie będzie dla niej tym trudniejsze, że poniesie ze sobą konieczność rozstania z córeczką. „Proxima” Alice Winocour to opowieść rozpięta między przyziemnymi problemami, a kosmiczną otchłanią. Siłą napędową filmu jest emocjonalna rola Evy Green.

WENDY, film fantasy, CANAL+ PREMIUM: 3 stycznia, godz. 10:00; CANAL+ telewizja przez internet: od 3 stycznia. Wolność, młodość, przygoda. Wybierzcie się na wyspę, na której żyją Piotruś Pan i inni zagubieni chłopcy. Czy można uciec od świata i nigdy nie dorosnąć? Oto najnowsza filmowa wersja opowieści o Piotrusiu Panie, odznaczająca się zarazem surowym i poetyckim stylem. WENDY jest długo wyczekiwanym drugim pełnym metrażem Benha Zeitlina, autora głośnych BESTII Z POŁUDNIOWYCH KRAIN, które okazały się sensacją festiwalu Sundance w 2012 roku.

NAUCZYCIELKA, miniserial, CANAL+ PREMIUM: 7 stycznia, godz. 21:00; CANAL+ telewizja przez internet: od 8 stycznia. Nauczycielka i jej pupilek. Miniserial o toksycznym romansie, z Kate Marą i Nickiem Robinsonem w rolach głównych. Czy wiek to tylko liczba? I czy romans między nauczycielką, a jej uczniem może być niewinny? Serial opowiada o zakazanej miłości w szkolnych murach, stawiając przy okazji prowokacyjne pytania na temat międzyludzkich relacji. Produkcja stanowi rozwinięcie filmu o tym samym tytule z 2013 roku.

CHŁOPIEC I WILK, film familijny, CANAL+ PREMIUM: 24 stycznia, godz. 10:15, ; CANAL+ telewizja przez internet: od 24 stycznia. Hugo chce obronić babcię przed drapieżnikiem o wilczym apetycie, nawet jeśli groźny zwierz jest tylko wytworem jego wyobraźni. Ekscentryczna staruszka czaruje rodzinę swoimi historiami. Najciekawsza opowieść dotyczy jej dawnego spotkania z groźnym wilkiem. Czy to bajka, czy nie bajka, wnuki są pod wrażeniem, zwłaszcza mały Hugo. Dzieciaki zrobią wszystko, by uchronić babcię przez bestią. Kino familijne pełne nieskrępowanej wyobraźni i wyśmienitej zabawy.

W LABIRYNCIE, thriller, CANAL+ PREMIUM: 30 stycznia, godz. 21:00, ; CANAL+ telewizja przez internet: od 30 stycznia. Po nitce do kłębka, przez korytarze labiryntu. Koszmarna zagadka kryminalna w filmie twórcy DZIEWCZYNY WE MGLE. Samantha zostaje porwana w drodze do szkoły, a kilkanaście lat później budzi się w szpitalu z dziurą w pamięci. Czeka ją podróż w głąb własnego umysłu, a co za tym idzie – do wnętrza tajemniczego labiryntu, w którym była przetrzymywana. Donato Carrisi po raz kolejny po DZIEWCZYNIE WE MGLE samodzielnie przenosi na ekran swoją prozę. W obsadzie – Toni Servillo i Dustin Hoffman.

POLARNY ROK, film przygodowy, CANAL+ PREMIUM: 31 stycznia, godz. 10:15; CANAL+ telewizja przez internet: od 31 stycznia. Duńczyk na Grenlandii. Pouczająca podróż do krainy śniegu. Andreas nie ma dzieci ani zobowiązań. Chcąc przeżyć przygodę, przeprowadza się na grenlandzką wioskę, aby tam uczyć dzieci. Trochę czasu jednak minie, zanim oswoi się z nowym otoczeniem i tutejszymi ludźmi. Opowieść o spotkaniu dwóch światów. Za tło dla filmu służą surowe, skrzące się w słońcu krajobrazy Północy.

PREMIERY CANAL+ (otwarta biblioteka VOD online) oraz PREMIERY VOD+ (usługa VOD dostępna na dekoderach dla abonentów satelitarnych)

NOWI MUTANCI, horror, dostępny od 1 stycznia. Pięcioro nastoletnich „pacjentów”, zostaje „zaproszonych” przez dr Cecilię Reyes (Alice Braga) do podzielenia się swoimi opowieściami o tym, kiedy po raz pierwszy ujawniły się ich moce. Wkrótce obdarzeni szczególnymi umiejętnościami młodzi zaczynają rozumieć, że należą do klasy ludzi zwanych mutantami, których historycznie marginalizowano i których się obawiano. Ich wspomnienia wydają się zamieniać w przerażającą rzeczywistość. W dodatku staje się jasne, że instytucja, w której przebywają nie jest tym, czym się wydaje. Teraz pytanie brzmi – dlaczego są przetrzymywani w niewoli i kto próbuje ich zniszczyć?

SEKRETY BOGINI FORTUNY, dramat, dostępny od 1 stycznia. Annamaria decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół – Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę.

TYLKO ZWIĘRZETA NIE BŁĄDZĄ, dramat, dostępny od 1 stycznia. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i najwyraźniej nie chcąc dzielić się z innymi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

BABYTEETH, dramat, dostępny od 8 stycznia. Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) – chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

ZIEJA, film biograficzny, dostępny od 15 stycznia. Rok 1977. Ksiądz Jan Zieja, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników zostaje wezwany na przesłuchanie. Oficer służb bezpieczeństwa Grosicki nakłania go do współpracy. Ksiądz odmawia. Grosicki nie daje za wygraną. Rozpoczyna się pojedynek dobra ze złem. Rozmowy duchownego z funkcjonariuszem stają się podróżą po barwnym życiu księdza, obrazem jego niezłomnej postawy oraz opowieścią o najważniejszych wydarzeniach polskiej historii XX wieku.

PĘTLA, film sensacyjny, dostępny od 20 stycznia. PĘTLA pokazuje prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich służb specjalnych poprzez sekstaśmy z udziałem polityków, celebrytów, duchownych i innych osób z pierwszych stron gazet. Vega pozyskał do współpracy przy produkcji nie tylko wszystkich kluczowych uczestników tego procederu, ale również posiada nagrania z ukrytych kamer.

MULAN, film przygodowy, dostępny od 25 stycznia. Aktorska wersja znanej bajki Disneya. W czasie inwazji najeźdźców na Chiny, cesarz wydaje dekret, zgodnie z którym do armi cesarskiej ma zostać zaciągnięty jeden mężczyzna za każdej rodziny. Tytułowa bohaterka, Hua Mulan postanawia w męskim przebraniu stawić się na wezwanie cesarza, aby w tej sposób uwolnić od poboru starego i schorowanego ojca – byłego wojownika. W czasie walk Mulan udaje się wykazać odwagą i sprytem, dzięki którym zaskarbia sobie uznanie dowódcy oraz samego cesarza.

DOKUMENT

PIERWSZE DAMY, seria dokumentalna, CANAL+ DOKUMENT: od 2 stycznia, godz. 19:00, CANAL+ telewizja przez internet: od 3 stycznia. Plotki, fakty, ciekawostki – jednym słowem, wszystko o żonach amerykańskich prezydentów. Stany Zjednoczone nie doczekały się jeszcze pani prezydent, lecz żony amerykańskich przywódców to poczet niepoślednich osobowości. Dokumentalny serial przybliża sylwetki pierwszych dam, m.in.: Eleanor Roosevelt, Jackie Kennedy oraz Hillary Clinton.

SEKRETY ROYALSÓW, seria dokumentalna, CANAlL+ DOKUMENT: od 4 stycznia, godz. 20:00, CANAL+ telewizja przez internet: od 5 stycznia. „Boże, chroń królową!”, czyli co dzieje się w pałacu Buckingham? Dramat Diany, relacje Elżbiety II z premierami, rodzinne niesnaski Windsorów. O tajemnicach brytyjskiej korony mowa w intrygującym czteroodcinkowym serialu dokumentalnym. Produkcja powstała na podstawie kwerendy bogatych archiwów. Głos zabierają także osoby związane z dworem.

POLOWANIE NA HITLERA, seria dokumentalna, CANAL+ PREMIUM, od 4 stycznia, godz. 21:30, CANAL+ telewizja przez internet: od 5 stycznia. Zabić Hitlera – wielu próbowało, nikomu się nie udało. Nieznane zakamarki XX-wiecznej historii w fascynującej serii dokumentalnej. Mało znany fakt: przynajmniej czterdzieści dwa razy podejmowano próbę zabicia Adolfa Hitlera. Serial dokumentalny opowiada o dziesięciu najważniejszych zamachach. Jakie były ich okoliczności? Kim byli niedoszli skrytobójcy? I jak potoczyłyby się losy Niemiec, Europy oraz świata, gdyby któremuś z nich udało się wykonać plan?

JONESTOWN. TERROR W GUJAŃSKIEJ DŻUNGLI, seria dokumentalna, Planete+, od 6 stycznia, godz. 22:00, CANAL+ telewizja przez internet: od 6 stycznia. Czteroczęściowy dokument zrealizowany 40 lat po masakrze w Jonestown. Jak doszło do tej tragedii i dlaczego ludzie wstępują do sekt? W 1956 roku amerykański kaznodzieja Jim Jones założył kościół znany jako Świątynia Ludu. Przekonał do siebie tysiące osób i zgromadził znaczny majątek. W roku 1974 kupił teren w gujańskiej dżungli i założył osadę Jonestown. 18 listopada 1978 doprowadził do samobójstwa ponad 900 mieszkających tam osób. Seria jest rekonstrukcją tych dramatycznych wydarzeń, opartą na relacjach ocalałych członków sekty.

SPORT

W styczniu w CANAL+ na kibiców czeka wiele sportowych atrakcji. W angielskiej Premier League szykuje się mecz na szczycie Tottenham – Liverpool i Tottenhamem, w Abu Zhabi wystartuje sezon tenisistek WTA Tour, a za oceanem w ramach MLK Day dojdzie do hitowego starcia Los Angeles Lakers – Golden State Warriors.

Wiele wskazuje na to, że walka o tytuł piłkarskiego mistrza Anglii rozegra się między Liverpoolem i Tottenhamem. Oba zespoły spotkały się ze sobą w grudniu, wówczas broniący tytułu „The Reds” wygrali na Anfield Road 2:1. Tym razem gospodarzem meczu będzie drużyna Jose Mourinho, a portugalski trener zrobi wszystko, aby to jego podopieczni wyszli z tego starcia zwycięsko. Mecz Tottenham – Liverpool 28 stycznia.

To nie jedyny piłkarski hit w tym miesiącu. Także na wyspach Chelsea zagra z Manchesterem City (3.01), a Liverpool z Manchesterem United (17.01). W LaLiga Santander ciekawie zapowiada się mecz Athletic Bilbao – FC Barcelona (6.01), a w Bundeslidze spotkanie RB Lipsk z Borussią Dortmund (9.01). Końcówka stycznia będzie należała do piłkarzy PKO BP Ekstraklasy. W pierwszej kolejce po zimowej przerwie fani ligowych rozgrywek mogą liczyć na trzy SuperHity: Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze – Lech Poznań, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa.

Jednym z najbardziej charakterystycznych momentów sezonu NBA jest obchodzony 18 stycznia dzień Martina Luthera Kinga. W ubiegłych latach koszykarze mieli w styczniu za sobą już mniej więcej połowę spotkań sezonu zasadniczego, w tym sezonie walka dopiero zacznie się rozkręcać. Sezon wystartował bowiem 22 grudnia. Tym niemniej MLK Day w NBA zapowiada się bardzo ciekawie. Widzowie CANAL+ będą mogli obejrzeć trzy spotkania: Memphis Grizzlies – Phoenix Suns, Brooklyn Nets – Milwaukee Bucks oraz hit Los Angeles Lakers – Golden State Warriors.
Nie lada gratka czeka na fanów tenisa. W styczniu rozpoczyna się bowiem nowy sezon WTA Tour, a mecze będą transmitowane w kanałach sportowych CANAL+. Na sam początek najlepsze tenisistki świata wybiorą się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pierwszy turniej WTA 500 zostanie rozegrany w Abu Dhabi w dniach 6-13 stycznia. W ubiegłym sezonie w czołówce rankingu WTA znalazły się dwie polskie tenisistki. Prawdziwym objawieniem była bez wątpienia Iga Świątek, która wygrała wielkoszlemowy French Open i zakończyła rok na 17 miejscu. 40. pozycję zajmowała Magda Linette i to z tymi zawodniczkami polscy kibice wiążą największe nadzieje.

LIFESTYLE

MAŁE I ŚNIEŻNOBIAŁE: FIŃSKA PRZYGODA, seria poradnikowa, Domo+: od 1 stycznia, godz. 21:00, CANAL+ telewizja przez internet: od 2 stycznia. Wyprawa do białej Finlandii w poszukiwaniu małych i wspaniałych domów. Tym razem George Clarke i Will Hardie wybrali się do Laponii w Finlandii, w pobliże koła podbiegunowego. A to dlatego, że w krainie Świętego Mikołaja znajdują się bardzo oryginalne, małe budynki! Takie jak szklane igloo w Kakslauttanen – kompaktowe domki dla turystów. Można z nich podziwiać zorzę polarną, rozkoszując się ciepłem kominka. Zobaczymy też drewniane, leśne chaty i domki na drzewach.

FRANCUSKIE ESKAPADY RICKA STEINA, seria poradnikowa, Kuchnia+: od 3 stycznia, godz. 14:30, CANAL+ telewizja przez internet: od 4 stycznia. Rick Stein odkrywa sekrety kuchni francuskiej. Pyszne jedzenie w miłej dla oka scenerii. Brytyjczyk Rick Stein wyrusza w kulinarną podróż po Francji. Przemierza kraj wzdłuż i wszerz, by poznać kuchnię różnych regionów. Odwiedza m.in. Normandię, Szampanię, Alzację, Burgundię, Prowansję, Akwitanię i Langwedocję. Próbuje lokalnych potraw i specjałów, podgląda pracę kucharzy i producentów żywności. Najchętniej sięga po dania z ryb i owoców morza, które szczerze uwielbia.

WYZWANIE – NOWE MIESZKANIE 13, seria poradnikowa, Domo+: od 20 stycznia, godz. 21:00, CANAL+ telewizja przez internet: od 21 stycznia. 13. sezon programu, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów. Praktyczny przewodnik po polskim rynku nieruchomości. Bohaterami serii są osoby, które zamierzają kupić mieszkanie. Szukają idealnego miejsca dla siebie i swojej rodziny lub chcą zainwestować pieniądze i czerpać zyski z wynajmu. W każdym odcinku Damian Urbańczyk pokazuje 3 mieszkania, dopasowane do oczekiwań bohaterów. Czy któraś z ofert szczególnie przypadnie im do gustu? Tym razem obejrzymy lokale m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Sopocie.

DZIECI

PRZYJACIEL PIES, nowa seria edukacyjna, MiniMini+: od soboty, 16 stycznia, emisje sobota-niedziela, 8:05 i 13:55, CANAL+ telewizja przez internet: od 17 stycznia. Nowy format edukacyjny MiniMini+, w którym pokazujemy, jak prawidłowo wprowadzić psa do rodziny i jak ułożyć relacje między nim a resztą domowników. Dzieci marzą o własnym psie, a rodzice starają się spełnić to marzenie. Co robić, aby życie pod jednym dachem przebiegało bezproblemowo? Pani Kasia, psia behawiorystka, przedstawi zasady postępowania ze zwierzęciem, nauczy rozpoznawania jego potrzeb i emocji. Pokaże, jak bezpiecznie bawić się z psem i jak go karmić. Podpowie, jak nauczyć dzieci odpowiedzialności i wrażliwości wobec zwierząt.

OLI I LUNA 2, seria animowana, MiniMini+: od soboty, 16 stycznia, emisje sobota-niedziela, 9:20 i 17:35, CANAL+ telewizja przez internet: od 17 stycznia. Dalszy ciąg zwariowanych przygód dwóch sympatycznych kotów i ich kumpla, ślimaka. Dwa wszędobylskie koty, Oli i Luna, oraz ich przyjaciel – ślimak Stanley, uwielbiają włóczyć się po świecie. Nie potrafią długo usiedzieć na miejscu, jest tyle ciekawych rzeczy do zobaczenia! Oli lubi mieć wszystko starannie zaplanowane, Luna jest spontaniczna i uwielbia przygody. Zawsze są gotowi do drogi. Razem przemierzają świat wzdłuż i wszerz, poznając różne kraje i ich mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *