Sukces „Wyścigu z pokoju” w Eurosporcie 1 – dziesiątki tysięcy widzów i rekordowa liczba uczestników

W sobotę 18 kwietnia Eurosport 1 transmitował zorganizowany we współpracy z platformą Zwift „Wyścig z pokoju”. To wyjątkowe wydarzenie kolarskie przyciągnęło dziesiątki tysięcy widzów i było najlepszą premierą w płatnych kanałach sportowych w ubiegłym tygodniu.

 

 

 

– Eurosport jest od lat kanałem pierwszego wyboru dla wszystkich fanów kolarstwa i zaangażowanie widzów w „Wyścig z pokoju” jest tego kolejnym potwierdzeniem. W tych bezprecedensowych czasach udało nam się zorganizować i przeprowadzić telewizyjną transmisję rywalizacji kolarskiej z udziałem wielkich gwiazd. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności, poziomu realizacji i entuzjazmu uczestników wyścigu i już nie możemy się doczekać efektów kolejnych fascynujących projektów, które rozwijamy w Eurosporcie podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, Członek Zarządu TVN Discovery Polska i Dyrektor Eurosportu w Polsce.

„Wyścig z pokoju” przyciągnął w sobotnie przedpołudnie aż 69% widzów kategorii sportowej, osiągając rating w grupie A16-49 na poziomie 0,15. Była to najchętniej oglądana premiera we wszystkich płatnych kanałach sportowych w ubiegłym tygodniu[i].

Zorganizowany we współpracy z platformą Zwift wyścig zgromadził blisko 1,5 tysiąca aktywnych użytkowników, co jest rekordowym wynikiem w Polsce. Kibice kolarstwa mieli okazję dołączyć w peletonie do gwiazd takich jak Michał Kwiatkowski z Team Ineos czy Matteo Trentin, Łukasz Wiśniowski, Michał Paluta i Kamil Gradek z CCC Team. Wirtualną trasę przemierzali też znakomici byli kolarze na czele z Piotrem Wadeckim i Dariuszem Baranowskim. Ten ostatni wcielił się w podwójną rolę kolarza i eksperta wspierającego komentatorski duet Tomasz Jaroński – Adam Probosz.

foto.Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *