MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

#zostańwdomu z Platformą Canal+ w poniedziałek 20 kwietnia

#zostańwdomu: Platformą Canal+ przedstawia najważniejsze propozycje ramówkowe w poniedziałek 20 kwietnia 2020 roku.

 

 

 

 

CANAL+

303: Bitwa o Anglię

Wojenny, Polska, Wielka Brytania, 2018
reżyser: David Blair
obsada: Iwan Rheon, Milo Gibson, Stephanie Martini, Marcin Dorociński, Krystof Hádek, Radosław Kaim, Sławomir Doliniec

Polscy piloci tworzący Dywizjon 303 są zaliczani do najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej. Podczas wojny heroicznie stają do walki w bitwie o Anglię.

W 1940 roku ludność i władze Wielkiej Brytanii z przerażeniem patrzą na rozwój toku wydarzeń wojny. Niemiecka inwazja zaczyna się powietrzną Bitwą o Anglię, w której to zaciekli piloci Luftwaffe atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przychodzą polscy lotnicy, weterani, którzy zapragnęli walczyć w obronie Polski za granicami kraju. Nieufni Brytyjczycy przekonują się do polskich pilotów i zaczynają darzyć ich coraz to większym szacunkiem. W ferworze tych zdarzeń powstaje polski Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki. Przypisuje się mu ponad 120 zestrzeleń niemieckich samolotów i zostaje on najlepszym spośród wszystkich innych dywizjonów biorących udział w bitwie.

EMISJA: CANAL+, poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 17:35

Amazon, ufam Tobie

Dokument, 90’
Francja, Holandia, 2018

Amazon, międzynarodowy technologiczny gigant, jeszcze nie aż tak rozpowszechniony w Polsce, na świecie jest jedną z korporacji kształtujących codzienną rzeczywistość. Dokument analizuje jego wpływ na nasze życie i kulturę.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat Amazon zespoił się z „zachodnią kulturą” na stałe. Na rynku dostępny od lat ’90, kiedy to był dopiero raczkującą księgarnią internetową, teraz jest 4 w rankingu największych przedsiębiorstw świata oraz ma miejsce w czołówce marek cieszących się największym zaufaniem. Produkuje własne pozycje filmowe, a jego nowocześni „asystenci” domu wiedzą o nas wszystko. Szukamy odpowiedzi na pytanie o socjologiczny koszt technologicznych udogodnień oraz analizujemy wpływ jednego z największych pracodawców na prawo oraz etykę pracy.

EMISJA: CANAL+, poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 21:30, powtórka 24 kwietnia 15:50

 

CANAL+ FILM

 

Stuber

komedia akcji, USA, 2019
reżyseria: Michael Dowse
obsada: Dave Bautista, Kumail Nanjiani, Mira Sorvino

Zionący testosteronem policjant i rozdygotany kierowca Ubera. Komiczny duet wyrusza przez LA w poszukiwaniu groźnego kryminalisty.

Twardy detektyw z LA, tymczasowo niepełnosprawny z powodu operacji oka, zmusza wrażliwego kierowcę Ubera aby pomógł mu dorwać gangstera, który odpowiada za śmierć jego partnerki. Ich wariacka misja przeradza się w konfrontację dwóch wzorców męskości – tradycyjnego i nowoczesnego. Skontrastowanych bohaterów odgrywają Dave Bautista i Kumail Nanjiani.

EMISJA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 20:00

 

CANAL+ FAMILY

 

Agent Kot

Film animowany, Niemcy, 2019
reżyseria: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein

Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 18:00, powtórka 25 kwietnia 13:15

 

CANAL+ SERIALE

 

Pamiętnik kierowcy Ubera

serial komediowy, Australia, 2019
reżyser: Matthew Moore
obsada: Sam Cotton

W obliczu tykającego zegara zapowiadającego początek ojcostwa, Ben stara się dowiedzieć, co powinien robić w życiu. Robi to podczas jazdy samochodem jako kierowca Ubera. Dzięki swojej tymczasowej pracy, obserwuje zachowanie swoich pasażerów, które zdaje się być dobrą lekcją życia i jednocześnie wskazówką do wybrania odpowiedniej życiowej drogi.

Życie Bena za chwilę zmieni się bezpowrotnie. Chłopak ma niedługo zostać ojcem, jednak jego relacja z niezależną Beck, matką dziecka jest wciąż bardzo niejasna. Dodatkowo, Ben nie wie czym powinien się zajmować, ani gdzie pracować. Szczęśliwie ma samochód, dzięki któremu ma zagwarantowaną tymczasową pracę jako kierowca Ubera. Przez jego auto przewija się cały wachlarz ludzkich osobowości, które edukują chłopaka na temat życia. Podstarzały Ken poucza go, że doświadczanie bólu w życiu pełnym miłości, jest znacznie lepsze niż życie w pojedynkę, a Jim i Terry pokazują chłopakowi na czym polega prawdziwa przyjaźń.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 20 kwietnia, odc. 2. i 3., godz. 18:15

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Hollywoodzkie kino akcji – prawda i mity

dokument, 2×30’
USA, 2017

Czym jest fakt naukowy, a czym fantazja Hollywood? Weteran sił specjalnych USA sprawdza najsłynniejsze sceny kina akcji i robi to z poczuciem humoru.

Pamiętacie „Szklaną pułapkę”; scenę, w której John McClane, wisząc na strażackim wężu, strzelał w szybę wysokościowca, by ją rozbić gołymi stopami i dostać się do środka? Sprawdzimy, czy to byłoby możliwe w „realu”. Tę i wiele innych scen przetestują weteran sił specjalnych USA – Terry Schappert i mistrz broni – Larry Zanoff.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, poniedziałek, 20 kwietnia, odc. 1. i 2., godz. 20:30

 

ALE KINO+

 

Nasz najlepszy rok

Komediodramat, Francja, 2017
reżyser: Cédric Klapisch
obsada: Pio Marmaï, Ana Girardot, François Civil

Kiedy Jean dowiaduje się o chorobie ojca, postanawia wrócić do domu po 10 letniej nieobecności. Musi odbudować zniszczone relacje z rodzeństwem i sprawić, aby rodzina znów mu zaufała.

Po otrzymaniu informacji o złym stanie zdrowia ojca, czarna owca rodziny Jean wraca do domu. Mężczyzna musi na nowo budować relacje, które zostały zniszczone przez 10 lat nieobecności w domu. Rodzeństwo jednoczy siły aby wspólnie podołać prowadzeniu starej, podupadającej winnicy w Burgundii. Aby miejsce zyskało dawną świetność, potrzebne będzie dużo pracy, nie tylko nad winnicą ale przede wszystkim nad zepsutymi relacjami.

EMISJA: ALE KINO+, poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 18:05

 

KUCHNIA+

 

Zostań w domu, gotuj z Jamiem

Seria kulinarna, Wlk. Brytania, 2020, 15 x 24 min.

Ten program to błyskawiczna odpowiedź Jamiego Olivera na epidemię koronawirusa. Niezawodny kucharz proponuje proste przepisy na trudne czasy Jamie Oliver nakręcił ten program dla tych, którzy zostali w domu z powodu epidemii koronawirusa.

Rzadko chodzą na zakupy i muszą sobie radzić z tym, co mają w spiżarniach. W każdym odcinku Jamie pokazuje, jak przygotować dwa pożywne dania z zaledwie kilku podstawowych składników. Podaje przepis na domowy chleb i makaron, przyrządza smakowite potrawy z mrożonek i warzyw w puszkach.

PREMIERA: KUCHNIA+, poniedziałek, 20 kwietnia, odc. 1., godz. 18:30, powtórki: pn.-pt. 14:30

 

DOMO+

 

Najlepsze domy Australii

seria dokumentalna
20×26′
prod.USA, 2016

Ósma już odsłona kultowego programu ,,Najlepsze domy Australii 8’’ na antenie Domo+. Seria przedstawia ambitne i nietuzinkowe projekty architektoniczne, zrealizowane w odległej Australii.

Widzowie będę mieli okazję zobaczyć m.in zapierające dech w piersiach projekty rozległych posiadłości wiejskich czy stylowe domy na przedmieściach niewielkich miast. Prowadzący program przeprowadzą wywiady z właścicielami obiektów i profesjonalistami, którzy je stworzyli. Bez względu na zasobność portfela, każdy w tej serii znajdzie coś dla siebie.

EMISJA: DOMO+, poniedziałek, 20 kwietnia, odc. 11. i 12., godz. 21:00, powtórka: 21 kwietnia 14:25

 

PLANETE+

 

Wśród drapieżców

Seria dokumentalna, USA, 2017, 10 x 48 min.
Reżyseria: Andrew Zikking

Życie dzikich zwierząt to nieustająca walka o przetrwanie. Dzięki fenomenalnym zdjęciom przyjrzymy się jej z bardzo bliska.

W toku ewolucji zwierzęta opanowały wszystkie, nawet najbardziej niegościnne środowiska na Ziemi. Wypracowały zdumiewające techniki zdobywania pożywienia, komunikowania się, orientacji w terenie, migracji, kamuflażu, zalotów i wychowania potomstwa. Ta seria pokazuje różnorodność zachowań zwierząt w najważniejszych momentach ich życia.

PREMIERA: PLANETE+, poniedziałek, 20 kwietnia, godz.17:00

 

MiniMini+

 

Tomek i Przyjaciele 23 (20×11’)

serial animowany, Wielka Brytania, 2019
Niebieska lokomotywa z numerem 1 powraca! Tym razem Tomek odwiedzi nieznane mu dotąd kraje, jak Chiny, Indie czy Australię i zabierze małych widzów w pełną przygód podróż po różnych kontynentach. Dzięki niej maluchy dowiedzą się wielu interesujących rzeczy na temat tych odległych miejsc.

W nowym sezonie pojawi się wielu nowych znajomych, ale nie zabraknie też dobrze znanych postaci. Tomek, zwiedzając odległe kraje, pozna numer jeden na chińskiej kolei: Hong-Mei, który rzuci mu wyzwanie, aby przekonać się, kto jest szybszy. Z kolei w Indiach, niebieska lokomotywa za wszelką cenę będzie chciała zobaczyć tygrysy. A podróż do Australii i poznanie Rubiego, helikoptera medycznego, zainspiruje Tomka do spróbowania swoich sił w nowej funkcji – pomocy medycznej. Zapraszamy do oglądania kolejnych przygód Tomka i jego przyjaciół!

EMISJA: MINIMINI+, poniedziałek, 20 kwietnia, odc. 1., godz. 18:00

 

teleTOON+

 

Klub Winx 8

Serial animowany, Włochy, 2018, 26 x 26 min.

Nowe przygody sześciu młodych, utalentowanych czarodziejek. Dziewczyny Winx jednoczą siły, by walczyć ze złem i ratować swój magiczny świat.

Tym razem Bloom, Stella, Muza, Tecna, Aisha i Flora będą musiały stawić czoła złemu czarownikowi, Valtorowi, który chce władać całym magicznym uniwersum. Valtor kradnie światło gwiazd, by zdobyć wielką, nieograniczoną moc. Dorana, królowa najjaśniejszej gwiazdy, Lumenii, wzywa czarodziejki Winx na ratunek. W tej niebezpiecznej misji dziewczyny będzie wspierać Twinkly, wysłanniczka królowej.

EMISJA: TELETOON+, poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 10:15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *