Super Bowl 2021 na żywo w TVP Sport!

Największe i najważniejsze wydarzenie w amerykańskim sporcie będzie można obejrzeć w tym roku na żywo na antenie TVP Sport, TVPSPORT.PL i w aplikacji! W nocy z 7 na 8 lutego TVP Sport pokaże mecz futbolu amerykańskiego – 55. Super Bowl. W finale NFL zmierzą się Kansas City Chiefs oraz Tampa Bay Buccaneers ze słynnym Tomem Bradym w składzie.

 

To wydarzenie już dawno wyrosło poza sport. Amerykanie masowo zasiadają przed telewizorami, aby oglądać najważniejszy mecz roku w ich ukochanej dyscypliny. Sto milionów przed telewizorami generuje najdroższe w dziejach mediów bloki reklamowe. Nawet jeśli kogoś nie bardzo interesuje uganianie się za jajowatą piłką, może liczyć na niezapomniane wrażenia artystyczne – w tym roku gwiazdą, która wystąpi w przerwie, w tak zwanym Halftime show, będzie The Weeknd.

Mecz, który zostanie rozegrany na Raymond James Stadium w Tampie stanowi zwieńczenie National Football League 2020, której sezon zasadniczy trwał od 10 września do 3 stycznia i był 101. w historii rozgrywek. Potem nadeszły play-off, do których z nr 1 przystępowali Kansas City Chiefs. Zespół ze stanu Missouri wyeliminował w nich Cleveland Browns oraz Buffalo Bills. Chiefs przystąpią do niedzielnego spotkania jako obrońcy trofeum – w zeszłym roku pokonali w Miami San Francisco 49ers 31:20.

Do finału w 2021 roku awansowali też Tampa Bay Buccaneers. Drużyna z Florydy ma na koncie jedną rundę więcej. Zaczęła od pokonania Washington Football Team, następnie odprawiając New Orleans Saints oraz Green Bay Packers. Graczem zespołu z Florydy jest słynny Tom Brady. 43-latek, najbardziej utytułowany gracz w historii NFL, spędził aż 20 lat w New England Patriots i w barwach tego klubu sześciokrotnie triumfował w Super Bowl.

Od pewnego czasu decydujący o Super Bowl mecz rozgrywany jest w pierwszą niedzielę lutego. W 2021 roku gospodarzem zmagań będzie Raymond James Stadium w Tampie. Obiekt może pomieścić 65 tysięcy widzów, ale w czasach pandemii obecność tak dużej publiki będzie niemożliwa. Spotkanie obejrzy jednak 22 tysiące fanów oraz 7500 specjalnie zaproszonych przedstawicieli walczących z koronawirusem służb medycznych. Będą oni wybrani przez stanowe służby zdrowia.

Najważniejszy mecz dla fanów futbolu amerykańskiego będzie można w tym roku obejrzeć w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w aplikacji

Początek transmisji w niedzielę 7 lutego o 23:35. Mecz rozpocznie się ok. godziny 0:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *