”Świat, którym żyjemy” – nowy program Doroty Wysockiej-Schnepf na Wideo.Wyborcza.pl

Już w najbliższą sobotę, 21 października br. o godzinie 11:00 w serwisie Wideo.Wyborcza.pl pojawi się premierowy odcinek programu „Świat, którym żyjemy”, który poprowadzi Dorota Wysocka-Schnepf.

 

Pierwszym gościem Doroty Wysockiej-Schnepf będzie profesor Michael Ignatieff – kanadyjski polityk i pisarz, były dziennikarz BBC, wykładowca Harvardu, rektor Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie. Zapowiedź programu można zobaczyć tutaj.

Kolejne odcinki programu będą pojawiać się w każdą środę o godzinie 20:00 w serwisie Wideo.Wyborcza.pl.

„Świat, którym żyjemy” to wyjątkowy program przygotowany przez zespół serwisu Wideo.Wyborcza.pl, do którego będą zapraszane wybitne postaci i ciekawi rozmówcy. Ich wiedza pozwoli na szersze spojrzenie na bieżącą światową politykę, gospodarkę i trendy społeczne. Będą w nim poruszane ważne tematy dotyczące spraw, którymi żyje świat – przyszłość Europy i całej ludzkości. Gośćmi programu będą m.in. naukowcy, dyplomaci i przedsiębiorcy, którzy potrafią przybliżyć i wytłumaczyć zachodzące na świecie zjawiska.Dorota Wysocka-Schnepf zapyta ich też o Polskę – o jej przyszłość i miejsce na arenie międzynarodowej.

Dorota Wysocka-Schnepf pracowała w radiowej Trójce i Telewizji Polskiej. Przez wiele lat prowadziła „Wiadomości” TVP i programy publicystyczne w telewizyjnej Jedynce. Była korespondentką Polskiego Radia w Ameryce Łacińskiej, relacjonowała także dla Telewizji Polskiej z Waszyngtonu. Od 2016 roku pracuje w „Gazecie Wyborczej”, gdzie przygotowuje programy wideo dla serwisu Wideo.Wyborcza.pl. Jest autorką ostatniego wywiadu z prof. Zbigniewem Brzezińskim, który przeprowadziła dla „Gazety Wyborczej”. Można go obejrzeć tutaj.

Aktualne propozycje programowe serwisu Wideo.Wyborcza.pl można znaleźć na stronie http://wyborcza.pl/0,82983.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *