Święta z premierami w Canal+

Święta w CANAL+ miną pod znakiem kinowych superprodukcji, głośnych premier i historycznej walki pomiędzy miłością a władzą. W programie m.in.: poruszający melodramat „Światło między oceanami”, ekranizacja serii niezwykle popularnych gier komputerowych „Assassin’s Creed”, koprodukcja Canal+ „Po prostu przyjaźń”, kinowy hit „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz zrealizowany z rozmachem miniserial historyczny „Maksymilian i Maria. Między władzą a miłością”.

 

W grudniu CANAL+ zaprosi swoich widzów na świąteczne cykle filmowe. Wigilijną noc wypełni „Wieczór z Michaelem Fassbenderem”, który zacznie się od wzruszającej opowieści o potrzebie bycia szczęśliwym, czyli filmu „Światło między oceanami”​. ​​​Za produkcję odpowiada autor kultowych już obrazów „Blue Valentine” i „Drugie oblicze”, Derek Cianfrance.

„Światło między oceanami” jest mądrym filmem. Poruszającym, świetnie zagranym, przepięknie sfotografowanym i solidnie wyreżyserowanym. – Łukasz Adamski, wpolityce.pl

Adaptacja powieści M.L. Stedman. Bohater wojenny Tom Sherbourne (Michael Fassbender) przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel (Alicia Vikander). Zakochani żyją szczęśliwie, jednak ich największym niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na pokładzie której Tom znajduje żywe niemowlę. Para postanawia przyjąć dziecko i wychować jako własne. Niestety wkrótce okazuje się, że w okolicy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego maleńkiego dziecka.
PREMIERA: CANAL+, 24 grudnia godz. 20:00

Na wszystkich fanów ekranizacji gier komputerowych czekać będzie „Assassin’s Creed”. Na ekranie, oprócz Michaela Fassbendera, plejada gwiazd m.in.: zdobywcy Oscarów® Marion Cotillard  („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) i  Jeremy Irons („Druga prawda”).

Realizacyjnie nie ma się w „Assassin’s” do czego przyczepić. Niektóre scenografie zaprojektowane są naprawdę imponująco. – Karolina Pasternak, newsweek.pl

Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swego przodka – Aguilara z Hiszpanii okresu wielkiej inkwizycji. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie.
PREMIERA: CANAL+, 24 grudnia godz. 22:10

Boże Narodzenie minie pod znakiem polskich produkcji. Po raz pierwszy w telewizji pojawi się koprodukcja CANAL+ „Po prostu przyjaźń”. Komedia autorów „Listów do M” to wielowątkowa, wzruszająca opowieść o przyjaźni wystawionej na niejedną próbę. Na ekranie gwiazdy polskiego kina m.in.: Magdalena Różczka („Rozmowy nocą”) i Maciej Zakościelny („Tylko mnie kochaj”).

Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze. Ivanka (Magdalena Różczka) postanawia mieć dziecko i pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska), a stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka znajomych (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkryje tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.
PREMIERA: CANAL+, 25 grudnia godz. 21:00

O rewolucji seksualnej w czasach PRL-u opowie kinowy hit „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Na ekranie m.in.: Magdalena Boczarska („Różyczka”), Piotr Adamczyk („Jestem mordercą”) oraz Borys Szyc („Symetria”).

Ten film nie tylko warto, ale nawet trzeba zobaczyć. – Marcin Radomski, film.onet.pl

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.
PREMIERA: CANAL+, 25 grudnia godz. 23:10

Drugi dzień świąt to oparte na faktach historie w cyklu „Miłość i pasja”. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć dzieło Jeffa Nicholsa („Midnight Special”) – „Loving”. Film walczył o Złotą Palmę na MFF w Cannes, a odgrywająca główną rolę Ruth Negga otrzymała za swoją kreację nominację do Oscara oraz Złotego Globu. W filmie partneruje jej Joel Edgerton („Wojownik”, „Wróg numer jeden”).

Ze swoją klasyczną strukturą i wzruszającą historią nie zaskakuje, nie szokuje – za to bezbłędnie wzrusza. – Anna Tatarska, film.onet.pl

Państwo Loving posunęli się za daleko. Władze rasistowskiej Wirginii lat 50. patrzyły na ich międzyrasowy związek przez palce, dopóki Mildred (Ruth Negga) i Richard (Joel Edgerton) nie pojechali do Waszyngtonu, by wziąć ślub. Wyrok okazał się bezlitosny: jeśli bohaterowie nie chcą spędzić kolejnych pięciu lat za kratami, muszą na ćwierć wieku opuścić stan. Przypadek rasowej nagonki jakich wiele zamienia się w ogólnokrajową aferę, a w konsekwencji – w precedensową sądową batalię.
PREMIERA: CANAL+, 26 grudnia godz. 20:00

Historie kobiet, które zmieniły losy świata przedstawi film „Ukryte działania”. Produkcja reżysera „Mów mi Vincent” zdobyła 3 nominacje do Oscara® oraz 2 nominacje do Złotego Globu. W rolach głównych: Taraji P. Henson („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), Octavia Spencer („Służące”) oraz Janelle Monáe („Moonlight”).

„Ukryte działania” Theodore’a Melfiego, o Afroamerykankach pracujących w latach 60. w NASA, to kino propagandowe wysokich lotów: inteligentne, dowcipne, kiedy trzeba sentymentalne. – Jacek Szczerba, wyborcza.pl

Kulisy fascynującej, nieznanej dotąd szeroko historii trzech genialnych kobiet, które postanowiły sięgnąć gwiazd w jednym z najbardziej burzliwych okresów – czasach walki o prawa człowieka, zimnej wojny i ryzyka konfliktu nuklearnego. Do niedawna nikt jednak nie znał kobiet, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA, zyskując niezwykłe miano „ludzkich komputerów”. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, a tym samym zainicjowały kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami, który zaważył na losach świata.
PREMIERA: CANAL+, 26 grudnia godz. 22:00

Dodatkowo CANAL+ SERIALE zafunduje widzom podczas świąt historyczną ucztę. W cyklu „Historyczne święta” pojawi się zrealizowany z rozmachem miniserial „Maksymilian i Maria. Między władzą a miłością”.

Rok 1477. W Europie barbarzyńskie średniowiecze ustępuje pomału odrodzeniowemu humanizmowi. Ludzkie życie nadal jednak nie ma żadnej wartości, a pola bitew spływają krwią zarówno prostych żołnierzy, jak książąt i królów. W jednej z walk ginie Książę Burgundii. Jego jedyna córka – Maria (Christa Théret), mimo obowiązującej zasady dziedziczenia władzy po linii męskiej postanawia przejąć rządy. Piękna, młoda i najbogatsza w Europie kobieta otoczona jest przez wielbicieli. W tej kwestii też jednak pozostaje samodzielna i decyduje się na związek z tym, którego pokocha. Będzie nim Maksymilian Habsburg (Jannis Niewöhner).
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, 24, 25 i 26 grudnia godz. 22:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *