Święta w radiowej Czwórce

W nadchodzące Święta Bożego Narodzenia radiowa Czwórka zapewni słuchaczom wiele atrakcji na antenie. Wystarczy przypomnieć o trwającej do końca roku akcji „Czwórka PREZENTuje”, w której słuchacze mogą wygrać wartościowe nagrody – m.in. wysokiej klasy sprzęt elektroniczny – za poprawne odgadnięcie słowa dnia, dzięki hasłom-podpowiedziom podawanym na antenie.

 

Startujemy już w Wigilię, 24 grudnia o godz. 15.05 z audycją „Jak świętowali, gdy byli mali?”. Marta Hoppe sprawdzi, jak wyglądały święta w domu przyszłych dziennikarzy Czwórki, kiedy mieli 5 czy 10 lat.

Na „Wigilię z góralami” po godz. 16.05 zaprosi zaś Maciej Szajkowski. W pierwszej godzinie reprezentacja Fundacji Braci Golec opowie o świątecznych zwyczajach góralskich oraz o działalności wspierającej młodych zdolnych górali. W drugiej godzinie muzyczna wyprawa w Beskid Śląski – spotkanie z Gooralem z formacji Psio Crew, którzy opowiedzą o ich tradycjach świątecznych. W audycji usłyszymy premierowe nagrania Goorala i Psio Crew oraz klasyki kolędowe na folkowo.

Wigilijny wieczór spędzimy przy „Wigilijnej Muzyce Dobrego Słowa”, którą poprowadzą Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski. Będzie to specjalne wydanie pod hasłem „Anioły przy wigilijnym stole”. Wśród gości tego wieczora m.in. Ania Szaja z Fundacji Anioły Miłosierdzia oraz Magda Anioł.

Na „Odśnieżone klasyki”, czyli świąteczne standardy przez wielu współczesnych muzyków poddawane ciekawym edycjom i remiksom, po godz. 20.00 zaprosi Was Hubert Augustyniak. Wybrzmią nagrania takich artystów jak Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Nina Simone – w nowych aranżacjach.

Już w pierwszy dzień świąt, 25 grudnia zaprosimy Was na „Świątecznych Nieprzeciętnych”, czyli całodniowy cykl rozmów Michała Misiorka z aktorami i gwiazdami polskiej muzyki. O świątecznych tradycjach porozmawiamy m.in. z Mikołajem Roznerskim i Julią Kamińską.

Wieczorem, po godz. 19.05 w „Świąteczną podróż” zabierze Was Maciej Szajkowski. Gośćmi będą Renata i Bartek Sabelowie. Podróżniczka, propagatorka świadomego podróżowania z Soul Travel, i pisarz, reporter, podróżnik. Zapraszamy na rozmowy o świątecznych zwyczajach na świecie w muzycznej oprawie z najdalszych zakątków Ziemi.

Po godz. 20.05 na „Muzykę Dobrego Słowa” zaprosi zaś Przemysław Goławski, który opowie m.in. o świątecznej trasie koncertowej Trasa koncertowa „Betlejem w Polsce”. Obok polskich utworów, usłyszeć będzie można kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z Armenii, krajów arabskich, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, czy baskijskie. W „Nocnych cz@tach”, po godz. 22.00 wraz z Agnieszką Kozłowską odwiedzimy grotę narodzin Jezusa. Co eksperci podpowiadają nam na temat tamtych wydarzeń i towarzyszących im okoliczności. O tym porozmawiamy w audycji. Zastanowimy się również nad tym, czy wiara potrzebuje dowodów.

Drugiego dnia świąt, 26 grudnia zaprosimy Was na rozmowę z Sylwią Majcher – autorką książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”. To unikatowa książka kucharska dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na wykorzystanie całego jedzenia, nawet tego, które od jakiegoś czasu zalega w szafkach i lodówce. Sylwia Majcher prezentuje kreatywny sposób na to, by resztki jedzenia zamiast w koszu, znalazły się na naszych talerzach. Autorka, choć na co dzień pracuje jako dziennikarka, to z zamiłowania do kulinariów tworzy bloga i gotuje. Program „Święta zero waste” poprowadzi Kasia Dydo.

Wieczór, po godz.21.00 spędzimy z Sylwią Sułkowską, która w programie „Nocne cz@ty” sprawdzi,w jaki sposób zatrzymać się w biegu codzienności i święta spędzić w rodzinnym gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *