„Święte miejsca” w TVN!

Co papież Franciszek jada na śniadanie i kto układa dla niego jadłospis? Czy ciała niektórych świętych naprawdę nie ulegają rozkładowi? Dlaczego nie każdy może pojechać do Mekki? Na te oraz na wiele innych pytań odpowie ksiądz Kazimierz Sowa, który zabierze widzów na wyprawę tropem słynnych miejsc związanych z różnymi religiami! Już 10 marca na antenie TVN pierwszy odcinek programu. Całą serię będzie można zobaczyć w czerwcu w Travel Channel.

 

„Święte Miejsca” to tajemnicze historie, cuda, relikwie oraz fascynujący ludzie, do których zabierze widzów ks. Kazimierz Sowa, dziennikarz i publicysta. Dynamiczny program, pełen ciekawostek i niekonwencjonalnego podejścia do teologicznych zagadnień, będzie niesamowitą podróżą związaną z największymi religiami świata.

W pierwszym odcinku prowadzący odwiedzi dwa niezwykłe miejsca na Półwyspie Iberyjskim. Fatima jest jednym z najbardziej znanych sanktuariów świata katolickiego, do którego co roku przybywa blisko 10 milionów pielgrzymów. Potomkowie naocznych świadków niezwykłych wydarzeń z 1917 roku wciąż żyją, a tajemnica cudu tańczącego słońca nadal pozostaje niewyjaśniona. Czy w Fatimie został przepowiedziany zamach na Jana Pawła II? Co stało się z kulą, która miała zabić papieża? Czego dotyczyły przekazane dzieciom fatimskie tajemnice?

Drugim punktem na mapie ks. Sowy będzie Santiago de Compostela – najstarszy szlak pielgrzymkowy Europy. Podobnie jak tysiąc lat temu i dziś drogami św. Jakuba wędrują osoby z całego świata. Wierzący i niewierzący, młodzi i starsi odnajdują sens własnego życia pokonując czasem nawet tysiąc kilometrów. Droga łączy nieznanych sobie ludzi i pomaga przełamać własne słabości.

EMISJA: TVN, 10 MARCA, GODZ. 13:15

PRAPREMIERA DRUGIEGO ODCINKA: TRAVEL CHANNEL, 17 MARCA , GODZ. 13:20

PREMIERA SERII “ŚWIĘTE MIEJSCA”: TRAVEL CHANNEL, CZERWIEC 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *