Świetna sprzedaż drukarek atramentowych firmy Epson

Drukarki atramentowe Epson sprzedane w roku fiskalnym 2019 w regionie EMEA pozwalają łącznie obniżyć zużycie energii o ok. 50,9 mln kWh rocznie, w porównaniu do drukarek laserowych[1]. To z kolei przekłada się na zmniejszenie emisji CO2 o ok. 17,7 tys. ton rocznie – jest to ilość, do której wchłonięcia przez rok potrzeba 816 tys. drzew.2

 

Możliwość zmniejszenia kosztów energii o 5,9 mln Euro3 pokazuje, że zrównoważony rozwój ma sens także z biznesowego punktu widzenia.

Epson od lat przoduje w zastępowaniu laserowych drukarek technologią atramentową, szukając rozwiązań korzystnych zarówno dla biznesu, jak i dla środowiska. Wchodząc w kolejną fazę zarządzania kryzysowego w czasach pandemii i planując stopniowe z niej wychodzenie, należy pamiętać o tym, że zrównoważony rozwój pomaga chronić nie tylko planetę, ale też długofalowe interesy firm.

„Wprowadzenie lockdownu i promowanie idei #zostańwdomu pod wieloma względami okazały się korzystne dla środowiska. To ważne, abyśmy wchodząc w fazę odmrażania gospodarki i powrotu do normalności, działali tak, by utrzymać ten pozytywny trend. Mogą w tym pomóc nawet małe zmiany, na przykład dotyczące wyboru technologii drukowania. Ograniczenie zużycia energii nie tylko pozwala zmniejszyć emisję CO2, ale przekładają się też na konkretne oszczędności, uwalniając w ten sposób środki, które następnie można zainwestować w innych obszarach”- powiedziała Ewa Pytlak, Marketing Coordinator w Epson Polska.

[1],2,3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *