Świetne wyniki sprzedaży kwietniowego numeru „Książek. Magazynu do czytania”

Prawie 15,5 tysięcy – tyle sprzedanych egzemplarzy numeru 2/2020 odnotowały „Książki. Magazyn do czytania”. Ten rewelacyjny wynik, dwumiesięcznik osiągnął dzięki publikacji m.in. wywiadu z bohaterem okładki, Salmanem Rushdiem oraz kanonu literackiego „Na lepsze jutro” stworzonego przez wybitnych pisarzy, humanistów i artystów na prośbę redakcji. Wydanie dostępne jest w sprzedaży od 28 kwietnia do 30 czerwca br.

 

 

Jak wynika z danych własnych wydawcy, najnowsze wydanie „Książek. Magazynu do czytania” cieszy się wyjątkową popularnością – pomimo zamknięcia licznych punktów sprzedaży prasy w czasie pandemii do rąk czytelników trafi ok. 15,5 tysięcy. tradycyjnych egzemplarzy pisma, dystrybuowanych również w ramach prenumeraty. Wydanie wyjątkowo można zamówić z bezpłatną dostawą do domu w serwisie Prenumerata24.pl.

– To rewelacyjny rezultat, biorąc pod uwagę trudne okoliczności i to, że wiele osób w obecnej sytuacji ograniczyło swoje wyjścia z domu do niezbędnego minimum. Taki wynik oznacza, że „Książki” mają stałą i nieustraszoną grupę odbiorców, których wirus nie zniechęcił do kontaktu z magazynemmówi wydawca magazynu, Barbara Piegdoń-Adamczyk,

W numerze, dostępnym na rynku od 28 kwietnia br., oprócz wspomnianego już wywiadu z Salmanem Rushdiem, poświęconego m.in. błędnemu rycerzowi z La Manchy i dzisiejszej obsesji dotyczącej tożsamości, można także przeczytać rozmowę Ignacego Karpowicza i Juliusza Kurkiewicza z laureatem Pulitzera Andrew Seanem Greerem, który opublikował jedną z najzabawniejszych książek ostatnich lat oraz wywiad Michała Nogasia z Antoniem Scuratim, autorem najgłośniejszej włoskiej powieści ostatnich lat.

Szczególną częścią kwietniowego wydania dwumiesięcznika jest  „Kanon na lepsze jutro”, który cieszy się niezwykłą popularnością wśród internautów odwiedzających serwis  Wyborcza.pl/ksiazki. To zbiór 25 esejów na temat 25 ważnych dla światowej literatury tytułów przygotowanych przez 25 wybitnych pisarzy, humanistów i artystów, napisanych specjalnie na prośbę redakcji „Książek”. Autorkami i autorami tekstów są między innymi Maria Janion, Agnieszka Holland, Ryszard Koziołek czy Stefan Chwina. Na liście opisywanych pozycji znajdują się takie dzieła, jak „Czarodziejska góra”, „Mistrz i Małgorzata”, a nawet „Ogniem i mieczem”.

W numerze nie zabrakło również stałego dodatku dla młodszych czytelników „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” poświęcony kończącej właśnie 75 lat Pippi Pończoszance, tytułowej postaci cyklu książek szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.

Kwietniowe „Książki. Magazyn do czytania” w cenie 13,99 zł można znaleźć w punktach sprzedaży prasy od 28 kwietnia do 30 czerwca br. oraz w serwisie Prenumerata24.pl. Wydanie jest dostępne również w wersji cyfrowej na  Publio.pl oraz w serwisie  Wyborcza.pl. Prenumeratorom cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” number został udostępniony bez dodatkowych opłat – można pobrać go online na urządzenia mobilne w dogodnym dla siebie formacie – epub, mobi, pdf.

Magazyn wspiera kampania promocyjna w w prasie, radiu, internecie, a także autopromocja. Działania przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej” .

Więcej informacji o najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania” znaleźć można profilach pisma na Facebooku Instagramie oraz w Booksletterze (wyborcza.pl/newslettery).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *